خانه سیاسی بین الملل اقتصادی اجتماعی حوزه و دانشگاه علم و فناوری فرهنگ و هنر ورزشی یادداشت
 
مفهوم شناسی تحریف در قرآن و نسبت کار ویژه آن با انقلاب اسلامی       تحریف و نسبت آن با تحریم       اهداف و پیامد‌های توافق ننگین امارات با رژیم صهیونیستی       شکست سیاست دشمن، نتیجه بصیرت دینی و مهارت ملّی ایرانیان است       خدا قوت مهندس بسیجی! آزادی ۲۵۷۴ زندانی بایکوت شدنی نیست!       ۸۲۳ کانون جنبش استادی از عملکرد بسیج مستضعفین تقدیر کردند       فعالیت ۴۰۰ گروه جهادی در امر به معروف و نهی از منکر       کاهش ابتلا به کرونا از طریق گوشی‌ پزشکی دیجیتال ایرانی       قیمت‌های میلیونی و میلیاردی از کجا آمد؟ از مسیر غلط گذشته برگردیم؛ راهبرد درست: «اقتصاد قوی»        رهبر انقلاب: جمهوری اسلامی از هیچ کوششی برای حمایت از مردم فلسطین دریغ نمی‌کند       آقای خوئینی‌ها! آدرس غلط ندهید       هجدهمین شماره نشریه تحلیلی بصائر منتشر شد       نامه استادان و نخبگان ایران به مردم ستمدیده آمریکا رونمایی شد       پاسخ ۲۲۰۰ استاد دانشگاه به پروژه‌ی مصونیت خواص مقابل قانون       تامین «امنیت ملی و اقتصادی» با تولید ۱۰۰میلیون تن محصول پتروشیمی       قالیباف:‌ همه منتخبان تهران برای دوری از سیاسی بازی هم‌قسم شده‌اند       محکومیت 34 نفر از اخلالگران بازار خودرو، سکه و ارز و 2 حکم اعدام       تیر عدم رعایت ایمنی بر قلب اماکن تاریخی و میراث فرهنگی       اجرای طرح ترافیک بعد از عید فطر قطعی است       آخرین فرصت ایفای تعهدات ارزی صادارتی سال ۱۳۹۸ اعلام شد       
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/09/09 11:10:13 AM

تبیین سبک زندگی اسلامی زمینه ساز تحقق گام دوم انقلاب 

نیره قوی عضو هیئت علمی دانشگاه و معاون اموربانوان سازمان بسیج اساتید کشور با اشاره به اهمیت جلب مشارکت جامعه دانشگاهی گفت: نگاه به آینده داریم و در تلاشیم با اجرای پژوهشهای علمی و چشم انداز نگاری برای گام دوم انقلاب، بتوانیم سبک زندگی اسلامی را برای همه اقشار جامعه خصوصا جامعه دانشگاهی تبیین کنیم.

تبیین سبک زندگی اسلامی زمینه ساز تحقق گام دوم انقلاب


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز، نیره قوی با اشاره به فعالیتهای صورت گرفته در سالهای گذشته گفت: نزدیک به دو دهه است که سازمان بسیج اساتید فعالیت خود را آغاز کرده و حتما در این زمان فعالیتهای زیادی صورت گرفته است.معتقدم باید نگاه به آینده داشت و فارغ از هر اقدامی که تا کنون شده،باید برای گام دوم انقلاب و شرایط کنونی کشور چشم اندازنگاری کرد و نگاه به آینده داشت.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با اشاره به تولید فکر در بسیج اساتید گفت: در گام دوم انقلاب که مورد تاکید مقام معظم انقلاب بوده است به چشم انداز نگاری برای آینده پرداختیم.شاید بهترین موضوعی که معاونت خواهران بسیج اساتید بتواند به آن بپردازد این است که واکاوی کند که کدام بخشهای بیانیه نیاز به فعالیت بیشتر در حوزه مرتبط با زنان دارد و باید به آن پرداخت.بیانیه گام دوم محورهای زیادی در تحقیق،پژوهش.اخلاق و ابعاد مختلف زندگی بیان شده که مهمترین آن سبک زندگی ست. این معاونت هم برنامه ریزی برای تهیه الگوی مناسب در سبک زندگی را آغاز کرده است.

 معاون امور بانوان بسیج اساتید کشور با تاکید بر اهمیت امور پژوهشی تصریح کرد: در تلاشیم از میان محورهای مختلف بیانیه و تجمیع نظرات به واکاوی ابعاد مختلف فرمایش رهبری بپردازیم و بتوانیم فکر و محتوای مطلوب تهیه کنیم.این معاونت با حضور اساتید بسیجی که فارغ از جنسیت، در خصوص موضوعات زنان فعالیت می کنند و تخصصشان در این حوزه است، تشکیل شده و در تلاش است با بررسی همه جانبه در مدت زمان کوتاهی و برگزاری کارگاه های تخصصی و ترویجی، نتایج و محتوای مطلوب را تجمیع کرده و در قالبهای مختلف در اختیار مخاطبان قرار دهد.

وی با اشاره به اجرای کرسی های ازاداندیشی درباره سبک زندگی گفت: بررسی چالشهای پیش رو در تبیین یک الگوی متناسب برای سبک زندگی اسلامی و بایسته های تطبیقی که آفتهای وارد شده به سبک زندگی اسلامی را تشخیص داده و پس از گذر از مرحله مطالعاتی،محتوای لازم تهیه و در مظاهر و مبادی مختلف قابل انتشار خواهد بود.این امر در قالب کرسی های آزاداندیشی به بحث و گفتگو هم گذاشته می شود تا نتایج برای همه اقشار دانشگاهی اعم از استاد و دانشجو قابل استفاده باشد.

انتهای خبر///
سمیرا حسن


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز