خانه سیاسی بین الملل اقتصادی اجتماعی حوزه و دانشگاه علم و فناوری فرهنگ و هنر ورزشی یادداشت
 
شکست سیاست دشمن، نتیجه بصیرت دینی و مهارت ملّی ایرانیان است       خدا قوت مهندس بسیجی! آزادی ۲۵۷۴ زندانی بایکوت شدنی نیست!       ۸۲۳ کانون جنبش استادی از عملکرد بسیج مستضعفین تقدیر کردند       فعالیت ۴۰۰ گروه جهادی در امر به معروف و نهی از منکر       کاهش ابتلا به کرونا از طریق گوشی‌ پزشکی دیجیتال ایرانی       قیمت‌های میلیونی و میلیاردی از کجا آمد؟ از مسیر غلط گذشته برگردیم؛ راهبرد درست: «اقتصاد قوی»        رهبر انقلاب: جمهوری اسلامی از هیچ کوششی برای حمایت از مردم فلسطین دریغ نمی‌کند       آقای خوئینی‌ها! آدرس غلط ندهید       هجدهمین شماره نشریه تحلیلی بصائر منتشر شد       نامه استادان و نخبگان ایران به مردم ستمدیده آمریکا رونمایی شد       پاسخ ۲۲۰۰ استاد دانشگاه به پروژه‌ی مصونیت خواص مقابل قانون       تامین «امنیت ملی و اقتصادی» با تولید ۱۰۰میلیون تن محصول پتروشیمی       قالیباف:‌ همه منتخبان تهران برای دوری از سیاسی بازی هم‌قسم شده‌اند       محکومیت 34 نفر از اخلالگران بازار خودرو، سکه و ارز و 2 حکم اعدام       تیر عدم رعایت ایمنی بر قلب اماکن تاریخی و میراث فرهنگی       اجرای طرح ترافیک بعد از عید فطر قطعی است       آخرین فرصت ایفای تعهدات ارزی صادارتی سال ۱۳۹۸ اعلام شد        استاندار تهران : ۸۸ درصد مبتلایان کرونا در پایتخت بهبود یافتند       روحانی: سیاست اصولی ایران تقویت همکاری‌های همه جانبه با عراق است       کرونا فعلا داروی اختصاصی ندارد      
 
آخرین اخبار  

شکست سیاست دشمن، نتیجه بصیرت دینی و مهارت ملّی ایرانیان است

خدا قوت مهندس بسیجی! آزادی ۲۵۷۴ زندانی بایکوت شدنی نیست!

۸۲۳ کانون جنبش استادی از عملکرد بسیج مستضعفین تقدیر کردند

فعالیت ۴۰۰ گروه جهادی در امر به معروف و نهی از منکر

کاهش ابتلا به کرونا از طریق گوشی‌ پزشکی دیجیتال ایرانی

قیمت‌های میلیونی و میلیاردی از کجا آمد؟ از مسیر غلط گذشته برگردیم؛ راهبرد درست: «اقتصاد قوی»

رهبر انقلاب: جمهوری اسلامی از هیچ کوششی برای حمایت از مردم فلسطین دریغ نمی‌کند


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/08/20 11:52:16 AM

«استادنیوز» بررسی می کند:

رونق اقتصاد روستایی با توسعه بوم گردی 

بوم گردی را می‌توان یکی از حوزه‌های صنعت گردشگری دانست که تا به امروز به دلیل عدم توجه و رسیدگی کامل به این حوزه فراموش شده شاهد عدم رونق بوم گردی در کشور علیرغم وجود ظرفیت‌های به نسبت بالا هستیم که این جای بسی تامل دارد.

رونق اقتصاد روستایی با توسعه بوم گردی


پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز؛ بوم گردی را می‌توان یکی از حوزه‌های صنعت گردشگری دانست که تا به امروز به دلیل عدم توجه و رسیدگی کامل به این حوزه فراموش شده شاهد عدم رونق بوم گردی در کشور علیرغم وجود ظرفیت‌های به نسبت بالا هستیم که این جای بسی تامل دارد.

گفتنی است که بوم گردی می تواند برای ساکنان مناطق روستایی رونق اقتصادی و افزایش آمار اشتغال و همچنین کاهش مهاجرت را نیز در پی داشته باشد اتفاقی که در سحر در صورت تحقق صحیح آن به یقین می توان شاهد رونق اقتصاد روستایی نیز بود اما این در حالی است که تا به امروز بوم گردی به دلیل بروکراسی اداری پیچیده و همچنین موانع دیگر چندان مورد توجه قرار نگرفته است اما به راحتی می توان متصور شد که بوم گردی علاوه بر حفظ بناهای تاریخی و قدیمی می تواند در بقای فرهنگ و ارزش‌های روستایی نیز بسیار تاثیرگذار باشد.


جذب هر چه بیشتر گردشگران خارجی با رونق بوم گردی

همان گونه که می دانیم دور شدن از تجملات زندگی شهری و مدرنیسم امروزه یکی از نیازها و خواسته های شهرنشینان داخل و یا خارج از کشور می باشد از این رو پیش بینی می شود با توسعه بوم گردی و همچنین فراهم کردن زیرساخت های لازم به راحتی شرایط را برای افزایش آمار گردشگران فراهم شود چراکه باید به خاطر داشت که ایران دارای پتانسیل های فراوان برای بوم گردی است بنابراین انتظار می‌رود با تأمین زیرساخت‌ها و امکانات لازم شرایط برای رونق بوم گردی فراهم شود اتفاقی که به یقین می تواند باعث رونق و توسعه روستاهای کشور نیز شود. ترمیم و مرمت و بازسازی خانه های قدیمی روستایی از طریق اعطای تسهیلات ارزان قیمت با دوره بازپرداخت به نسبت طولانی خود می تواند راهکار موثر برای رونق روستاهای کشور و همچنین افزایش آمار مهاجران باشد.
 
باید خاطر نشان کرد که حفظ موقعیت روستایی و عدم تخریب آن به جهت تمایل به شهر نشینی خود می تواند یکی دیگر از آثار مثبت بوم گردی محسوب شود چرا که در حال حاضر متاسفانه برخی از روستاها به دلیل افزایش مهاجرت ساکنان یا خالی از سکنه شده اند و یا اینکه افزایش رونق اقتصادی و اجتماعی سبک زندگی خود را نیز تا حد زیادی تغییر داده‌اند که این خود می‌تواند تبعات منفی گسترده ای را به دنبال داشته باشد بنابراین انتظار می‌رود با رونق و توجه به بوم گردی روستاها بافت خود را حفظ کند اتفاقی که به یقین نمی تواند در حفظ ارزشها و فرهنگ بسیار موثر واقع شود.

 در پایان باید یادآور شد که بوم گردی می تواند باعث افزایش آمار گردشگران خارجی نیز شود چرا که امروز در سایه افزایش شهرنشینی بسیاری از افراد تمایل دارند برای فاصله گرفتن از شرایط به نسبت سخت زندگی شهری تعطیلات خود را در روستاها با امکانات مناسب به سر برند، از این رو بوم گردی نه تنها می تواند باعث افزایش ارزآوری به کشور باشد بلکه به رونق اقتصادی کشور نیز کمک شایانی خواهد کرد.

انتهای یاداشت///
الهام صمدزاده


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز