خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
ظریف با دولت و ملت ترکیه ابراز همدردی کرد       پتروپارس به تنهایی فاز ۱۱ پارس جنوبی را تکمیل می‌کند       اینجا را ترک نمی‌کنیم تا شرایط ‌بهتر از قبل شود        عراقی‌ها آماده جانفشانی برای دفاع از حاکمیت کشورند        هیچ قدرتی بالاتر از حضور، ایستادگی، فداکاری و اتحاد مردم نداریم        ناگفته‌های یک کارگردان تئاتر از تهدیدات گروه فشار       گزارشی از حمله گاندو به مردم نداشتیم / برای سرریز سد هشدار داده بودیم       حالا نوبت روشنفکران است تا به نتایج رفراندوم ایرانِ پسا ترور پایبند باشند       شهادت سردار سلیمانی نقطه عطفی در تاریخ ایران و منطقه است       مردم نقش مهمی در تکوین دولت و ملت دارند       پیام رفراندوم ایرانیان را بگیرید و به پنهان کاری ها درباره پالرمو خاتمه دهید       ایستادگی ملت ایران آمریکا را عصبانی کرده است       پدافند ‌فرهنگی‌مان را بازسازی‌کنیم        استان سیستان و بلوچستان نیازمند یک بازنگری جدی و توجه ویژه است       مستند «آیت‌الله»       نقدی بر نگاه رییس جمهور به اثر روابط خارجی بر اقتصاد       مردم نشان دادند انقلاب زنده است / قدرت ملت ایران تهدید دشمن را از بین برد / تشییع باشکوه سردار قهرمان توطئه چهل ساله دشمن را نقش برآب کرد       تشییع پیکر سردار سلیمانی نمادی از مشروعیت نظام اسلامی ست       در خواست سیستانی ها از رییس جمهور برای بهسازی جاده های خطرساز       جواب قاطع فوتبال ایران به حکم ناعادلانه AFC      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/07/27 11:58:51 PM

پیاده روی اربعین جهاد نفس است 

روح الله گایینی شاعر اهل بیت(ع) پیاده روی اربعین را جهاد با نفس دانست و افزود: حضور در پیاده روی اربعین با شرایط کنونی جهاد بزرگی ست که خود موجب وحدت میان آزادی خواهان جهان است و می تواند نوید رهایی بخشی انسان معاصر باشد.

پیاده روی اربعین جهاد نفس است


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز، روح الله گایینی که خود رهسپار سفر عتبات عالیات است با اشاره به اهمیت حضور در این رویداد دینی گفت: شنیده شده که برخی با توجه به ناآرامی های چندروز گذشته عراق، سفر پیاده روی اربعین را صلاح نمی دانند و می گویند بهتر است در فرصتی دیگر به این سفر رفت. اما من و هزاران نفر دیگر بر این اعتقادیم که این سفر با توجه به دسیسه های دشمنان و نقشه هایی که آمریکا و اسرائیل برای به حاشیه کشاندن این رویداد بزرگ دارند، در حکم جهاد است و باید در این راه قدم گذاشت و به جهانیان اثبات کرد که اگرچه ما در روز عاشورا نبودیم اما 1400سال بعد و در پیاده روی اربعین، مولایمان را تنها نگذاشتیم.

گایینی هیهات من الذله را شعار کلیدی و وحدت آفرین خواند و افزود: ذلت نپذیرفتن و ایستادگی در برابر ظلم، همان رمز و محوری ست که همه آزادگان جهان را گردهم جمع می کند و در این راهپیمایی نیز همین شعار است که همه آزادگان را در کنار هم می آورد و دیگر فرقی نمی کند که زائر و خادم هر کدام از چه دین و ملیتی هستند.تنها این مهم است که همگی برای عشق به حضرت اباعبدالله کنار هم جمع شده اند.

این شاعر آیینی پیاده روی اربعین را نشانه ای از همراهی با حضرت زینب کبری(س) خواند و افزود: آنهایی که به پیاده روی اربعین می روند به یاد اسرای کربلا طی طریق می کنند تا در این مسیر با حضرت زینب (س) و بازماندگان کربلا همراه شده باشند.  پیام قیام عاشور زیربار ظلم نرفتن است که این پیام پس از هزار سال هنوز زنده و پویا است.

وی با اشاره به لزوم قدردانی از مردم عراق گفت: عراقی ها احساس خوبی نسبت به زائران اربعین دارند و به محض ورود با خوش آمدگویی با میهمانشان روبرو می شوند. ما به عنوان ایرانی باید بکوشیم شان دین و ملیت مان را حفظ کنیم و چه در عراق و چه در خاک خودمان، به آنها خوش آمد بگوییم. حب و مهر امام حسین(ع) همه ما را در کنار هم جمع کرده و همه ما زیر یک بیرق هستیم.

 روح الله گایینی شاعر اهل بیت(ع) و یکی از میلیونها زائر حضرت اباعبدالله در پیاده روی اربعین حسینی ست که معتقد است حضور در این رویداد در شرایط کنونی حکم جهاد را دارد. گایینی معتقد است حضور در این آیین همراهی و همقدمی با حضرت زینب کبری(س) ست و باید در این مسیر با قدردانی از تلاش موکبداران، خاطره ای خوش در اذهان همه مسلمانان برجای گذاشت.

انتهای خبر///
سمیرا حسن


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز