خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
ظریف با دولت و ملت ترکیه ابراز همدردی کرد       پتروپارس به تنهایی فاز ۱۱ پارس جنوبی را تکمیل می‌کند       اینجا را ترک نمی‌کنیم تا شرایط ‌بهتر از قبل شود        عراقی‌ها آماده جانفشانی برای دفاع از حاکمیت کشورند        هیچ قدرتی بالاتر از حضور، ایستادگی، فداکاری و اتحاد مردم نداریم        ناگفته‌های یک کارگردان تئاتر از تهدیدات گروه فشار       گزارشی از حمله گاندو به مردم نداشتیم / برای سرریز سد هشدار داده بودیم       حالا نوبت روشنفکران است تا به نتایج رفراندوم ایرانِ پسا ترور پایبند باشند       شهادت سردار سلیمانی نقطه عطفی در تاریخ ایران و منطقه است       مردم نقش مهمی در تکوین دولت و ملت دارند       پیام رفراندوم ایرانیان را بگیرید و به پنهان کاری ها درباره پالرمو خاتمه دهید       ایستادگی ملت ایران آمریکا را عصبانی کرده است       پدافند ‌فرهنگی‌مان را بازسازی‌کنیم        استان سیستان و بلوچستان نیازمند یک بازنگری جدی و توجه ویژه است       مستند «آیت‌الله»       نقدی بر نگاه رییس جمهور به اثر روابط خارجی بر اقتصاد       مردم نشان دادند انقلاب زنده است / قدرت ملت ایران تهدید دشمن را از بین برد / تشییع باشکوه سردار قهرمان توطئه چهل ساله دشمن را نقش برآب کرد       تشییع پیکر سردار سلیمانی نمادی از مشروعیت نظام اسلامی ست       در خواست سیستانی ها از رییس جمهور برای بهسازی جاده های خطرساز       جواب قاطع فوتبال ایران به حکم ناعادلانه AFC      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/09/03 8:58:36 AM

۱۴هزار دانشجوی غیرایرانی در دانشگاه آزاد 

معاون بین‌الملل دانشگاه آزاد از مصوبه جدید برای دانشجویان غیر ایرانی این دانشگاه خبر داد و گفت: بر اساس این مصوبه خروج دانشجویان افغانستانی از کشور تسهیل شد.

۱۴هزار دانشجوی غیرایرانی در دانشگاه آزاد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز؛ علیرضا شیخ عطار ضمن اشاره به افزایش دانشجویان غیرایرانی در دانشگاههای داخل کشور بالاخص دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار کرد: این افراد بعضا با مشکلاتی رو به رو هستند که اقداماتی در راستای حل این مشکلات در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: گسترش جذب دانشجوی غیرایرانی بخشی از سیاست های نظام بوده و حتی در سیاست های برنامه ششم نیز به آن اشاره شده است؛ این در حالی است که امروز قوانین قدیمی در ارتباط با این دانشجویان وجود دارد که بالاخص برای دانشجویان افغانستانی نیازمند اصلاح هستند. 

معاون بین‌الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به وجود ۱۴ هزار دانشجوی غیرایرانی در این دانشگاه، گفت: ۵۰ درصد از دانشجویان غیر ایرانی در دانشگاه آزاد دانشجویان افغانستانی هستند.

شیخ عطار درباره مشکلات دانشجویان افغانستانی توضیح داد و گفت: یکی از این مشکلات بحث خروج این افراد از ایران است به طوری که دانشجویان می گویند خروج آن ها از کشور با تشریفات مفصل و به سختی انجام می شود؛ در حالی که این دانشجویان توریست نبوده و مرتب در حال رفت و آمد هستند اما قوانین قدیمی اجازه این امر را نمی دهد.

وی در همین رابطه از جلسه دانشگاه آزاد با مسئولان وزارت علوم به منظور رفع این مشکلات خبر داد و گفت: در جلسه ای که اخیرا با وزارت علوم داشتیم، آن ها نیز نسبت به تسهیل در خروج دانشجویان تاکید داشتند و از طرفی دیگر شورای عالی انقلاب فرهنگی و دستگاه های امنیتی نیز نظر مثبتی دارند.

معاون بین‌الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: راهی که در این زمینه وجود داشت، تغییر قانون توسط مجلس بود و یک راه دیگر این بود که با توجه به اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی اختیار دارد مصوبات خود در ارتباط با دانشجویان را جایگزین مصوبه قدیمی مجلس کند، این کار به شورا واگذار شود.

شیخ عطار با اعلام اینکه در جلسات مقرر شد دانشجویان افغانستانی بتوانند بین هر ترم ۳ تا ۵ بار مجوز خروج از کشور را داشته باشند، گفت: این مصوبه یکی دو هفته آینده ابلاغ خواهد شد.

انتهای خبر///
منبع؛ خبرگزاری مهر


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز