خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
ظریف با دولت و ملت ترکیه ابراز همدردی کرد       پتروپارس به تنهایی فاز ۱۱ پارس جنوبی را تکمیل می‌کند       اینجا را ترک نمی‌کنیم تا شرایط ‌بهتر از قبل شود        عراقی‌ها آماده جانفشانی برای دفاع از حاکمیت کشورند        هیچ قدرتی بالاتر از حضور، ایستادگی، فداکاری و اتحاد مردم نداریم        ناگفته‌های یک کارگردان تئاتر از تهدیدات گروه فشار       گزارشی از حمله گاندو به مردم نداشتیم / برای سرریز سد هشدار داده بودیم       حالا نوبت روشنفکران است تا به نتایج رفراندوم ایرانِ پسا ترور پایبند باشند       شهادت سردار سلیمانی نقطه عطفی در تاریخ ایران و منطقه است       مردم نقش مهمی در تکوین دولت و ملت دارند       پیام رفراندوم ایرانیان را بگیرید و به پنهان کاری ها درباره پالرمو خاتمه دهید       ایستادگی ملت ایران آمریکا را عصبانی کرده است       پدافند ‌فرهنگی‌مان را بازسازی‌کنیم        استان سیستان و بلوچستان نیازمند یک بازنگری جدی و توجه ویژه است       مستند «آیت‌الله»       نقدی بر نگاه رییس جمهور به اثر روابط خارجی بر اقتصاد       مردم نشان دادند انقلاب زنده است / قدرت ملت ایران تهدید دشمن را از بین برد / تشییع باشکوه سردار قهرمان توطئه چهل ساله دشمن را نقش برآب کرد       تشییع پیکر سردار سلیمانی نمادی از مشروعیت نظام اسلامی ست       در خواست سیستانی ها از رییس جمهور برای بهسازی جاده های خطرساز       جواب قاطع فوتبال ایران به حکم ناعادلانه AFC      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/07/26 11:12:05 PM

اربعین، 1400عمود تا کشف حقیقت نهضت عاشورا 

محمدرضا ترکی شاعر و نویسنده پیاده روی اربعین را عبور از 1400عمود و منزل برای رسیدن به مقصود خواند و تصریح کرد: حقیقت اربعین دروغ دنیای مجازی و تلاش بیگانگان و غوغای آن را افشا می کند و ثابت می کند که اقلیت پرهیاهوی حاضر در فضای مجازی تنها بخش کوچکی از افکار عمومی را تشکیل می دهند.

اربعین، 1400عمود تا کشف حقیقت نهضت عاشورا


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز، محمدرضا ترکی شاعر آبادانی و نویسنده کتاب های متعددی همچون نقد صیرفان و پیشگامان شعر فارسی ست. وی با ابراز علاقه مندی به حضور در راهپیمایی پرشور اربعین گفت: خوشا به حال راهیان اربعین و خادمانشان. بدا به حال آنها که در خدمت رسانی به آنان کوتاهی می کنند. با پشت سرگذاشتن 1400و اندی عمود در این مسیر می توان 1400سال را طی الزمان کرد و خود را در کربلای حسین دید. پیاده های شطرنج وقتی خانه های سیاه و سفید را طی می کنند فرزین می شوند و پیادگان اربعین وقتی چهل خانه را طی می کنند در آستان حسین از رنگها و نیرنگهای جهان جدا می شوند. پیاده روی اربعین میان بری است که یک عاشق سالک می تواند از طریق آن هفت وادی عشق را با یک یا حسین طی کند.

استادیار دانشگاه تهران با اشاره به حقیقت اربعین گفت: حقیقت اربعین دروغ دنیای مجازی و غوغای آن را افشا می کند و ثابت می کند که اقلیت پرهیاهوی حاضر در فضای مجازی تنها بخش کوچکی از افکار عمومی را تشکیل می دهند. دریای پرتلاطم اربعین عظمتی است که نه نمی توان آن را انکار کرد و نه نادیده گرفت. تنها با بهت و شگفتی می توان برآمدن خورشید حقیقت را از کرانه آن تماشا کرد. آنها که به پیاده روی اربعین می روند تنها بخش کوچکی هستند از کسانی که دلهایشان حسرت زده این عشق ماورایی است. آرزومندان این سیروسلوک بسی بیشترند از کسانی که توفیق این زیارت نصیبشان می شود.

وی با اشاره به اعجاز اربعین گفت: اربعین اصلا یک اتفاق عادی و معمولی نیست. جاذبه ای شگفت دلهای میلیونها انسان را با وجود دشواری مسیر و خطرات موجود  و ضعف امکانات کشور عراق به یک سلوک متفاوت می کشاند.

انتهای خبر///


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز