خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
زنگ‌خطر خالی شدن روستاها به صدا درآمد       رونق اقتصاد روستایی با توسعه بوم گردی       پای هر میز مذاکره‌ای که به نفعمان باشد، می‌نشینیم       مسئله فساد برای همه رنج‌آور شده است       تلاش ما مشارکت پررنگ‌ مردم در انتخابات است       کاهش نقش خانواده عاملی برای رواج ازدواج سفید       آوار برداری تمام شد/ تخریب هشتاد روستا        مقصد جدید راهزنی نفتی       نبود شغل عاملی برای افزایش مهاجرت       مدال وقف طلایی تر از مدال پاراالمپیک       تحریم بخش عمرانی، نقطه پایان جنگ روانی آمریکا/ ساخت و ساز ایران متکی به صنایع داخلی است       پاسخ رئیسی به اظهارات روحانی: با سیاسی‌کاری و دوقطبی‌سازی مبارزه با فساد را ترک نمی‌کنیم       یک ریال و یک دلار در این دولت گم نخواهد شد       وقف کتاب ترویج دانایی و انسانیت       وقف گردشگری رونق دهی به اقتصاد استان سیستان و بلوچستان       مدرسه سازی با وقف گره خورده است       توسعه کشورها در گرو سرمایه‌گذاری در آموزش کودکان است/ آموزش‌ پیش از مدرسه در ایران كیفیت ندارد       دشمن نمی‌تواند؛ اما برای مواجهه با تهدیدات باید پیش بینی کرد       نقش شهرها در کنترل تغییرات اقلیمی       هوشمندسازی با توجه به هویت هر شهر متمایز است      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/08/13 8:32:17 AM

شورای عالی استانها:

مرگ شهرداری های کوچک با اجرای لایحه مالیات بر ارزش افزوده 

طاها دشتی سخنگوی شورای عالی استانها با انتقاد از طرح لایحه مالیات بر ارزش افزوده گفت: امیدوارم اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی برای اصلاح معافیت های مالیاتی لایحه «مالیات بر ارزش افزوده» بررسی بیشتری انجام دهند. این طرح به تنهایی می تواند موجب مرک شهرداری های شهرهای کوچک شود.

مرگ شهرداری های کوچک با اجرای لایحه مالیات بر ارزش افزوده


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز، طاها دشتی مطلق در خصوص ماده ۹ لایحه «مالیات بر ارزش افزوده» که معافیت‌های مالیاتی زیادی را به همراه دارد، گفت: امیدوارم این ماده در مجلس شورای اسلامی تصویب نشود و در حال حاضر که به کمیسیون اقتصادی ارجاع شده، نمایندگان محترم مردم در این کمیسیون بررسی بیشتری برای اصلاح آن انجام دهند.
 
وی با اشاره به نواقص این لایحه افزود: اگر ماده ۹ لایحه «مالیات بر ارزش افزوده» با در نظر گرفتن معافیت‌های مالیاتی بسیار تصویب شود، یک فاجعه رخ می دهد. دوام شهرداری‌ها به خصوص شهرداری شهرهای کوچک با کسب درآمد از مالیات بر ارزش افزوده است. اگر این ماده بدون اصلاحیه تصویب شود، بسیاری از شهرداری‌ها قادر به ادامه حیات نیستند.

 سخنگوی شورای عالی استان‌ها ادامه داد: در این صورت بسیاری از اقداماتی که در شهرها انجام می‌شود؛ مانند جمع آوری پسماند، فضای سبز و ... به یقین تعطیل می‌شود. به تعبیری می‌توانم بگویم تصویب شدن این ماده بدون اصلاحیه تیر مستقیمی بر قلب شهرداری شهرهایی با جمعیت پایین است.

 دشتی مطلق در خصوص ماده ۵۳ لایحه «مالیات بر ارزش افزوده» که اختیارات شوراهای اسلامی شهر و روستا را کاهش می‌دهد، گفت: یکی از بدیهی‌ترین اقدامات شوراهای اسلامی شهر و روستا وضع عوارض از طریق آن‌ها است. در واقع قانونگذار اختیار وضع عوارض را به آن‌ها داده است.

 وی تصیمم‌گیری در خصوص وضع عوارض و مسائل شهر توسط وزارت کشور را یک اقدام سیاسی دانست و افزود: قانونگذار یکی از وظایف شوراهای اسلامی شهر را وضع عوارض دانسته است و اگر این اختیار از شوراها گرفته شود، آن ها در دیگر اقدامات هم با مشکل مواجه می شوند.

گفتنی است طرح لایحه مالیات بر ارزش افزوده از سوی دولت یازدهم و بررسی در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی که موجب طرح آن در صحن علنی شده، موجی از واکنشها را از سوی شهرداری ها و شورای شهرهای سراسر کشور در پی داشته و متعاقب این اعتراضات، بررسی دوباره این لایحه در دستور کار کمیسیون قرار گرفت.

انتهای خبر///
سمیرا حسن
 


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز