خانه سیاسی بین الملل اقتصادی اجتماعی حوزه و دانشگاه علم و فناوری فرهنگ و هنر ورزشی یادداشت
 
روحانی: در مسئله شهادت سردار سلیمانی، مردم یک کار اعجاب‌آور کردند       راهیابی ۲۵۰ اثر فاخر از مرحله استانی به کشوری در نخستین استارت‌آپ انتخاباتی       رقابتی‌ترین انتخابات       حضور ۳ تا ۷ نفر ناظر در هر شعبه اخذ رأی       جدیدترین شماره دوفصلنامه علمی پژوهشی مطالعات قدرت نرم منتشر شد       روحانی: انقلاب ایران برای تثبیت و استمرارش همواره به مردم متکی بوده است       اولین همایش ملّی اربعین پژوهی       محتوای کتب درسی کاربردی نیست / انتقاد از وضعیت معلمان حق التحریر       شهید سلیمانی میراث‌دار قرن‌ها پیروزی تمدن ایرانی       از مکتب خمینی تا مکتب سلیمانی       توسعه پایدار در گرو یادگیری و جهش علمی ست / دگرگونی چهره واقعی جامعه با تحول در یادگیری       دستور رئیس قوه قضائیه برای نظارت بر قیمت کالاها       شورای نگهبان زمینه لازم برای استفاده حداکثری از ظرفیت شوراها را پدید آورد       تبدیل "حاج قاسم ملی" به "حاج قاسم بین المللی" نتیجه رهبری آموزشی آیت الله خامنه ای است       اگر معامله قرن آپارتاید نیست، پس چیست؟        شورای نگهبان زمینه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کند/ انعقاد تفاهم نامه میان شورای عالی استانها و وزارت آموزش و پرورش       اقدام محققان کشور برای توسعه مرز فناوری بافت‌های زیستی       پاس طلایی جهانبخش برای نجات برایتون       چگونه قوی شدن سایه جنگ را از سر کشور بر می‌دارد؟       كمبود آب شرب در سیستان و بلوچستان باگذشت 20 روز از وقوع سیل      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  

جدیدترین شماره دوفصلنامه علمی پژوهشی مطالعات قدرت نرم منتشر شد

جدیدترین شماره دوفصلنامه علمی پژوهشی مطالعات قدرت نرم منتشر شد

اولین همایش ملّی اربعین پژوهی

اولین همایش ملّی اربعین پژوهی

نخستین رویداد استارت‌آپی شتاب (قطعات خودرو، خدمات و صنایع وابسته)

نخستین رویداد استارت‌آپی شتاب (قطعات خودرو، خدمات و صنایع وابسته)

پیامد مهم شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی؛ ارتقا و خوانش مجدد هویت انقلابی، ملی و ایرانی اسلامی است

پیامد مهم شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی؛ ارتقا و خوانش مجدد هویت انقلابی، ملی و ایرانی اسلامی است

شهید سپهبد سلیمانی؛ تجسم حقیقی عملگرایی و مخاطب شناسی در اوج معنویت است

   شهید  سپهبد سلیمانی؛ تجسم  حقیقی عملگرایی  و مخاطب شناسی در اوج   معنویت  است

دومین نشست تخصصی بررسی قیام عمومی پسا تشییع شهید سلیمانی

دومین نشست تخصصی بررسی قیام عمومی پسا تشییع شهید سلیمانی

تلاش جبهه‌ پایداری برای ارائه لیست مشترک در انتخابات

تلاش جبهه‌ پایداری برای ارائه لیست مشترک در انتخابات


معرفی آثار اساتید  


 

1398/09/26 9:33:50 AM

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری:

کتب ده گانه انقلاب اسلامی در دانشگاه ها توزیع شود/ دعوت از دانشجویان برای مطالعه تاریخ اسلامی 

منصور غلامی وزیر علوم،تحقیقات و فناوری در جریان رونمایی از کتب ده گانه انقلاب اسلامی در جمع دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی، با دعوت از دانشجویان برای مطالعه تاریخ اسلامی گفت: کتب دهگانه انقلاب اسلامی در کنار منابع دیگر اندیشه‌ای، باید در دانشگاه‌های کشور، کشورهای اسلامی و حتی غیر دانشگاهی توزیع شوند و دانشجویان نیز با تحلیل اندیشه‌های مختلف به ساخت تمدن اسلامی کمک کنند.

کتب ده گانه انقلاب اسلامی در دانشگاه ها توزیع شود/ دعوت از دانشجویان برای مطالعه تاریخ اسلامی


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز، آیین رونمایی از کتب ده گانه انقلاب اسلامی با حضور منصور غلامی وزیرعلوم،تحقیقات و فناوری ، حجت‌الاسلام مصطفی رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و حجت‌الاسلام ثقفی، رئیس بنیاد فرهنگ و اندیشه انقلاب اسلامی در جمع پرشور دانشجویان در دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این آیین با اشاره به هویت برخواسته از اسلام در این کتب گفت: اگر نگاهی به تاریخچه اسلام داشته باشیم شاهدیم که در تقابل جریان حق و باطل، در کشاکش تاریخ و برخورد با نفسانیات انسان دچار تغییراتی شده با وجود اشخاص حضور اشخاص و جلوداران قوی و متکی به خدا و عالم به احکام اسلامی و‌ امیدوار به وعده‌های خداوند متعال اوج‌ها و فرازهایی در طول تاریخ به همراه داشته و جریان روبه تکامل بوده است و به سمت رسیدن به مقصد حرکت می‌کند. اگرچه افکار شیطانی باعث سست شدن افکار برخی اشخاص می‌شود؛ اما با توجه به محتوای اسلامی و استفاده از شرایط کنونی، باید بتوانیم در برابر عوامل فریبنده ایستادگی کنیم.

منصور غلامی با اشاره به تدوین کتب ده گانه گفت: کاری که انجام شده واجب و ارزشمند است و باید ادامه داشته باشد؛ ما اگر نگاهی به تاریخ و آنچه برای اسلام اتفاق افتاده است، داشته باشیم می‌بینیم که حضور و وجود اشخاص و جلوداران قوی و عالم به احکام و متکی به خداوند متعال اوج ها و فرازهایی را نشان داده‌اند. نباید توفیقات و اندیشه های پیشرو در تاریخ اسلام را در طی زمان فراموش کنیم، بنده به عنوان حامی از مباحث فلسفی می‌گویم.

 غلامی با تاکید بر اینکه استفاده از شرایط زمان نباید فراموش شود، ادامه داد: اگر به عنوان مسلمان به توحید و قلبا به لااله الا الله باور داشته باشیم، پایه‌های بنیادی قوی‌تری خواهیم داشت. همچنین اگر به رسالت پیامبر اسلام(ص) باور داشته باشیم، باور قلبی ما استحکام ویژه‌تری پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به ویژگی های پیامبر مکرم اسلام(ص) افزود: مهمترین ویژگی پیامبر اسلام(ص) که مورد تاکید قرآن است، اسوه بودن ایشان در اخلاق است؛ «وَ إِنَّکَ لَعَلى‏ خُلُقٍ عَظیمٍ». تفکرات متفاوت و اندیشه‌های متفاوت باید در کنار هم قرار بگیرند و از آنها به عنوان ابزار رسیدن به هدف استفاده شود.

منصور غلامی با تاکید بر جنبه توحیدی بشریت تصریح کرد: افراد مسلمان اگر به توحید اعتقاد داشته باشند، قطعاً پایه دنیایی خود را محکم خواهند کرد؛ در چنین شرایطی ناامیدی در جامعه جای نخواهد داشت. باور به روز حساب اصولی است که هر مسلمان باید از ته قلب به آن اعتقاد داشته باشد. پیامبر اکرم، الگو مسلمانان و اسطوره مباحث اخلاقی در دنیا است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دانشجویان با به مطالعه تاریخ اسلامی ترغیب کرد و افزود: تاریخ اسلامی باید توسط دانشجویان مورد مطالعه قرار گیرد تا دانشجویان با تحلیل اندیشه‌های مختلف به ساخت تمدن اسلامی کمک کنند. کتب دهگانه انقلاب اسلامی در کنار منابع دیگر اندیشه‌ای، باید در دانشگاه‌های کشور، کشورهای اسلامی و حتی غیر دانشگاهی توزیع شوند.

غلامی بیان کرد: تمدن جهانی اسلامی باید به دست دانشجویان، جوانان و راهنمایی و همت استادان و مسئولان ایجاد شود. در کنار منابع خوبی که وجود دارد این کتب می‌تواند مورد استفاده جوامع حق‌جو حتی در بیرون از مرزها قرار بگیرد.

گفتنی ست کتب ده گانه انقلاب اسلامی توسط بنیاد فرهنگ و اندیشه انقلاب اسلامی با هدف تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و عملیاتی کردن اندیشه‌های راهبردی ایشان، تدوین شده است.

انتهای خبر///
 


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز