خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
زنگ‌خطر خالی شدن روستاها به صدا درآمد       رونق اقتصاد روستایی با توسعه بوم گردی       پای هر میز مذاکره‌ای که به نفعمان باشد، می‌نشینیم       مسئله فساد برای همه رنج‌آور شده است       تلاش ما مشارکت پررنگ‌ مردم در انتخابات است       کاهش نقش خانواده عاملی برای رواج ازدواج سفید       آوار برداری تمام شد/ تخریب هشتاد روستا        مقصد جدید راهزنی نفتی       نبود شغل عاملی برای افزایش مهاجرت       مدال وقف طلایی تر از مدال پاراالمپیک       تحریم بخش عمرانی، نقطه پایان جنگ روانی آمریکا/ ساخت و ساز ایران متکی به صنایع داخلی است       پاسخ رئیسی به اظهارات روحانی: با سیاسی‌کاری و دوقطبی‌سازی مبارزه با فساد را ترک نمی‌کنیم       یک ریال و یک دلار در این دولت گم نخواهد شد       وقف کتاب ترویج دانایی و انسانیت       وقف گردشگری رونق دهی به اقتصاد استان سیستان و بلوچستان       مدرسه سازی با وقف گره خورده است       توسعه کشورها در گرو سرمایه‌گذاری در آموزش کودکان است/ آموزش‌ پیش از مدرسه در ایران كیفیت ندارد       دشمن نمی‌تواند؛ اما برای مواجهه با تهدیدات باید پیش بینی کرد       نقش شهرها در کنترل تغییرات اقلیمی       هوشمندسازی با توجه به هویت هر شهر متمایز است      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/07/27 11:58:51 PM

پیاده روی اربعین جهاد نفس است 

روح الله گایینی شاعر اهل بیت(ع) پیاده روی اربعین را جهاد با نفس دانست و افزود: حضور در پیاده روی اربعین با شرایط کنونی جهاد بزرگی ست که خود موجب وحدت میان آزادی خواهان جهان است و می تواند نوید رهایی بخشی انسان معاصر باشد.

پیاده روی اربعین جهاد نفس است


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز، روح الله گایینی که خود رهسپار سفر عتبات عالیات است با اشاره به اهمیت حضور در این رویداد دینی گفت: شنیده شده که برخی با توجه به ناآرامی های چندروز گذشته عراق، سفر پیاده روی اربعین را صلاح نمی دانند و می گویند بهتر است در فرصتی دیگر به این سفر رفت. اما من و هزاران نفر دیگر بر این اعتقادیم که این سفر با توجه به دسیسه های دشمنان و نقشه هایی که آمریکا و اسرائیل برای به حاشیه کشاندن این رویداد بزرگ دارند، در حکم جهاد است و باید در این راه قدم گذاشت و به جهانیان اثبات کرد که اگرچه ما در روز عاشورا نبودیم اما 1400سال بعد و در پیاده روی اربعین، مولایمان را تنها نگذاشتیم.

گایینی هیهات من الذله را شعار کلیدی و وحدت آفرین خواند و افزود: ذلت نپذیرفتن و ایستادگی در برابر ظلم، همان رمز و محوری ست که همه آزادگان جهان را گردهم جمع می کند و در این راهپیمایی نیز همین شعار است که همه آزادگان را در کنار هم می آورد و دیگر فرقی نمی کند که زائر و خادم هر کدام از چه دین و ملیتی هستند.تنها این مهم است که همگی برای عشق به حضرت اباعبدالله کنار هم جمع شده اند.

این شاعر آیینی پیاده روی اربعین را نشانه ای از همراهی با حضرت زینب کبری(س) خواند و افزود: آنهایی که به پیاده روی اربعین می روند به یاد اسرای کربلا طی طریق می کنند تا در این مسیر با حضرت زینب (س) و بازماندگان کربلا همراه شده باشند.  پیام قیام عاشور زیربار ظلم نرفتن است که این پیام پس از هزار سال هنوز زنده و پویا است.

وی با اشاره به لزوم قدردانی از مردم عراق گفت: عراقی ها احساس خوبی نسبت به زائران اربعین دارند و به محض ورود با خوش آمدگویی با میهمانشان روبرو می شوند. ما به عنوان ایرانی باید بکوشیم شان دین و ملیت مان را حفظ کنیم و چه در عراق و چه در خاک خودمان، به آنها خوش آمد بگوییم. حب و مهر امام حسین(ع) همه ما را در کنار هم جمع کرده و همه ما زیر یک بیرق هستیم.

 روح الله گایینی شاعر اهل بیت(ع) و یکی از میلیونها زائر حضرت اباعبدالله در پیاده روی اربعین حسینی ست که معتقد است حضور در این رویداد در شرایط کنونی حکم جهاد را دارد. گایینی معتقد است حضور در این آیین همراهی و همقدمی با حضرت زینب کبری(س) ست و باید در این مسیر با قدردانی از تلاش موکبداران، خاطره ای خوش در اذهان همه مسلمانان برجای گذاشت.

انتهای خبر///
سمیرا حسن


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز