خانه سیاسی بین الملل اقتصادی اجتماعی حوزه و دانشگاه علم و فناوری فرهنگ و هنر ورزشی یادداشت
 
تیم‌های لیگ برتری در روز‌های کرونایی چه می‌کنند؟       مرحله دوم بسته معیشتی آخر فروردین پرداخت می‌شود       درس‌هایی که کرونا به ما آموخت        ما را به خیر آمریکا امیدی نیست شر مَرسانند       ویروس کووید-۱۹ تا یک هفته روی ماسک می‌ماند       قدردانی از کادر درمانی کشور       ابرفلزات مقاوم با کمک نانوذرات تولید می‌شوند        اصرار ترامپ به تجویز دارو برای مبتلایان به کرونا        جنگ بیولوژیک بعدی و دشمنان جنی؟!       فراخوان مقالات، متون تصویری و گزارشات راهبردی جهت تدوین دائرة المعارف ائتلاف کرونایی ضد ایرانی       احوال‌پرسی رئیس دفتر مقام معظم رهبری از آیت‌الله امینی       اهدای 300میلیون تومان توسط استادبسیجی برای مقابله با کرونا/ بسیجیان پیشقدم در مبارزه با کرونا        تاثیر تعطیلات گسترده در آموزش و پرورش       کرونا و لزوم توجه دولت به مطالبات جامعه غیرِدولتی        نگاه جامع و علمی به حوادث و بحران‌ها هنوز در ارکان کشور شکل نگرفته است       آقای دیپلمات نامه‌نگاری کافی نیست!       رسانه‌ها نگذارند در موضوع کرونا فضا دوقطبی شود       پایگاه التاجی در عراق دوباره هدف حمله قرار گرفت       همدلی و همکاری شهرداری و قرارگاه خاتم الانبیاء در تونل زیرگذر استادمعین       جولان «کلاس رانندگی» در ۱۴ جشنواره جهانی      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  

فراخوان مقالات، متون تصویری و گزارشات راهبردی جهت تدوین دائرة المعارف ائتلاف کرونایی ضد ایرانی

فراخوان مقالات، متون تصویری و گزارشات راهبردی جهت تدوین دائرة المعارف ائتلاف کرونایی ضد ایرانی

نگاه جامع و علمی به حوادث و بحران‌ها هنوز در ارکان کشور شکل نگرفته است

نگاه جامع و علمی به حوادث و بحران‌ها هنوز در ارکان کشور شکل نگرفته است

جدیدترین شماره دوفصلنامه علمی ترویجی مطالعات حقوق بشر اسلامی منتشر شد

جدیدترین شماره دوفصلنامه علمی ترویجی مطالعات حقوق بشر اسلامی منتشر شد

جامعه اسلامی دانشجویان به منتخبان لیست وحدت و ادوار راه‌یافته این اتحادیه به مجلس تبریک گفت

جامعه اسلامی دانشجویان به منتخبان لیست وحدت و ادوار راه‌یافته این اتحادیه به مجلس تبریک گفت

جدیدترین شماره دوفصلنامه علمی پژوهشی مطالعات قدرت نرم منتشر شد

جدیدترین شماره دوفصلنامه علمی پژوهشی مطالعات قدرت نرم منتشر شد

اولین همایش ملّی اربعین پژوهی

اولین همایش ملّی اربعین پژوهی

نخستین رویداد استارت‌آپی شتاب (قطعات خودرو، خدمات و صنایع وابسته)

نخستین رویداد استارت‌آپی شتاب (قطعات خودرو، خدمات و صنایع وابسته)


معرفی آثار اساتید  


 

1398/07/26 11:18:33 PM

اربعین، حقیقتی جاوید در مغناطیس امام حسین(ع) 

محمدخادم شاعر اصفهانی اهل بیت(ع) اربعین را حقیقتی جاوید خواند و افزود: راهپیمایی اربعین عل رغم تلاش دشمنان به پدیده بزرگ و اجتماع میلیونی آزادی خواهان جهان تبدیل شده که همگی در مغناطیس امام حسین(ع) به دنبال حقیقتی جاوید هستند.

اربعین، حقیقتی جاوید در مغناطیس امام حسین(ع)


ه گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز، محمدخادم شاعراهل بیت(ع) آغاز شاعری اش را از بستر خانواده خواند و افزود: خانواده من یک خانواده سنتی ومذهبی ست و از کودکی عشق به اهل بیت و دین مبین اسلام را به ما آموخت. پدربزرگ من حتی داستانهایی هم که برای ما تعریف می کرد داستانهای مذهبی بود و همین امر هم سبب شدتا من ذوق و قریحه ام را در مسیر شعر و شاعری برای اهل بیت علیهم السلام بگذارم و برای قیام عاشورا اشعار مختلفی را تقدیم کنم و حب اهل بیت(ع) و بغض دشمن و کفار در وجود من شکل گرفت. 

وی با اشاره به سرایش نخستین شعرش گفت: اولین شعر را در دوازده سالگی سرودم که سراسر برگرفته از جوشش و قریحه بود و بعد از آن بر اساس اصول و قواعد و معیارها شعرها را شکل دادم.معتقدم عاشورا و کربلا اتفاقی سیال است و محدود به زمان و مکان خاصی نیست و برای انسان آزاده در همه قرون و اعصار قابل توجه است. در هزار و چهارصدسال گذشته این مکتب پاسخگو بوده و تا صدها سال بعد هم پاسخگو خواهد بود. 

خادم که هم اکنون در کربلای معلی حضور دارد با اشاره به برخی شائبه ها گفت: برخی در خصوص حضور در پیاده روی اربعین شائبه هایی را مطرح کردند که باید در پاسخ آن گفت که الان و در شرایط کنونی، ارزش این سفر بسیار بیشتر است. در شرایط امن و آرام که هر سفری مقدور است باید در این شرایط در صحنه حضور داشت و به دشمن ثابت کرد که پیرو و رهرو حضرت اباعبدالله (ع) از هیچ چیز نمی ترسد و هیچ مانعی را سر راه خود نمی بیند. 

این شاعر آیینی حضور موکب داران را برگرفته از عشق به امام حسین (ع) خواند و افزود: موکبداران تنها برای عشق به حضرت اباعبدالله (ع) در این مسیر حاضر می شوند و در اصل وظیفه و تکلیفی برای خدمت به زائران ندارند و تنها به دلیل عشق به حضرت سیدالشهدا اینگونه عمل می کنند. باید توجه داشت که به یک سفر تفریحی یا جشنواره حضور افراد یا خوراکی ها نمی شویم. ما میهمان مردم عراق هستیم و برای سوگواری حضرت اباعبدالله (ع) به این کشور وارد می شویم و می خواهیم همانند کاروان اسرا به این شهر بیاییم و همانطور عمل کنیم. باید بتوانیم کمال استفاده را از این سفر ببریم. 

خادم راهپیمایی اربعین را اجتماع بزرگ آزادی خواهان خواند و تصریح کرد: راهپیمایی اربعین تنها حماسه حضور شعیان و یا مسلمانان نیست. بلکه حضور همه افراد آزادی خواه از سراسر جهان را به خود فرا می خواند. می توان در این مسیر از همه کشورهای دنیا و فرق و مذاهب را دید که همه تحت تاثیر مغناطیس امام حسین هستند و همه به یک سمت می روند و همه به یک وحدت محض می رسند. جریان اصیل این سفر موجب می شود این حس در وجود همه افراد زنده شود که پس از ظهور حضرت حجت(عج) همین محبت برادرانه و مومنانه در میان مردم جاری می شود. در اصل راهپیمایی اربعین ماکتی از دنیا در زمان ظهور حضرت صاحب الزمان(عج) است و نمونه آسایش در حکومت مهدوی است. 

محمدخادم اربعین را حقیقتی در حال تعالی نامید و اظهار داشت: راهپیمایی اربعین حقیقتی ست که در حال تعالی و رشد است و هرسال بیشتر از سال قبل و باشکوه تر از قبل نمایش داده می شود و همین امر بدخواهان و معاندان را به جوشش انداخته و تلاش می کنند که زمینه پیش آمده برای تمدن سازی شیعی را تخریب کنند یا خدشه ای به آن وارد کنند. اما باید گفت که موج به راه افتاده و به دریای خروشان حضرت اباعبدالله (ع) خواهد رسید.

وی با بازخوانی بیانات مقام معظم رهبری گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب می فرماید راهپیمایی اربعین بدون هیچ تبلیغ و یا هزینه ای به یک پدیده تبدیل شده است. در حالی که این سنت بسیار سخت است و می توانیم ببینیم که برای امور دنیایی و نزدیکتربه انسان معاصر که به سهولت هم انجام می شود و برای اجرای آن تبلیغات بیشتری هم می شود این میزان از حضور غیرممکن است. اربعین پدیده ای ست که سالانه میلیونها آزاده را از هر سوی جهان به خود جلب می کند و این ظرفیت بزرگ منجر به شکل گیری وحدت آزادی خواهان و تمدن سازی شیعی است.

انتهای خبر///
سمیرا حسن


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز