خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
ظریف با دولت و ملت ترکیه ابراز همدردی کرد       پتروپارس به تنهایی فاز ۱۱ پارس جنوبی را تکمیل می‌کند       اینجا را ترک نمی‌کنیم تا شرایط ‌بهتر از قبل شود        عراقی‌ها آماده جانفشانی برای دفاع از حاکمیت کشورند        هیچ قدرتی بالاتر از حضور، ایستادگی، فداکاری و اتحاد مردم نداریم        ناگفته‌های یک کارگردان تئاتر از تهدیدات گروه فشار       گزارشی از حمله گاندو به مردم نداشتیم / برای سرریز سد هشدار داده بودیم       حالا نوبت روشنفکران است تا به نتایج رفراندوم ایرانِ پسا ترور پایبند باشند       شهادت سردار سلیمانی نقطه عطفی در تاریخ ایران و منطقه است       مردم نقش مهمی در تکوین دولت و ملت دارند       پیام رفراندوم ایرانیان را بگیرید و به پنهان کاری ها درباره پالرمو خاتمه دهید       ایستادگی ملت ایران آمریکا را عصبانی کرده است       پدافند ‌فرهنگی‌مان را بازسازی‌کنیم        استان سیستان و بلوچستان نیازمند یک بازنگری جدی و توجه ویژه است       مستند «آیت‌الله»       نقدی بر نگاه رییس جمهور به اثر روابط خارجی بر اقتصاد       مردم نشان دادند انقلاب زنده است / قدرت ملت ایران تهدید دشمن را از بین برد / تشییع باشکوه سردار قهرمان توطئه چهل ساله دشمن را نقش برآب کرد       تشییع پیکر سردار سلیمانی نمادی از مشروعیت نظام اسلامی ست       در خواست سیستانی ها از رییس جمهور برای بهسازی جاده های خطرساز       جواب قاطع فوتبال ایران به حکم ناعادلانه AFC      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/09/17 12:56:16 AM

بخشنامه جدید سازمان الحشد الشعبی درباره تظاهرات‌های عراق 

سازمان الحشد الشعبی عراق در پی حوادث روز جمعه در بغداد، طی بخشنامه‌ای بار دیگر تاکید کرد نیروهای این سازمان هیچ ماموریتی در مهار تظاهرات‌های جاری کشور ندارند.

بخشنامه جدید سازمان الحشد الشعبی درباره تظاهرات‌های عراق


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز؛ سازمان الحشد الشعبی عراق، به کلیه بخش‌های زیرمجموعه خود دستور داد که از هرگونه اقدام در میدان‌های تحصن و اعتراض و مناطق اطراف آن، بپرهیزند.

فرماندهی هیأت الحشد الشعبی عراق طی حکمی که امضای «فالح الفیاض» رئیس هیأت الحشد الشعبی در زیر آن درج شده، خطاب به کلیه تشکیلات زیرمجموعه این سازمان اعلام کرد: در ادامه توضیحات سابق درباره اجرای حکم دیوانی [حکم ریاستی] ۲۳۷ مصوب ۲۰۱۹، که طی بخشنامه اداره مرکزی به شماری ۱۰۴۵۸ در ۲۱/۷/۲۰۱۹ ابلاغ شد، از همه تشکیلات زیرمجموعه و نیروهای سازمان الحشد می خواهد که به کلیه دستوراتی که در ادامه می‌آید، پایبند بمانند.

- عدم استفاده از عناوین ممنوعه‌ای که طی حکم ریاستی پیشین ابلاغ شده؛ زیرا استفاده مجدد از این عناوین، به منزله مخالفت آشکار است و مرتکبان این امر بازخواست و از هیأت الحشد الشعبی اخراج می‌شوند.

در ژوئیه پیش، «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر مستعفی عراق طی حکمی دستور کنار گذاشتن تمام عناوین مورد استفاده گروه‌های زیرمجموعه الحشد الشعبی در طول جنگ علیه داعش را صادر کرده بود و بر اساس این حکم القاب و عناوین می‌بایست به عناوین نظامی  (تیپ و گردان و ...) تغییر می‌یافت.

- ماموریت گروه رزمی الحشد، تحت فرمان فرماندهی عملیات مشترک است و هرگونه ماموریتی خارج از چارچوب دستورهای این فرماندهی، به معنای نافرمانی است و مرتکبان این نافرمانی باید مسئولیت قانونی این امر را بپذیرند.

- به هیچ نیرو و تشکیلاتی از الحشد، در میدان‌های تظاهرات به طور کلی و میدان التحریر بغداد و حومه آن به طور خاص تحت هیچ عنوانی نقش و ماموریتی واگذار نشده است و این نیروها ماموریتی مبنی بر حمایت از تظاهرات‌کنندگان یا انجام اقدامات میدانی ندارند.

- هیأت الحشد الشعبی با افراد خاطی و کسانی که خلاف دستورات ذکر شده، عمل کنند، برخورد قانونی خواهد کرد.

این در حالی است که در پی حوادث روز جمعه در پایتخت عراق و کشته شدن شماری از معترضان از سوی افراد مسلح ناشناس، برخی طرف‌های خواستار انحلال سازمان الحشد الشعبی، انگشت اتهام را به سوی این سازمان نشانه گرفتند. اما امروز، فالح الفیاض تاکید کرد که نیروهای تحت فرمان الحشد الشعبی زیر نظر فرماندهی عملیات مشترک عراق فعالیت می‌کنند و هیچ ماموریتی در مهار تظاهرات‌های جاری در کشور ندارند.

این سازمان، جمعه دو هفته پیش نیز در پاسخ به این اتهام‌زنی‌ها اعلام کرد که در هیچ عملیات یا فعالیتی علیه معترضان برای مقابله با خشونت‌ها در جریان اعتراضات در داخل شهرهای عراق مشارکتی ندارد.

انتهای پیام///
منبع؛ فارس


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز