خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
ظریف با دولت و ملت ترکیه ابراز همدردی کرد       پتروپارس به تنهایی فاز ۱۱ پارس جنوبی را تکمیل می‌کند       اینجا را ترک نمی‌کنیم تا شرایط ‌بهتر از قبل شود        عراقی‌ها آماده جانفشانی برای دفاع از حاکمیت کشورند        هیچ قدرتی بالاتر از حضور، ایستادگی، فداکاری و اتحاد مردم نداریم        ناگفته‌های یک کارگردان تئاتر از تهدیدات گروه فشار       گزارشی از حمله گاندو به مردم نداشتیم / برای سرریز سد هشدار داده بودیم       حالا نوبت روشنفکران است تا به نتایج رفراندوم ایرانِ پسا ترور پایبند باشند       شهادت سردار سلیمانی نقطه عطفی در تاریخ ایران و منطقه است       مردم نقش مهمی در تکوین دولت و ملت دارند       پیام رفراندوم ایرانیان را بگیرید و به پنهان کاری ها درباره پالرمو خاتمه دهید       ایستادگی ملت ایران آمریکا را عصبانی کرده است       پدافند ‌فرهنگی‌مان را بازسازی‌کنیم        استان سیستان و بلوچستان نیازمند یک بازنگری جدی و توجه ویژه است       مستند «آیت‌الله»       نقدی بر نگاه رییس جمهور به اثر روابط خارجی بر اقتصاد       مردم نشان دادند انقلاب زنده است / قدرت ملت ایران تهدید دشمن را از بین برد / تشییع باشکوه سردار قهرمان توطئه چهل ساله دشمن را نقش برآب کرد       تشییع پیکر سردار سلیمانی نمادی از مشروعیت نظام اسلامی ست       در خواست سیستانی ها از رییس جمهور برای بهسازی جاده های خطرساز       جواب قاطع فوتبال ایران به حکم ناعادلانه AFC      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/09/17 7:29:00 AM

عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) در مراسم روزدانشجو:

دانشجو باید صریح، آزاداندیش، منتقد و به دور از تعصب باشد 

علی غلامی، عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) با حضور در جمع دانشجویان دانشگاه الزهرا(س) با اشاره به شرایط کنونی کشور گفت: دانشجو باید نگاه انتقادی و موشکافانه به دور از تعصب و جوش و خروش غیرمنطقی و متعصبانه داشته باشد و ارتباط بین مسائل را دریابد.

دانشجو باید صریح، آزاداندیش، منتقد و به دور از تعصب باشد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز؛ امروز (شنبه،۱۶ آذر) مراسم بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه الزهرا (س) تهران و با حضور دکتر علی غلامی، عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق (ع) و اساتید و دانشجویان برگزار شد.

غلامی دانشجویان را به صراحت دعوت کرد و گفت: صراحت را بهترین زبان برای دانشجو بیان کرد و خط شکنی و آزاد اندیشی از وظایفی است که در کنار تحصیل برای دانشجو در نظر گرفته می‌شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) در ادامه با اشاره به اقداماتی که دانشجویان در آستانه انقلاب و پس از انجام داده اند، تصریح کرد: دانشجویان فعلی می‌توانند بسیار بهتر از آنچه هستتد ظاهر شوند، تاریخ این را به خوبی نشان داده است. دانشجو باید نگاه انتقادی داشته باشد.باید پرسید که چرا دانشجویان آنچه باید باشند نیستند؟ چون دانشجویان فعلی اعتقادی به کار تشکیلاتی ندارند؛ دانشجو سرمایه ملی کشور است و می‌تواند جامعه را تکان دهد اما متاسفانه همه در جامعه تکروی می کنند و فریاد «انا رجل» سر می دهند.در جامعه دانشگاهی هم افزایی نداریم بنابراین نمی‌توانیم کار تشکیلاتی داشته باشیم. 

غلامی خطاب به اساتید دانشگاه تاکید کرد: وظیفه استادان این است که دانشجو را از هر نظر فردی باسواد بار بیاورد. استاد باید هم به جهت علمی و هم امیدوارانه دانشجو را تربیت کند. دانشجو باید به آینده امید داشته باشد.

غلامی با انتقاد از روند کنونی دانشجویان گفت:سطحی شدن را یکی از آفاتی که گریبانگیر دانشجوست، دانشجو باید نگاه انتقادی و موشکافانه داشته باشد و ارتباط بین مسائل را دریابد. او باید نگاه سیاسی وسیعی داشته باشد و روحیه مطالبه گری را در خود پرورش دهد. سطحی نشدن یعنی اینکه کسی جرئت نکند پایش را در دانشگاه بگذارد و این تنها با همان روحیه پرسشگری دانشجو میسر می‌شود. دانشجو باید آنقدر قدرت داشته باشد که کسی نتواند به انقلاب و کشور نگاه چپ بیاندازد. 

این استاددانشگاه با اشاره به وظایف دانشجویان گفت: خصوصیت دانشجو تعمق و تفکر است و باید در خصوص هر آنچه می‌شنود تدقیق کند.  محافظه کاری آفت دیگری برای دانشجو ست. سومین آفتی که ممکن است دانشجو به آن دچار شود محافظه کاری یا همان در لفافه حرف زدن است. دانشجو باید صریح و از دل حرف بزند و شهامت و جسارت پرسش داشته باشد. البته صراحت نباید با تعصب اشتباه گرفته شود، در این صورت ممکن از دایره انصاف خارج شود. 

عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق (ع) در ادامه گفت: یکی دیگر از آفت‌هایی که گریبان دانشجو را می‌گیرد، تعصب و جوش و خروش غیرمنطقی و متعصبانه است. مطالبه باید منطقی و اقناعی باشد. کسی که می‌خواهد با تشر و قلدری حرفش را به کرسی بنشاند موفق نخواهد بود. 

گفتنی است این مراسم با حضور فرهاددژپسند وزیراقتصاد و دارایی دولت دوازدهم پی گرفته شد.


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز