خانه سیاسی بین الملل اقتصادی اجتماعی حوزه و دانشگاه علم و فناوری فرهنگ و هنر ورزشی یادداشت
 
مفهوم شناسی تحریف در قرآن و نسبت کار ویژه آن با انقلاب اسلامی       تحریف و نسبت آن با تحریم       اهداف و پیامد‌های توافق ننگین امارات با رژیم صهیونیستی       شکست سیاست دشمن، نتیجه بصیرت دینی و مهارت ملّی ایرانیان است       خدا قوت مهندس بسیجی! آزادی ۲۵۷۴ زندانی بایکوت شدنی نیست!       ۸۲۳ کانون جنبش استادی از عملکرد بسیج مستضعفین تقدیر کردند       فعالیت ۴۰۰ گروه جهادی در امر به معروف و نهی از منکر       کاهش ابتلا به کرونا از طریق گوشی‌ پزشکی دیجیتال ایرانی       قیمت‌های میلیونی و میلیاردی از کجا آمد؟ از مسیر غلط گذشته برگردیم؛ راهبرد درست: «اقتصاد قوی»        رهبر انقلاب: جمهوری اسلامی از هیچ کوششی برای حمایت از مردم فلسطین دریغ نمی‌کند       آقای خوئینی‌ها! آدرس غلط ندهید       هجدهمین شماره نشریه تحلیلی بصائر منتشر شد       نامه استادان و نخبگان ایران به مردم ستمدیده آمریکا رونمایی شد       پاسخ ۲۲۰۰ استاد دانشگاه به پروژه‌ی مصونیت خواص مقابل قانون       تامین «امنیت ملی و اقتصادی» با تولید ۱۰۰میلیون تن محصول پتروشیمی       قالیباف:‌ همه منتخبان تهران برای دوری از سیاسی بازی هم‌قسم شده‌اند       محکومیت 34 نفر از اخلالگران بازار خودرو، سکه و ارز و 2 حکم اعدام       تیر عدم رعایت ایمنی بر قلب اماکن تاریخی و میراث فرهنگی       اجرای طرح ترافیک بعد از عید فطر قطعی است       آخرین فرصت ایفای تعهدات ارزی صادارتی سال ۱۳۹۸ اعلام شد       
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/09/12 11:40:42 AM

فضای مجازی زمینه ساز رونق گرفتن بساط رمالها 

بنا به اظهار نظر رفتار شناسان مراجعه به رمال ها و تحت تاثیر قرار گرفتن صحبت‌های آنها می‌تواند زمینه خیانت و یا طلاق عاطفی را فراهم کند.

فضای مجازی زمینه ساز رونق گرفتن بساط رمالها


 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز؛ با نگاهی گذرا به شبکه‌های مجازی با تبلیغات رنگارنگ انواع فال، دعانویسی، طلسم و مواردی از این دست آشنا می شویم.

 گفتنی است که بنا به اظهار نظر رفتار شناسان مراجعه به رمال ها و تحت تاثیر قرار گرفتن صحبت‌های آنها می‌تواند زمینه خیانت و یا طلاق عاطفی را فراهم کند چرا که همواره فرد بر این باور است که طرف مقابل خیانت میکند بنابراین به مرور زمان طلاق عاطفی نیز صورت می گیرد که این خود می‌تواند زمینه‌ساز بروز آسیب‌های اجتماعی و فردی بسیاری شود.

یکی دیگر از آثار منفی مراجعه و یا اعتقاد داشتن به  دعا نویس ها و فالگیر ها  را می‌توان از بین رفتن آرامش زندگی افراد عنوان کرد چراکه همواره فرد به افکار و اتفاقات منفی فکر می کند که این خود نه تنها باعث سلب آرامش می شود بلکه به مرور زمان باعث بروز بسیاری از بیماری‌های روحی و روانی نیز خواهد شد.

متاسفانه برخی از افراد سودجو با سوء استفاده از باورهای مذهبی و دینی افراد سعی بر جذب افراد بیشتر و گمراه کردن آنها دارند که البته طبق تحقیقات به عمل آمده بیشتر خانم ها تحت تاثیر این گونه موارد قرار می‌گیرد این خود می تواند نشان از عدم آگاهی افراد باشد چرا که باید به خاطر داشت که اگر فرد به علم و آگاهی لازم در این خصوص دست یافته باشد که فالگیر نمی‌تواند برای بهبود شرایط کمکی کند به یقین به هر طریقی به او مراجعه نمی‌کند.

 تلقین پذیری یکی از رفتارهای افرادی است که به فالگیر ها مراجعه می کنند چراکه در بیشتر موارد فرد تنها با تلقین این باور را در خود ایجاد می‌کند که پیشگویی ها و یا حرف های فالگیر صحت دارد در غیر این صورت هیچ یک از گفته های او نه تنها صحت ندارد بلکه در بیشتر موارد با واقعیت نیز فاصله چشمگیری دارد که این خود نشان از بی پایه و اساس بودن نظرات و صحبت‌های فالگیر ها است.


نقش تبعیض های جنسیتی در روی آوردن به فالگیرها

باید در نظر داشت که امروزه متاسفانه بسیاری از زنان به دلیل وجود تبعیض های جنسیتی نمی‌توانند از حقوق مساوی در جامعه و خانواده برخوردار باشند بنابراین در بیشتر موارد سعی دارند که با مراجعه به فالگیرها بتوانند این مشکل خود را تا حد زیادی مرتفع سازند اما باید یادآور شد که مراجعه به دعا نویس و یا پیشگو نه تنها نمی تواند تبعیض های جنسیتی را از میان ببرد بلکه خود باعث دامن زدن این نوع مشکلات خواهد شد از این رو توصیه می‌شود به جای مراجعه به دعا نویس برای حل مشکلات به روانشناس و مشاور مراجعه کرد چرا که در این صورت احتمال سوء استفاده و یا بروز مشکلات جدی برای فرد را تا حد زیادی کاهش پیدا می کند همچنین علمی بودن روشهای حل مشکل از سوی روانشناسان در از بین بردن مشکلات پیش رو نقش به سزایی خواهد داشت.

انتهای یاداشت///
الهام صمدزاده


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز