خانه سیاسی بین الملل اقتصادی اجتماعی حوزه و دانشگاه علم و فناوری فرهنگ و هنر ورزشی یادداشت
 
مفهوم شناسی تحریف در قرآن و نسبت کار ویژه آن با انقلاب اسلامی       تحریف و نسبت آن با تحریم       اهداف و پیامد‌های توافق ننگین امارات با رژیم صهیونیستی       شکست سیاست دشمن، نتیجه بصیرت دینی و مهارت ملّی ایرانیان است       خدا قوت مهندس بسیجی! آزادی ۲۵۷۴ زندانی بایکوت شدنی نیست!       ۸۲۳ کانون جنبش استادی از عملکرد بسیج مستضعفین تقدیر کردند       فعالیت ۴۰۰ گروه جهادی در امر به معروف و نهی از منکر       کاهش ابتلا به کرونا از طریق گوشی‌ پزشکی دیجیتال ایرانی       قیمت‌های میلیونی و میلیاردی از کجا آمد؟ از مسیر غلط گذشته برگردیم؛ راهبرد درست: «اقتصاد قوی»        رهبر انقلاب: جمهوری اسلامی از هیچ کوششی برای حمایت از مردم فلسطین دریغ نمی‌کند       آقای خوئینی‌ها! آدرس غلط ندهید       هجدهمین شماره نشریه تحلیلی بصائر منتشر شد       نامه استادان و نخبگان ایران به مردم ستمدیده آمریکا رونمایی شد       پاسخ ۲۲۰۰ استاد دانشگاه به پروژه‌ی مصونیت خواص مقابل قانون       تامین «امنیت ملی و اقتصادی» با تولید ۱۰۰میلیون تن محصول پتروشیمی       قالیباف:‌ همه منتخبان تهران برای دوری از سیاسی بازی هم‌قسم شده‌اند       محکومیت 34 نفر از اخلالگران بازار خودرو، سکه و ارز و 2 حکم اعدام       تیر عدم رعایت ایمنی بر قلب اماکن تاریخی و میراث فرهنگی       اجرای طرح ترافیک بعد از عید فطر قطعی است       آخرین فرصت ایفای تعهدات ارزی صادارتی سال ۱۳۹۸ اعلام شد       
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/09/17 7:29:00 AM

عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) در مراسم روزدانشجو:

دانشجو باید صریح، آزاداندیش، منتقد و به دور از تعصب باشد 

علی غلامی، عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) با حضور در جمع دانشجویان دانشگاه الزهرا(س) با اشاره به شرایط کنونی کشور گفت: دانشجو باید نگاه انتقادی و موشکافانه به دور از تعصب و جوش و خروش غیرمنطقی و متعصبانه داشته باشد و ارتباط بین مسائل را دریابد.

دانشجو باید صریح، آزاداندیش، منتقد و به دور از تعصب باشد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز؛ امروز (شنبه،۱۶ آذر) مراسم بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه الزهرا (س) تهران و با حضور دکتر علی غلامی، عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق (ع) و اساتید و دانشجویان برگزار شد.

غلامی دانشجویان را به صراحت دعوت کرد و گفت: صراحت را بهترین زبان برای دانشجو بیان کرد و خط شکنی و آزاد اندیشی از وظایفی است که در کنار تحصیل برای دانشجو در نظر گرفته می‌شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) در ادامه با اشاره به اقداماتی که دانشجویان در آستانه انقلاب و پس از انجام داده اند، تصریح کرد: دانشجویان فعلی می‌توانند بسیار بهتر از آنچه هستتد ظاهر شوند، تاریخ این را به خوبی نشان داده است. دانشجو باید نگاه انتقادی داشته باشد.باید پرسید که چرا دانشجویان آنچه باید باشند نیستند؟ چون دانشجویان فعلی اعتقادی به کار تشکیلاتی ندارند؛ دانشجو سرمایه ملی کشور است و می‌تواند جامعه را تکان دهد اما متاسفانه همه در جامعه تکروی می کنند و فریاد «انا رجل» سر می دهند.در جامعه دانشگاهی هم افزایی نداریم بنابراین نمی‌توانیم کار تشکیلاتی داشته باشیم. 

غلامی خطاب به اساتید دانشگاه تاکید کرد: وظیفه استادان این است که دانشجو را از هر نظر فردی باسواد بار بیاورد. استاد باید هم به جهت علمی و هم امیدوارانه دانشجو را تربیت کند. دانشجو باید به آینده امید داشته باشد.

غلامی با انتقاد از روند کنونی دانشجویان گفت:سطحی شدن را یکی از آفاتی که گریبانگیر دانشجوست، دانشجو باید نگاه انتقادی و موشکافانه داشته باشد و ارتباط بین مسائل را دریابد. او باید نگاه سیاسی وسیعی داشته باشد و روحیه مطالبه گری را در خود پرورش دهد. سطحی نشدن یعنی اینکه کسی جرئت نکند پایش را در دانشگاه بگذارد و این تنها با همان روحیه پرسشگری دانشجو میسر می‌شود. دانشجو باید آنقدر قدرت داشته باشد که کسی نتواند به انقلاب و کشور نگاه چپ بیاندازد. 

این استاددانشگاه با اشاره به وظایف دانشجویان گفت: خصوصیت دانشجو تعمق و تفکر است و باید در خصوص هر آنچه می‌شنود تدقیق کند.  محافظه کاری آفت دیگری برای دانشجو ست. سومین آفتی که ممکن است دانشجو به آن دچار شود محافظه کاری یا همان در لفافه حرف زدن است. دانشجو باید صریح و از دل حرف بزند و شهامت و جسارت پرسش داشته باشد. البته صراحت نباید با تعصب اشتباه گرفته شود، در این صورت ممکن از دایره انصاف خارج شود. 

عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق (ع) در ادامه گفت: یکی دیگر از آفت‌هایی که گریبان دانشجو را می‌گیرد، تعصب و جوش و خروش غیرمنطقی و متعصبانه است. مطالبه باید منطقی و اقناعی باشد. کسی که می‌خواهد با تشر و قلدری حرفش را به کرسی بنشاند موفق نخواهد بود. 

گفتنی است این مراسم با حضور فرهاددژپسند وزیراقتصاد و دارایی دولت دوازدهم پی گرفته شد.


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز