خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
زنگ‌خطر خالی شدن روستاها به صدا درآمد       رونق اقتصاد روستایی با توسعه بوم گردی       پای هر میز مذاکره‌ای که به نفعمان باشد، می‌نشینیم       مسئله فساد برای همه رنج‌آور شده است       تلاش ما مشارکت پررنگ‌ مردم در انتخابات است       کاهش نقش خانواده عاملی برای رواج ازدواج سفید       آوار برداری تمام شد/ تخریب هشتاد روستا        مقصد جدید راهزنی نفتی       نبود شغل عاملی برای افزایش مهاجرت       مدال وقف طلایی تر از مدال پاراالمپیک       تحریم بخش عمرانی، نقطه پایان جنگ روانی آمریکا/ ساخت و ساز ایران متکی به صنایع داخلی است       پاسخ رئیسی به اظهارات روحانی: با سیاسی‌کاری و دوقطبی‌سازی مبارزه با فساد را ترک نمی‌کنیم       یک ریال و یک دلار در این دولت گم نخواهد شد       وقف کتاب ترویج دانایی و انسانیت       وقف گردشگری رونق دهی به اقتصاد استان سیستان و بلوچستان       مدرسه سازی با وقف گره خورده است       توسعه کشورها در گرو سرمایه‌گذاری در آموزش کودکان است/ آموزش‌ پیش از مدرسه در ایران كیفیت ندارد       دشمن نمی‌تواند؛ اما برای مواجهه با تهدیدات باید پیش بینی کرد       نقش شهرها در کنترل تغییرات اقلیمی       هوشمندسازی با توجه به هویت هر شهر متمایز است      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/08/13 9:17:46 AM

در پی بارشهای شدید پاییزی:

آیا حکایت «نوشدارو پس از مرگ سهراب» بازهم تکرار می شود؟ 

علی‌محمد صالحی نسب نماینده مردم لرستان در شورای عالی استانها در آستانه هفته پدافندغیرعامل و بسیج دانش آموزی از تعلل در تخصیص اعتبار لازم برای پیشگیری از وقوع سیل انتقاد کرد و افزود: اعتبارات لازم برای انجام اقدامات پیشگیرانه در زمینه سیل در مهرماه تخصیص یافته است و تاکنون کاری انجام نشده است.

آیا حکایت «نوشدارو پس از مرگ سهراب» بازهم تکرار می شود؟


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز؛ علی‌محمد صالحی نسب با اشاره به خطر احتمال وقوع سیل در شهر خرم‌آباد گفت: در زمینه پیشگیری از وقوع سیل در شهر خرم‌آباد از سوی نهادها ذی‌ربط ازجمله وزارت راه و شهرسازی، وزارت کشور و سازمان مدیریت و برنامه اقدامات قابل‌توجهی صورت نگرفته است؛ و آن‌طور که بایدوشاید کاری صورت نگرفته است. متأسفانه بسیاری از اقدامات پیشگیرانه اکنون و درزمانی که دوباره بارندگی‌ها شروع شده است در دست انجام است درصورتی‌که چند ماه از سیل اردیبهشت می‌گذرد و تاکنون باید این اقدامات انجام می‌گرفت.

 عضو شورای شهر خرم‌آباد با انتقاد از تخصیص دیرهنگام اعتبارات بیان کرد: متأسفانه 50 درصد اعتبارات بازسازی خسارت‌های سیل و اقدامات پیشگیرانه مهرماه تخصیص یافته است و تا بخواهیم اعلام مناقصه عمومی کنیم و برنده مناقصه مشخص شود و پیمانکار مشخص شود و کارگاه‌ها تشکیل شود زمان زیادی می‌برد درحالی‌که موج بارش‌ها شروع شده است.
 
نماینده استان لرستان در شورای عالی استان‌ها بابیان اینکه در زمینه افزایش 5 برابری دبی رودخانه‌های استان لرستان هشدار داده شده است، گفت: این موضوع نگران‌کننده است درحالی‌که به دلیل سهل‌انگاری و تخصیص دیرهنگام اعتبار موردنیاز تاکنون کاری صورت نگرفته است و بعضی از پروژه‌ها تازه در مرحله تشکیل کارگاه قرار دارند.
 
عضو هیئت‌رئیسه شورای عالی استان‌ها با طرح این پرسش که در زمان وقوع بارندگی و سیل چگونه می‌خواهیم کار عمرانی انجام دهیم توضیح داد: اگر تابستان اقدامات لازم انجام می‌شد بخش زیادی از کارهای عمرانی به سرانجام رسیده بود درحالی‌که اکنون در زیر باران و سیل می‌خواهیم پی‌کنی کنیم و بااین‌وجود نمی‌شود کاری از پیش برد.
 
صالحی نسب افزود: دیوارهای ساحلی اکنون در مرحله تشکیل کارگاه است و از سوی دیگر باران‌های سیل زا نیز شروع‌شده‌اند. من به‌عنوان نماینده شورای شهر نیز با این مسئله درگیر هستم اما چه باید کرد درحالی‌که اعتبارات لازم تازه تخصیص یافته است.
 
وی با انتقاد از عملکرد سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در زمینه تخصیص اعتبار مور نیاز تصریح کرد: وقتی بودجه در نیمه دوم سال تخصیص می‌یابد به این مشکلات برمی‌خوریم. درحالی‌که این کارها باید خارج از نوبت انجام شود تا بشود کارهای مؤثری انجام داد.
 
عضو شورای شهر خرم‌آباد با تأکید بر اینکه اعتبارات لازم باید خردادماه تخصیص می‌یافت عنوان کرد: مدیران و دست‌اندرکاران ذی‌ربط باید پاسخگوی اتفاقات و خسارت‌های احتمالی سیل باشند چراکه در این زمینه تعلل کرده‌اند.
گفتنی ست برخی شهرهای استان لرستان در فروردین ماه و پس از وقوع سیل دچار آسیب شد که تا کنون برخی از این آسیبها ترمیم و جبران نشده است.

انتهای خبر///
سمیرا حسن


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز