خانه سیاسی بین الملل اقتصادی اجتماعی حوزه و دانشگاه علم و فناوری فرهنگ و هنر ورزشی یادداشت
 
روحانی: در مسئله شهادت سردار سلیمانی، مردم یک کار اعجاب‌آور کردند       راهیابی ۲۵۰ اثر فاخر از مرحله استانی به کشوری در نخستین استارت‌آپ انتخاباتی       رقابتی‌ترین انتخابات       حضور ۳ تا ۷ نفر ناظر در هر شعبه اخذ رأی       جدیدترین شماره دوفصلنامه علمی پژوهشی مطالعات قدرت نرم منتشر شد       روحانی: انقلاب ایران برای تثبیت و استمرارش همواره به مردم متکی بوده است       اولین همایش ملّی اربعین پژوهی       محتوای کتب درسی کاربردی نیست / انتقاد از وضعیت معلمان حق التحریر       شهید سلیمانی میراث‌دار قرن‌ها پیروزی تمدن ایرانی       از مکتب خمینی تا مکتب سلیمانی       توسعه پایدار در گرو یادگیری و جهش علمی ست / دگرگونی چهره واقعی جامعه با تحول در یادگیری       دستور رئیس قوه قضائیه برای نظارت بر قیمت کالاها       شورای نگهبان زمینه لازم برای استفاده حداکثری از ظرفیت شوراها را پدید آورد       تبدیل "حاج قاسم ملی" به "حاج قاسم بین المللی" نتیجه رهبری آموزشی آیت الله خامنه ای است       اگر معامله قرن آپارتاید نیست، پس چیست؟        شورای نگهبان زمینه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کند/ انعقاد تفاهم نامه میان شورای عالی استانها و وزارت آموزش و پرورش       اقدام محققان کشور برای توسعه مرز فناوری بافت‌های زیستی       پاس طلایی جهانبخش برای نجات برایتون       چگونه قوی شدن سایه جنگ را از سر کشور بر می‌دارد؟       كمبود آب شرب در سیستان و بلوچستان باگذشت 20 روز از وقوع سیل      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  

جدیدترین شماره دوفصلنامه علمی پژوهشی مطالعات قدرت نرم منتشر شد

جدیدترین شماره دوفصلنامه علمی پژوهشی مطالعات قدرت نرم منتشر شد

اولین همایش ملّی اربعین پژوهی

اولین همایش ملّی اربعین پژوهی

نخستین رویداد استارت‌آپی شتاب (قطعات خودرو، خدمات و صنایع وابسته)

نخستین رویداد استارت‌آپی شتاب (قطعات خودرو، خدمات و صنایع وابسته)

پیامد مهم شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی؛ ارتقا و خوانش مجدد هویت انقلابی، ملی و ایرانی اسلامی است

پیامد مهم شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی؛ ارتقا و خوانش مجدد هویت انقلابی، ملی و ایرانی اسلامی است

شهید سپهبد سلیمانی؛ تجسم حقیقی عملگرایی و مخاطب شناسی در اوج معنویت است

   شهید  سپهبد سلیمانی؛ تجسم  حقیقی عملگرایی  و مخاطب شناسی در اوج   معنویت  است

دومین نشست تخصصی بررسی قیام عمومی پسا تشییع شهید سلیمانی

دومین نشست تخصصی بررسی قیام عمومی پسا تشییع شهید سلیمانی

تلاش جبهه‌ پایداری برای ارائه لیست مشترک در انتخابات

تلاش جبهه‌ پایداری برای ارائه لیست مشترک در انتخابات


معرفی آثار اساتید  


 

1398/10/30 10:36:56 AM

عضو هیئت‌رئیسه شورای عالی استان‌ها:

استان سیستان و بلوچستان نیازمند یک بازنگری جدی و توجه ویژه است 

عزیز سارانی نماینده استان سیستان بلوچستان و عضو هیئت‌رئیسه شورای عالی استان‌ها با ابراز تاسف از محرومیت و کمبودهای این استان گفت: استان سیستان و بلوچستان نیازمند یک بازنگری جدی و توجه ویژه است. درس خواندن دانش آموزان در مدارس کپری برای ما ننگ است.

استان سیستان و بلوچستان نیازمند یک بازنگری جدی و توجه ویژه است


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز؛ عزیز سارانی با اشاره به وضعیت نامطلوب آموزش در سطح استان گفت: متأسفانه ما در اکثر حوزه‌ها در استان با مشکل روبه‌رو هستیم اما در زمینه آموزش‌وپرورش وضعیت بسیار نابسامان و اسفبار است. آموزش و پروش استان دچار کمبود نیروی انسانی است و از همه بدتر هنوز مدارس زیادی داریم که در کپر برگزار می‌شود.
 
وی با ابراز تاسف عمیق گفت: این برای ما ننگ است که در سال 1398 هنوز مدارس کپری را ببینیم. به‌ویژه در جنوب استان وضعیت بسیار بد است. باگذشت 40 سال از عمر جمهوری اسلامی هنوز توجه مناسبی به این استان نشده است و دانش آموزان ما در بدترین و حقیرانه ترین شکل ممکن آموزش می‌بینند.
 
نماینده سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان‌ها ادامه داد: حتی تصور این هم برای بسیاری از هم‌وطنانمان سخت است که دانش آموزان در کپر و بر روی زیلوی بافته‌شده از نی درس بخوانند. چطور می‌شود با این امکانات و بدون معلم انتظار داشته باشیم که دانش آموزان درس بخوانند و پیشرفت کنند؟
 
سارانی افزود: پیگیری‌های زیادی در این زمینه انجام شده است اما متأسفانه تا سخنی از وضعیت بد مدارس می‌زنیم و درخواستی می‌کنیم می‌گویند بودجه نداریم و در تحریم هستیم. با این استدلال‌ها دیگر حرفی برای گفتن نمی‌ماند و ما هنوز منتظریم تا بودجه برسد. در زمینه جذب نیروی انسانی برای مدارس هم با مشکل کمبود ردیف شغلی مواجه هستیم.
 
وی بیان داشت: در زمینه راه هم مشکلات بسیاری داریم. استان سیستان و بلوچستان استان وسیعی است؛ اما راه‌های آن در بدترین شرایط ممکن قرار دارد. این استان فاقد بزرگراه مناسب است و اکثر راه‌ها دوطرفه و حتی شوسه و خاکی است. این مسئله افزون بر واردکردن خسارت به وسایط نقلیه مانند استهلاک و ... جان بسیاری از هم استانی‌ها را می‌گیرد. روزی نیست که ما در جاده‌های استان کشته نداشته باشیم.
 
وی بابیان اینکه این استان سرآمد همه کاستی‌ها و مشکلات در کشور است بیان کرد: ما در تمام شاخص‌ها بدترین آمارها را داریم. بیکاری در استان بیداد می‌کند و هیچ کارخانه و صنعتی در استان ساخته نمی‌شود. بیکاری سبب می‌شود جوانان استان به سمت شغل‌های کاذب بروند که هم جانشان را به خطر می‌اندازد و هم زمینه‌ساز مخاطرات امنیتی می‌شود. استان سیستان و بلوچستان نیازمند یک بازنگری جدی و توجه ویژه است.

وی با اشاره به سیل اخیر این استان گفت: وضعیت در استان به‌واسطه وقوع سیل بسیار وخیم است. 72 ساعت است که مردم درگیر سیل هستند و ارتباط آن‌ها با بیرون قطع شده است. مردم در روستاها به‌وسیله سیل محاصره‌شده‌اند و به‌شدت نیازمند آب آشامیدنی و مواد غذایی هستند. راه‌ها زیر سیل مانده و دسترسی زمینی وجود ندارد. امکانات هوایی هم در استان نداریم. تنها یک بالگرد در استان وجود دارد که توانایی رساندن مواد غذایی و آب آشامیدنی و انتقال مصدومان روستا را ندارد. از زمان وقوع سیل هم درخواست ارسال بالگرد داده‌ایم که هنوز پاسخ درستی به ما داده نشده است.
 
سارانی بابیان اینکه بیشتر جنوب استان درگیر سیل است بیان داشت: شهرستان‌های نیک شهر، چابهار و ایرانشهر درگیر سیل هستند و روستاهای مناطق دشتیاری، زر آباد، بن و قصر قند زیر آب رفته‌اند. راه ارتباطی بیش از500 روستا قطع شده است و تنها در منطقه قصر قند 113 روستا در محاصره سیل قرار دارند.
 
نماینده سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان‌ها ضمن درخواست کمک از مسئولین بیان کرد: مردم به‌شدت نیازمند کمک‌های اولیه هستند. هنوز آمار دقیقی از خسارت‌ها و کشته‌ها وجود ندارد اما باگذشت زمان این خسارت‌ها بیشتر خواهد شد. سیل روستاها را محاصره کرده است و از برخی از روستاهای درگیر سیل هیچ اطلاعاتی در دست نیست.
 
گفتنی است هم اکنون استان سیستان و بلوچستان به دلیل وقوع سیلاب در وضعیت بحرانی به سر می برد و نیازمند کمکهای فوری است.
 
انتهای خبر///
سمیرا حسن
 


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز