خانه سیاسی بین الملل اقتصادی اجتماعی حوزه و دانشگاه علم و فناوری فرهنگ و هنر ورزشی یادداشت
 
روحانی: در مسئله شهادت سردار سلیمانی، مردم یک کار اعجاب‌آور کردند       راهیابی ۲۵۰ اثر فاخر از مرحله استانی به کشوری در نخستین استارت‌آپ انتخاباتی       رقابتی‌ترین انتخابات       حضور ۳ تا ۷ نفر ناظر در هر شعبه اخذ رأی       جدیدترین شماره دوفصلنامه علمی پژوهشی مطالعات قدرت نرم منتشر شد       روحانی: انقلاب ایران برای تثبیت و استمرارش همواره به مردم متکی بوده است       اولین همایش ملّی اربعین پژوهی       محتوای کتب درسی کاربردی نیست / انتقاد از وضعیت معلمان حق التحریر       شهید سلیمانی میراث‌دار قرن‌ها پیروزی تمدن ایرانی       از مکتب خمینی تا مکتب سلیمانی       توسعه پایدار در گرو یادگیری و جهش علمی ست / دگرگونی چهره واقعی جامعه با تحول در یادگیری       دستور رئیس قوه قضائیه برای نظارت بر قیمت کالاها       شورای نگهبان زمینه لازم برای استفاده حداکثری از ظرفیت شوراها را پدید آورد       تبدیل "حاج قاسم ملی" به "حاج قاسم بین المللی" نتیجه رهبری آموزشی آیت الله خامنه ای است       اگر معامله قرن آپارتاید نیست، پس چیست؟        شورای نگهبان زمینه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کند/ انعقاد تفاهم نامه میان شورای عالی استانها و وزارت آموزش و پرورش       اقدام محققان کشور برای توسعه مرز فناوری بافت‌های زیستی       پاس طلایی جهانبخش برای نجات برایتون       چگونه قوی شدن سایه جنگ را از سر کشور بر می‌دارد؟       كمبود آب شرب در سیستان و بلوچستان باگذشت 20 روز از وقوع سیل      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  

جدیدترین شماره دوفصلنامه علمی پژوهشی مطالعات قدرت نرم منتشر شد

جدیدترین شماره دوفصلنامه علمی پژوهشی مطالعات قدرت نرم منتشر شد

اولین همایش ملّی اربعین پژوهی

اولین همایش ملّی اربعین پژوهی

نخستین رویداد استارت‌آپی شتاب (قطعات خودرو، خدمات و صنایع وابسته)

نخستین رویداد استارت‌آپی شتاب (قطعات خودرو، خدمات و صنایع وابسته)

پیامد مهم شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی؛ ارتقا و خوانش مجدد هویت انقلابی، ملی و ایرانی اسلامی است

پیامد مهم شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی؛ ارتقا و خوانش مجدد هویت انقلابی، ملی و ایرانی اسلامی است

شهید سپهبد سلیمانی؛ تجسم حقیقی عملگرایی و مخاطب شناسی در اوج معنویت است

   شهید  سپهبد سلیمانی؛ تجسم  حقیقی عملگرایی  و مخاطب شناسی در اوج   معنویت  است

دومین نشست تخصصی بررسی قیام عمومی پسا تشییع شهید سلیمانی

دومین نشست تخصصی بررسی قیام عمومی پسا تشییع شهید سلیمانی

تلاش جبهه‌ پایداری برای ارائه لیست مشترک در انتخابات

تلاش جبهه‌ پایداری برای ارائه لیست مشترک در انتخابات


معرفی آثار اساتید  


 

1398/10/29 4:27:45 PM

عضو مجمع تشخیص مصلح نظام:

مردم نشان دادند انقلاب زنده است / قدرت ملت ایران تهدید دشمن را از بین برد / تشییع باشکوه سردار قهرمان توطئه چهل ساله دشمن را نقش برآب کرد 

سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع اساتید بسیجی دانشگاه های شهر تهران با اشاره به عملیات بزرگ نظامی و سیلی ایران در پاسخ به شهادت سردار قاسم سلیمانی گفت: مردم با حضور در آیین تشییع پیکر شهید سلیمانی نشان دادند انقلاب زنده است و این قدرت تهدید دشمن را از بین برد.

مردم نشان دادند انقلاب زنده است / قدرت ملت ایران تهدید دشمن را از بین برد / تشییع باشکوه سردار قهرمان توطئه چهل ساله دشمن را نقش برآب کرد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز، اجتماع بزرگ دانشگاهیان در بزرگداشت سردار قاسم سلیمانی و شهادت همراهان ایشان در مسجد دانشگاه تهران برگزار شد و در آن دانشگاهیان به جانباختگان حادثه هواپیمای اکراینی ادای احترام کردند و به خانواده های داغدار تسلیت گفتند.

دکتر سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به طرح ترور سردار سلیمانی گفت: آمریکایی ها پس از شهادت حاج قاسم سلیمانی از طریق رسانه ها و محافل دیپلماتیک پیام می دادند که اگر ایران نسبت به ترور شهید سلیمانی پاسخ بدهد، آنها پاسخ محکم تری خواهند داد. بسیاری از دولت‌ها نیز با لحن دلسوزانه و برخی دیگر با لحن تهدیدآمیز همین پیام آمریکا را تکرار می کردند و به ما می گفتند آن را جدی بگیرید؛ چرا که آن بلوف نیست.

عضو شورای عالی امنیت ملی با تشریح شکست آمریکا در برابر اراده ملت ایران، اظهار داشت: در چنین شرایطی بود که آمریکایی ها یک پاسخ مستقیم نظامی از ما دریافت کردند؛ این پاسخ نه تنها نیابتی نبود بلکه با اعلام رسمی ما همراه بود. جمهوری اسلامی ایران نشان داد که هم قدرت اعمال پاسخ دارد و هم قدرت اعلام رسمی آن و برخی دولت های اروپایی که پیام می آوردند و می گفتند تهدید آمریکا بلوف نیست، فهمیدند که آن تهدید، بلوفی بیش نبود. که از جنبه های مختلف قابل بررسی ست.
 
جلیلی در ادامه سخنانش به تشریح علل ناتوانی آمریکایی ها در عملی کردن تهدیداتشان پرداخت و افزود: اینکه آمریکایی ها نتوانستند پس از پاسخ نظامی ما هیچ غلطی بکنند، مرهون یک عملیات بزرگ بود. شهید سلیمانی در طول دوران مجاهدتش عملیات های زیادی را فرماندهی کرد اما این عملیات، بزرگترین عملیات قاسم سلیمانی بود که پس از شهادتش رخ داد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، یکی از نتایج این عملیات را رفع فضای غبارآلود در برابر چشم ملت ایران خواند و عنوان کرد: این عملیات بزرگ عبارت بود از اینکه با شهادت قاسم سلیمانی بسیاری از غبارهای غلطی که دشمنان در برابر ملت ایران درست کرده بودند، برطرف شد. آنها چهل سال دنبال این بودند که القا کنند ملت ایران از انتخاب اسلام و انقلاب پشیمان است و دغدغه مردم تنها معطوف به مسائل معیشتی است و نه مسائل دیگر از همچون حفظ امنیت و مسائل منطقه‌ای؛ رسانه‌های آنها بویژه پس از حوادث آبانماه در همین راستا عملیات می کردند.

دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی کشور قیام ملت ایران را مایه بهت جهانیان پس از سوء تبلیغات آمریکایی ها دانست و گفت: دشمنان یه یاد دارند حتی روزی بر روی شعار نه غزه و نه لبنان سرمایه گذاری کردند اما در میان بهت همگان و پس از سالها تبلیغات علیه مردم ایران، ملتی را دیدند که به تکریم بی نظیر قهرمان ملی و منطقه ای خود قیام کرد. آنها فهمیدند این قابل انکار نیست که ملتی پس از چهل سال، همچنان پای انقلاب خود ایستاده است و به تعبیر مقام معظم رهبری، انقلاب زنده بودن خود را نشان داد؛ این همان عملیات بزرگ بود که قاسم سلیمانی پس از شهادتش آن را فرماندهی کرد.

وی عملیات بزرگ ملت ایران را، زنده نشان دادن انقلاب نامید و تصریح کرد: حاج قاسم نماد هم بستگی ملی در برابر دشمن است که برای همیشه در حافظه تاریخی مردم ما خواهد ماند. در شهادت او، وحدتی تاریخی و مثال زدنی در برابر دشمنان رقم خورد.

عضو شورای راهبردی سیاست خارجی اثبات مجدد دشمنی آمریکا با ملت ایران را یکی از دیگر نتایج این عملیات بزرگ دانست و خاطرنشان کرد: این مسئله به اثبات رسید که ملتی بیش از همیشه و برای همیشه دشمنی های آمریکا برای او ثابت شد. آنها در کمال وقاحت قهرمان ملی ایرانیان را ترور کردند و پس از آن تهدید کردند که اماکن فرهنگی یک کشور را نابود خواهند کرد.اثبات دشمنی آمریکا با ملت ایران یکی دیگر از نتایج این عملیات بزرگ بود. کسانیکه نگران آزادی بیان ملت ایران بودند و شعار دسترسی آزاد به اینترنت میداند حتی از انتشار تصویر قهرمان این ملت ترسیدند و اجازه این کار را ندادند.

جلیلی با اشاره به قدرت مردم ایران گفت: بطلان ادعاهای دورغ آنها با ظهور یک حماسه 80 میلیونی رقم خورد و تمام تهدید های آنها را به یک بلوف حقیر تبدیل کرد. دنیا دید که وحدت مردم برای این کشور تولید امنیت و اقتدار کرد و دشمن به پشتوانه اتحاد و قدرت مردم سیلی خورد و جرئت پاسخ نداشت. از بین رفتن تهدید دشمن را نشانه قدرت ملت ایران است. وحدت و همبستگی مردم ایران را مایه تولید قدرت و امنیت است. آمریکا می خواهد این وحدت را بشکند تا فرصت دشمنی بیشتر را پیدا کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در این خصوص گفت: اینکه دشمن حتی یک هفته هم تحمل ندارد و تمام بغض و خشم خود را با ابزارهای رسانه ای علیه حاج قاسم به کار می گیرد بخاطر آنست که می دانند حاج قاسم نماد همبستگی ملی در برابر دشمن است و برای همیشه در حافظه تاریخی مردم ما خواهد ماند. این اقدام آنها نشانه وحشت او از ماندگار شدن این نماد همبستگی ملی است.

جلیلی در ادامه سخنانش با اشاره به حادثه سقوط هواپیمای مسافربری، اظهار داشت:  همانطور که حاج قاسم سرمایه بزرگ ملی بود شهدای هواپیمای مسافری نیز سرمایه های ملی ما بودند که امید داشتیم در ساختن ایرانی سربلند نقش ایفا کنند. مردم نمی پذیرند و اجازه نمی دهند که آمریکا، امیدهای افتخارآفرینی آینده را به دستمایه ای برای افتخارزدایی از ملت تبدیل کند.

عضو شورای راهبردی سیاست خارجی، استیصال آمریکایی ها ناشی از اتحاد امروز ملت ایران خواند و عنوان کرد:  دشمنی که وقیحانه تهدید به انهدام مراکز فرهنگی یک ملت می کند؛ امروز او در پیش ملت رسواتر از همیشه است.

وی در ادامه سخنانش حماسه های ملی ایرانیان را مایه افسردگی مقامات آمریکایی خواند و گفت: امریکا از حماسه های ملت ایران افسرده و از تراژدی ها نشاط پیدا می کند.

جلیلی همچنین به اظهار کینه‌ دشمنان نسبت به سپاه پاسداران واکنش نشان داد و گفت: سپاه پاسداران یک سرمایه بی نظیر و تاریخی برای دفاع از تمامیت ارضی، استقلال، عزت و امنیت ایران است و کینه دشمن از او بهمین خاطر است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت در انتهای سخنان خود، با کنایه به ضعیف شدن انگلیسی ها نسبت به گذشته خود، تصریح کرد: دولت ضعیف انگلیس دچار عقب ماندگی مفرط است. آنها 66 سال عقب هستند و فکر میکنند مانند سال 32 میتوانند علیه اراده ملی ایرانی ها اقدام کنند. خوشبختانه همین عقب ماندگی مفرط، شیب نزولی قدرت انگلیس را شتاب بخشیده است.

وی با اشاره به تلاش دشمنان بعد از حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی برای از بین بردن دستاوردهای تشییع باشکوه شهدای مقاومت، تصریح کرد: نمی‌توان با پروپاگاندای رسانه‌ای، سرمایه اجتماعی عظیمی که پس از شهادت حاج قاسم ایجاد شده را صفر کرد.

جلیلی با عرض تسلیت به خانواده های جانباختگان هواپیمای اکراینی گفت: برخی از این خانواده ها علی رغم درد و رنجی زیادی از مرگ عزیزانشان تحمل می کنند اما هوشیارند که مورد سوء استفاده قرار نگیرند. به همه این عزیزان تسلیت می گویم.

گفتنی ست این اجتماع در روز سه شنبه 24دی ماه در مسجد دانشگاه تهران برگزار و در آن یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهان ایشان با حضور جامعه دانشگاهی گرامی داشته شد.

انتهای خبر///
سمیرا حسن
 


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز