خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
ظریف با دولت و ملت ترکیه ابراز همدردی کرد       پتروپارس به تنهایی فاز ۱۱ پارس جنوبی را تکمیل می‌کند       اینجا را ترک نمی‌کنیم تا شرایط ‌بهتر از قبل شود        عراقی‌ها آماده جانفشانی برای دفاع از حاکمیت کشورند        هیچ قدرتی بالاتر از حضور، ایستادگی، فداکاری و اتحاد مردم نداریم        ناگفته‌های یک کارگردان تئاتر از تهدیدات گروه فشار       گزارشی از حمله گاندو به مردم نداشتیم / برای سرریز سد هشدار داده بودیم       حالا نوبت روشنفکران است تا به نتایج رفراندوم ایرانِ پسا ترور پایبند باشند       شهادت سردار سلیمانی نقطه عطفی در تاریخ ایران و منطقه است       مردم نقش مهمی در تکوین دولت و ملت دارند       پیام رفراندوم ایرانیان را بگیرید و به پنهان کاری ها درباره پالرمو خاتمه دهید       ایستادگی ملت ایران آمریکا را عصبانی کرده است       پدافند ‌فرهنگی‌مان را بازسازی‌کنیم        استان سیستان و بلوچستان نیازمند یک بازنگری جدی و توجه ویژه است       مستند «آیت‌الله»       نقدی بر نگاه رییس جمهور به اثر روابط خارجی بر اقتصاد       مردم نشان دادند انقلاب زنده است / قدرت ملت ایران تهدید دشمن را از بین برد / تشییع باشکوه سردار قهرمان توطئه چهل ساله دشمن را نقش برآب کرد       تشییع پیکر سردار سلیمانی نمادی از مشروعیت نظام اسلامی ست       در خواست سیستانی ها از رییس جمهور برای بهسازی جاده های خطرساز       جواب قاطع فوتبال ایران به حکم ناعادلانه AFC      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/09/16 8:13:48 AM

رییس شورای شهر زنجان:

فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی، مشکل امروز شهرهای بزرگ کشور 

سجاد خدایی رئیس شورای اسلامی استان زنجان با انتقاد از فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی در شهرها گفت: مردم می‌دانند که عوارض امروز صرف شهر و روستای آنها می‌شود که اگر نباشد مردم نیز بی‌اعتماد خواهند شد و شهرداری‌های کوچک از گردونه خارج می‌شوند. در حال حاضر یکی از مهمترین مشکلات شهرهای بزرگ فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی ست که با اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین و استفاده بیشتر مردم از اتوبوسها بیشتر رخ نمایی می کند.

فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی، مشکل امروز شهرهای بزرگ کشور


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز، سجاد خدایی رییس شورای اسلامی استان زنجان با اشاره به اجرای طرح اصلاح بنزین گفت: سیاست‌های سران قوا این بود که بنزین گران شود، هرچند شوک‌ برانگیز اما به صلاح کشور بود.

رئیس شورای اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه مردم زنجان با یک گفتمان منطقی با این موضوع برخورد کردند که نشان از فرهنگ مترقی آن‌ها دارد و نشان می‌دهد که هوش اجتماعی مردم زنجان بالاست، تصریح کرد: خوشبختانه مردم به این نتیجه رسیدند که تخریب اموال عمومی درست نیست و باید مطالبات خود را از مسیر درست بیان کنند.

خدایی با اشاره به اینکه یکی از موضوعاتی که همه شهرداری‌ها را درگیر کرده است بحث حمل و نقل عمومی و ناوگان فرسوده آن است، ادامه داد: امروز شاهد این هستیم که رانندگانی که قرارداد ۱۰ سال آنها به پایان رسیده، فسخ قرارداد کرده‌اند و از همین رو حمل و نقل عمومی دچار مشکل شده است.
رئیس شورای اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه مجوزی برای واردات اتوبوس داده نمی‌شود، گفت: اگر برای این امر فکری اندیشیده نشود، مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد.

وی با بیان اینکه در حوزه اصلاح سهمیه سوخت نیز تاکید داریم که نحوه توزیع باید عادلانه باشد و دولت در سیاست‌های خود در این باره تجدیدنظر کند، بیان کرد: باید بودجه ایجادی از محل صرفه جویی بنزین در مسیر درستی هزینه شود.

خدایی با اشاره به اینکه حمل و نقل عمومی یک زیرساخت است که باید توجه ویژه به آن شود، افزود: باید سیاست‌ها طوری باشد که مردم مصرف کننده نباشند و اقدامی شود که اشتغالزایی بیشتری ایجاد شود، در صورتی که توزیع یارانه‌ها به شکل کنونی موجب کرختی می‌شود.

رئیس شورای اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه ظرفیت‌های شهر و روستاها باهم متفاوت است و باید از ظرفیت هر شهر به نسبت توانایی آن استفاده کرد، گفت: قطعا پیچیدن یک نسخه مشابه برای همه شهرها و روستاهای محکوم به شکست خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه مردم می‌دانند که عوارض امروز صرف شهر و روستای آنها می‌شود که اگر نباشد مردم نیز بی‌اعتماد خواهند شد، ادامه داد: به عقیده بنده نحوه اخذ عوارض به این شکل یعنی گرفتن عوارض و ریختن آن به حساب دولت درست نیست و باید ساز و کار درستی برای آن اندیشیده شود، چون در این صورت قطعا شهرداری‌های کوچک از گردونه خارج می‌شوند.

گفتنی است لایحه کنونی مالیات بر ارزش افزوده در شهرداری ها موجب بروز انتقاداتی از سوی شورای شهرهای مختلف کشور شده و همچنان نیز ادامه دارد.

انتهای خبر///
 


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز