خانه سیاسی بین الملل اقتصادی اجتماعی حوزه و دانشگاه علم و فناوری فرهنگ و هنر ورزشی یادداشت
 
پاسخ ۲۲۰۰ استاد دانشگاه به پروژه‌ی مصونیت خواص مقابل قانون       تامین «امنیت ملی و اقتصادی» با تولید ۱۰۰میلیون تن محصول پتروشیمی       قالیباف:‌ همه منتخبان تهران برای دوری از سیاسی بازی هم‌قسم شده‌اند       محکومیت 34 نفر از اخلالگران بازار خودرو، سکه و ارز و 2 حکم اعدام       تیر عدم رعایت ایمنی بر قلب اماکن تاریخی و میراث فرهنگی       اجرای طرح ترافیک بعد از عید فطر قطعی است       آخرین فرصت ایفای تعهدات ارزی صادارتی سال ۱۳۹۸ اعلام شد        استاندار تهران : ۸۸ درصد مبتلایان کرونا در پایتخت بهبود یافتند       روحانی: سیاست اصولی ایران تقویت همکاری‌های همه جانبه با عراق است       کرونا فعلا داروی اختصاصی ندارد       اقدامات واحد تهران شرق در مبارزه با ویروس کرونا       دستاوردهای علمی دانشمندان مسلمان برای مقابله با کرونا       رباعیات خیام تجلی حالات و افکار انسان‌هاست       طرح قرآنی ۱۴۵۴ با شعار خانواده و آرامش برگزار می‌شود       انتشار چهاردهمین شماره نشریه تحلیلی بصائر       تحلیلگر عراقی: هدف آمریکا از احیای داعش باقی ماندن در عراق است       مقاومت تا همه پرسی       شناسایی 1806 مبتلای جدید به کرونا/ تنها 340 بیمار بستری شدند       سخنرانی تلویزیونی رهبر معظم انقلاب در روز جهانی قدس       کمک به مستضعفین در آمریکا انحرافی ایدئولوژیک و در ایران جزو فلسفه انقلاب اسلامی است      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/08/25 12:57:20 AM

کارشناس شرکت بهینه‌ سازی مصرف سوخت در گفت و گو با «استادنیوز»:

مصرف بهینه سوخت با صدور دستورالعمل ممکن نیست 

کارشناس بخش ساختمان شرکت بهینه ‌سازی مصرف سوخت کشور گفت: رفتار بهره برداران ساختمان ها از نظر میزان مصرف سوخت در خانه ها، تاثیر حداقلی در بهینه سازی مصرف انرژی دارد.

مصرف بهینه سوخت با صدور دستورالعمل ممکن نیست


سید ایمان طباطبایی در گفت و گو با خبرنگار استاد نیوز با بیان این مطلب تصریح کرد: از آنجایی که میزان مصرف سوخت در ساختمان ها به جسم ساختمان ها مربوط است، بنابراین هدف گذاری دست اندرکاران حوزه ساخت و ساز باید بیشتر بر احداث ساختمان هایی متمرکز باشد که در آنها الزامات بهینه سازی مصرف انرژی اجرایی و رعایت شده باشد.


ساختمان باید به دمای آسایش برای ساکنان برسد

وی در ادامه تشریح کرد: درواقع هر چقدر دستورالعمل و بخشنامه صادر شود که مردم باید انرژی کمتری مصرف کنند و بهره برداران ملزم به کاهش مصرف انرژی در ساختمان خود شوند، اما به دلیل اینکه مصرف انرژی به تامین آسایش ساکنان برمی گردد، این دستورالعمل ها نمی توانند اثربخش باشند.
طباطبایی اظهار داشت: به بیان دیگر بهره برداران باید امکان تامین گرمایش و سرمایش مورد نیاز برای ساختمان خود را داشته باشند و اگر ساختمان از نظر مصرف انرژی به صورت بهینه ساخته نشده باشند، هرچقدر هم که این افراد برای کاهش مصرف انرژی تلاش و اصول آن را رعایت کنند، تاثیری ندارد و به هر حال محیط ساختمان باید به دمای آسایش برای ساکنان برسد.


لزوم رعایت الزامات مصرف بهینه انرژی

کارشناس بخش ساختمان شرکت بهینه‌ سازی مصرف سوخت در ادامه سخنان خود تاکید کرد: بنابراین راهکارهایی که در حوزه بهینه سازی مصرف انرژی داده می شود، باید معطوف باشد به اینکه بناها و ساختمان هایی احداث شود که در آنها رعایت مصرف بهینه انرژی مورد توجه قرار گرفته باشد.
وی با بیان اینکه احداث ساختمان های پایدار و سبز باید مورد توجه جدی از سوی سازندگان و مسئولان ذیربط قرار گیرد، بیان کرد: در مرحله بعدی فرهنگ سازی در این مسیر از اهمیت زیادی برخوردار است.


مصرف برق ارتباط مستقیم با میزان مصرف افراد دارد

طباطبایی همچنین با اشاره به راهکارهای کاهش مصرف برق در ساختمان ها گفت: برخلاف مصرف سوخت، میزان مصرف برق ارتباط مستقیم با میزان مصرف افراد دارد و اگر مردم برق را به طور بهینه استفاده کنند، مصرف آن در سطح قابل توجهی کاهش می یابد.
وی در پایان خاطر نشان کرد: میزان مصرف برق در ساختمان ها با نحوه کاربری و نحوه رفتار مالکان و افراد ارتباط مستقیم دارد که چگونه و با چه نوع کالاهایی از انرژی برق استفاده کنند.

انتهای گفتگو///
هانیه نعیمی
 


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید  



 
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز