خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
زنگ‌خطر خالی شدن روستاها به صدا درآمد       رونق اقتصاد روستایی با توسعه بوم گردی       پای هر میز مذاکره‌ای که به نفعمان باشد، می‌نشینیم       مسئله فساد برای همه رنج‌آور شده است       تلاش ما مشارکت پررنگ‌ مردم در انتخابات است       کاهش نقش خانواده عاملی برای رواج ازدواج سفید       آوار برداری تمام شد/ تخریب هشتاد روستا        مقصد جدید راهزنی نفتی       نبود شغل عاملی برای افزایش مهاجرت       مدال وقف طلایی تر از مدال پاراالمپیک       تحریم بخش عمرانی، نقطه پایان جنگ روانی آمریکا/ ساخت و ساز ایران متکی به صنایع داخلی است       پاسخ رئیسی به اظهارات روحانی: با سیاسی‌کاری و دوقطبی‌سازی مبارزه با فساد را ترک نمی‌کنیم       یک ریال و یک دلار در این دولت گم نخواهد شد       وقف کتاب ترویج دانایی و انسانیت       وقف گردشگری رونق دهی به اقتصاد استان سیستان و بلوچستان       مدرسه سازی با وقف گره خورده است       توسعه کشورها در گرو سرمایه‌گذاری در آموزش کودکان است/ آموزش‌ پیش از مدرسه در ایران كیفیت ندارد       دشمن نمی‌تواند؛ اما برای مواجهه با تهدیدات باید پیش بینی کرد       نقش شهرها در کنترل تغییرات اقلیمی       هوشمندسازی با توجه به هویت هر شهر متمایز است      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/07/26 11:12:05 PM

اربعین، 1400عمود تا کشف حقیقت نهضت عاشورا 

محمدرضا ترکی شاعر و نویسنده پیاده روی اربعین را عبور از 1400عمود و منزل برای رسیدن به مقصود خواند و تصریح کرد: حقیقت اربعین دروغ دنیای مجازی و تلاش بیگانگان و غوغای آن را افشا می کند و ثابت می کند که اقلیت پرهیاهوی حاضر در فضای مجازی تنها بخش کوچکی از افکار عمومی را تشکیل می دهند.

اربعین، 1400عمود تا کشف حقیقت نهضت عاشورا


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز، محمدرضا ترکی شاعر آبادانی و نویسنده کتاب های متعددی همچون نقد صیرفان و پیشگامان شعر فارسی ست. وی با ابراز علاقه مندی به حضور در راهپیمایی پرشور اربعین گفت: خوشا به حال راهیان اربعین و خادمانشان. بدا به حال آنها که در خدمت رسانی به آنان کوتاهی می کنند. با پشت سرگذاشتن 1400و اندی عمود در این مسیر می توان 1400سال را طی الزمان کرد و خود را در کربلای حسین دید. پیاده های شطرنج وقتی خانه های سیاه و سفید را طی می کنند فرزین می شوند و پیادگان اربعین وقتی چهل خانه را طی می کنند در آستان حسین از رنگها و نیرنگهای جهان جدا می شوند. پیاده روی اربعین میان بری است که یک عاشق سالک می تواند از طریق آن هفت وادی عشق را با یک یا حسین طی کند.

استادیار دانشگاه تهران با اشاره به حقیقت اربعین گفت: حقیقت اربعین دروغ دنیای مجازی و غوغای آن را افشا می کند و ثابت می کند که اقلیت پرهیاهوی حاضر در فضای مجازی تنها بخش کوچکی از افکار عمومی را تشکیل می دهند. دریای پرتلاطم اربعین عظمتی است که نه نمی توان آن را انکار کرد و نه نادیده گرفت. تنها با بهت و شگفتی می توان برآمدن خورشید حقیقت را از کرانه آن تماشا کرد. آنها که به پیاده روی اربعین می روند تنها بخش کوچکی هستند از کسانی که دلهایشان حسرت زده این عشق ماورایی است. آرزومندان این سیروسلوک بسی بیشترند از کسانی که توفیق این زیارت نصیبشان می شود.

وی با اشاره به اعجاز اربعین گفت: اربعین اصلا یک اتفاق عادی و معمولی نیست. جاذبه ای شگفت دلهای میلیونها انسان را با وجود دشواری مسیر و خطرات موجود  و ضعف امکانات کشور عراق به یک سلوک متفاوت می کشاند.

انتهای خبر///


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز