خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
فلسفه تراشی مصطفی ملکیان برای جوکرهای ایرانی در شورش های خیابانی       ابداع نواری که نقش دستکش را ایفا می‌کند       پرداخت تسهیلات به ایثارگران سیل‌زده در سیستان و بلوچستان        تنها راه نجات، ادامه دادن راه شهیدان است       تاکید شهرداران کلانشهرهای کشور به همدلی و وحدت مردم ایران       ارتقای درجه شهرداری ها هرمزگان با ابلاغ وزارت کشور       قدرت آمریکا پوشالی و فراواقعی ست       تعطیلی لانه جاسوسی انگلیس و اخراج سفیر فاسدش در اسرع وقت       جزئیات جدید از دستگیری سفیر انگلستان       اعتراض شدید‌اللحن شورای راهبردی جنبش استادی ایران به شمخانی،ظریف و رحمانی فضلی       اجرای طرح مدیریت یكپارچه شهری پاسخ مناسبی به شرایط ویژه فعلی است       ارتقای فناوری‌ ایمنی خودروی‌های الکتریکی       دستور رهبر معظم انقلاب برای پیگیری کوتاهی‌ها یا تقصیرهای احتمالی       حاج اسماعیل بهترین بدیل حاج قاسم       جزئیات و علل شلیک پدافند به هواپیمای اوکراینی       درخواست 570 استاد دانشگاه برای پیوستن به نیروی قدس سپاه       سلطان قابوس درگذشت       سقوط هواپیمای مسافربری ناشی از خطای انسانی سیستم پدافندی بود       چهارمین جشنواره فجر تلاوت برگزار شد/ سعید عبدی رتبه نخست را کسب کرد       حاج قاسم ریشه در آسمان      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/10/10 9:03:08 AM

احمدتوکلی:

تلخی میوه ناکارآمدی نصیب مردم می شود 

احمدتوکلی اقتصاددان در جمع اساتید بسیجی دانشگاه های تهران با اشاره به عملکرد دولتمردان گفت: تلخی میوه بی تدبیری و ناکارآمدی نصیب مردم می شود و در شرایط بد معیشتی که تدبیری از سوی دولت صورت نگرفته باید منتظر شورش تهی دستان بود.

تلخی میوه ناکارآمدی نصیب مردم می شود


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز، گردهمایی اساتید بسیجی دانشگاه های تهران با حضور دکتر احمدتوکلی اقتصاددان و وزیراسبق رفاه در دانشگاه خوارزمی برگزار شد.

احمدتوکلی با بازروایی خاطراتی از سالهای نخست انقلاب گفت: صداقت و شفافیت با مردم سبب می شود که مردم حرف مسئولین را بپذیرند و در مشکلات همراه دولت و حکومت باشند.

وی با اشاره به برگزاری جلسات مشورتی با دولت دوازدهم گفت: در نشست های دولت با اقتصاددانان حضور دارم و معتقدم اگر به نصایح اقتصاددانان در جهت اصلاح قیمت ارز و سایر مسائل اقتصادی توجه می شد شاهد مشکلاتی همچون اعتراضات دی96نبودیم.

توکلی با اعلام ارقام سپرده گذاری های بانکی گفت: رقم بسیار بزرگی از سپرده گذاری های بانکی به بخش کوچکی از جامعه تعلق دارد و جمع بزرگی از مردم کشور سهمی از این سرمایه ندارند و همین امر موجب بروز مشکلات در جامعه و تنگناهای معیشتی می شود.

وی با اساره به وجود یازده میلیون حاشیه نشین در کشور گفت: باعث تاسف است که یازده میلیون نفر در کشور حاشیه نشین باشند و با سیاستهای کنونی هم روز به روز به تعداشان اضافه می شود.مستاجرین توانایی تامین مسکن ندارند و به حاشیه شهر رانده می شوند.در این شرایط عصبانیت و اعتراض مردم دور از انتظار نیست.

توکلی با اشاره به حماسه نه دی گفت: مردم پای انقلاب ایستادند و پس از بیانات مقام معظم رهبری در روز 26آبان ماه سال جاری از صف اغتشاشگران جدا شدند.همانطور که در نهم دی ماه سال88توانستند از صف فتنه گران جدا شده و کشور از یک مسیر بحرانی عبور کرد.

احمدتوکلی در پاسخ به پرسشهایی درباره بودجه 99گفت: در مورد شایعات مطرح شده در خصوص خانه نشینی رییس حمهور در صورت عدم تصویب بودجه پیشنهادی و فشار بر مجلس چیزی نشنیدم. ملاک کنونی،معیشت مردم است.باید همه امور بر اساس اصلاح معیشت مردم برنامه ریزی شود.

وی با تاکید بر مسئولیت پذیری گفت: پرسیده شد که چرا مسئولین بدهکار مردم نیستند.باید گفت خصلت مسئولیت پذیری و عذرخواهی از تقصیر و ناکارآمدی در میان مسئولین کمرنگ شده در حالی که در سالهای نخست انقلاب این رویه وجود داشته که در صورت بروز خطا و قصوری،از مردم عذرخواهی شود و من خود به عنوان مسئول، تجربه عذرخواهی از مردم و پذیرش آن را داشتم.مردم ما مردم خوب و نجیبی هستند که مشکلات را درک می کنند و اگر صداقت ببینند با همدلی آن را پاسخ خواهند داد.

انتهای خبر///
سمیرا حسن


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز