خانه سیاسی بین الملل اقتصادی اجتماعی حوزه و دانشگاه علم و فناوری فرهنگ و هنر ورزشی یادداشت
 
تامین «امنیت ملی و اقتصادی» با تولید ۱۰۰میلیون تن محصول پتروشیمی       قالیباف:‌ همه منتخبان تهران برای دوری از سیاسی بازی هم‌قسم شده‌اند       محکومیت 34 نفر از اخلالگران بازار خودرو، سکه و ارز و 2 حکم اعدام       تیر عدم رعایت ایمنی بر قلب اماکن تاریخی و میراث فرهنگی       اجرای طرح ترافیک بعد از عید فطر قطعی است       آخرین فرصت ایفای تعهدات ارزی صادارتی سال ۱۳۹۸ اعلام شد        استاندار تهران : ۸۸ درصد مبتلایان کرونا در پایتخت بهبود یافتند       روحانی: سیاست اصولی ایران تقویت همکاری‌های همه جانبه با عراق است       کرونا فعلا داروی اختصاصی ندارد       اقدامات واحد تهران شرق در مبارزه با ویروس کرونا       دستاوردهای علمی دانشمندان مسلمان برای مقابله با کرونا       رباعیات خیام تجلی حالات و افکار انسان‌هاست       طرح قرآنی ۱۴۵۴ با شعار خانواده و آرامش برگزار می‌شود       انتشار چهاردهمین شماره نشریه تحلیلی بصائر       تحلیلگر عراقی: هدف آمریکا از احیای داعش باقی ماندن در عراق است       مقاومت تا همه پرسی       شناسایی 1806 مبتلای جدید به کرونا/ تنها 340 بیمار بستری شدند       سخنرانی تلویزیونی رهبر معظم انقلاب در روز جهانی قدس       کمک به مستضعفین در آمریکا انحرافی ایدئولوژیک و در ایران جزو فلسفه انقلاب اسلامی است       سانحه برای شناور «کنارک» نداجا      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/08/13 8:32:17 AM

شورای عالی استانها:

مرگ شهرداری های کوچک با اجرای لایحه مالیات بر ارزش افزوده 

طاها دشتی سخنگوی شورای عالی استانها با انتقاد از طرح لایحه مالیات بر ارزش افزوده گفت: امیدوارم اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی برای اصلاح معافیت های مالیاتی لایحه «مالیات بر ارزش افزوده» بررسی بیشتری انجام دهند. این طرح به تنهایی می تواند موجب مرک شهرداری های شهرهای کوچک شود.

مرگ شهرداری های کوچک با اجرای لایحه مالیات بر ارزش افزوده


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز، طاها دشتی مطلق در خصوص ماده ۹ لایحه «مالیات بر ارزش افزوده» که معافیت‌های مالیاتی زیادی را به همراه دارد، گفت: امیدوارم این ماده در مجلس شورای اسلامی تصویب نشود و در حال حاضر که به کمیسیون اقتصادی ارجاع شده، نمایندگان محترم مردم در این کمیسیون بررسی بیشتری برای اصلاح آن انجام دهند.
 
وی با اشاره به نواقص این لایحه افزود: اگر ماده ۹ لایحه «مالیات بر ارزش افزوده» با در نظر گرفتن معافیت‌های مالیاتی بسیار تصویب شود، یک فاجعه رخ می دهد. دوام شهرداری‌ها به خصوص شهرداری شهرهای کوچک با کسب درآمد از مالیات بر ارزش افزوده است. اگر این ماده بدون اصلاحیه تصویب شود، بسیاری از شهرداری‌ها قادر به ادامه حیات نیستند.

 سخنگوی شورای عالی استان‌ها ادامه داد: در این صورت بسیاری از اقداماتی که در شهرها انجام می‌شود؛ مانند جمع آوری پسماند، فضای سبز و ... به یقین تعطیل می‌شود. به تعبیری می‌توانم بگویم تصویب شدن این ماده بدون اصلاحیه تیر مستقیمی بر قلب شهرداری شهرهایی با جمعیت پایین است.

 دشتی مطلق در خصوص ماده ۵۳ لایحه «مالیات بر ارزش افزوده» که اختیارات شوراهای اسلامی شهر و روستا را کاهش می‌دهد، گفت: یکی از بدیهی‌ترین اقدامات شوراهای اسلامی شهر و روستا وضع عوارض از طریق آن‌ها است. در واقع قانونگذار اختیار وضع عوارض را به آن‌ها داده است.

 وی تصیمم‌گیری در خصوص وضع عوارض و مسائل شهر توسط وزارت کشور را یک اقدام سیاسی دانست و افزود: قانونگذار یکی از وظایف شوراهای اسلامی شهر را وضع عوارض دانسته است و اگر این اختیار از شوراها گرفته شود، آن ها در دیگر اقدامات هم با مشکل مواجه می شوند.

گفتنی است طرح لایحه مالیات بر ارزش افزوده از سوی دولت یازدهم و بررسی در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی که موجب طرح آن در صحن علنی شده، موجی از واکنشها را از سوی شهرداری ها و شورای شهرهای سراسر کشور در پی داشته و متعاقب این اعتراضات، بررسی دوباره این لایحه در دستور کار کمیسیون قرار گرفت.

انتهای خبر///
سمیرا حسن
 


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز