خانه سیاسی بین الملل اقتصادی اجتماعی حوزه و دانشگاه علم و فناوری فرهنگ و هنر ورزشی یادداشت
 
رهبر معظم انقلاب: روز انتخابات روز احقاق حق مدنی ملت است       روحانی: در مسئله شهادت سردار سلیمانی، مردم یک کار اعجاب‌آور کردند       راهیابی ۲۵۰ اثر فاخر از مرحله استانی به کشوری در نخستین استارت‌آپ انتخاباتی       رقابتی‌ترین انتخابات       حضور ۳ تا ۷ نفر ناظر در هر شعبه اخذ رأی       جدیدترین شماره دوفصلنامه علمی پژوهشی مطالعات قدرت نرم منتشر شد       روحانی: انقلاب ایران برای تثبیت و استمرارش همواره به مردم متکی بوده است       اولین همایش ملّی اربعین پژوهی       محتوای کتب درسی کاربردی نیست / انتقاد از وضعیت معلمان حق التحریر       شهید سلیمانی میراث‌دار قرن‌ها پیروزی تمدن ایرانی       از مکتب خمینی تا مکتب سلیمانی       توسعه پایدار در گرو یادگیری و جهش علمی ست / دگرگونی چهره واقعی جامعه با تحول در یادگیری       دستور رئیس قوه قضائیه برای نظارت بر قیمت کالاها       شورای نگهبان زمینه لازم برای استفاده حداکثری از ظرفیت شوراها را پدید آورد       تبدیل "حاج قاسم ملی" به "حاج قاسم بین المللی" نتیجه رهبری آموزشی آیت الله خامنه ای است       اگر معامله قرن آپارتاید نیست، پس چیست؟        شورای نگهبان زمینه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کند/ انعقاد تفاهم نامه میان شورای عالی استانها و وزارت آموزش و پرورش       اقدام محققان کشور برای توسعه مرز فناوری بافت‌های زیستی       پاس طلایی جهانبخش برای نجات برایتون       چگونه قوی شدن سایه جنگ را از سر کشور بر می‌دارد؟      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  

جدیدترین شماره دوفصلنامه علمی پژوهشی مطالعات قدرت نرم منتشر شد

جدیدترین شماره دوفصلنامه علمی پژوهشی مطالعات قدرت نرم منتشر شد

اولین همایش ملّی اربعین پژوهی

اولین همایش ملّی اربعین پژوهی

نخستین رویداد استارت‌آپی شتاب (قطعات خودرو، خدمات و صنایع وابسته)

نخستین رویداد استارت‌آپی شتاب (قطعات خودرو، خدمات و صنایع وابسته)

پیامد مهم شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی؛ ارتقا و خوانش مجدد هویت انقلابی، ملی و ایرانی اسلامی است

پیامد مهم شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی؛ ارتقا و خوانش مجدد هویت انقلابی، ملی و ایرانی اسلامی است

شهید سپهبد سلیمانی؛ تجسم حقیقی عملگرایی و مخاطب شناسی در اوج معنویت است

   شهید  سپهبد سلیمانی؛ تجسم  حقیقی عملگرایی  و مخاطب شناسی در اوج   معنویت  است

دومین نشست تخصصی بررسی قیام عمومی پسا تشییع شهید سلیمانی

دومین نشست تخصصی بررسی قیام عمومی پسا تشییع شهید سلیمانی

تلاش جبهه‌ پایداری برای ارائه لیست مشترک در انتخابات

تلاش جبهه‌ پایداری برای ارائه لیست مشترک در انتخابات


معرفی آثار اساتید  


 

1398/07/23 5:24:10 AM

دبیر جامعه مهندسان مشاور ایران در گفت و گو با «استادنیوز»:

مدهای بسیار مبتذلی در طراحی ساختمان‌ها حاکم شده است 

دبیر جامعه مهندسان مشاور ایران با انتقاد از وضعیت کنونی معماری در ساختمان ها گفت: در حال حاضر در بخش معماری ساختمان ها، جامعه ما به جامعه ای تبدیل شده که مدهای بسیار مبتذلی در طراحی ساختمان ها آن هم در بخش نما حاکم شده است.

مدهای بسیار مبتذلی در طراحی ساختمان‌ها حاکم شده است


علیرضا شهابیان در گفت و گو با خبرنگار «استادنیوز»  در خصوص دلایل بروز این معضل تشریح کرد: دلیل این مسئله آن است که مردم هنوز به آن فرهنگ نرسیده اند و ثروت و پول در دست کسانی است که فرهنگ آن را ندارند.

وی افزود: بنابراین این افراد بدون آگاهی و شناخت از معماری، به معماران مراجعه می کنند و معماران هم متاسفانه به خاطر کمبود بازار کار، به هر گونه سفارشی که افراد پولدار و سرمایه گذاران مسکن به آنها پیشنهاد می دهند، گردن می نهند.

وی ادامه داد: متاسفانه به دلیل تعداد زیاد معماران و از آنجایی که دانشگاه ها تعداد زیادی دانشجو جذب کرده اند، همین مسئله موجب شده که بازار کار برای آنها کم شود و از هعمین رو معماران برای رقابت در این عرصه، مجبور شده اند که از معماری واقعی دور شوند.

دبیر جامعه مهندسان مشاور ایران تاکید کرد: این در حالی است که معماری به یک کار زیربنایی کلی نیاز دارد، اما متاسفانه جامعه ما به طور کلی از آن تهی شده است.

این کارشنس کمیته نما در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: متاسفانه می بینیم نقشه هایی هم که به کمیته های نما می آید، از کیفیت بسیار نازلی برخوردار است.

وی ادامه داد: معماری یک روبنا است و آن زیربنای اجتماعی و فرهنگ اجتماعی باید در جامعه ما تقویت شود. جای تاسف است که هیچ کسی در کشور معماری خوب را نمی شناسد و اگر از مردم بپرسید که معماری خوب به چه معناست، مفهوم آن را نمی دانند.

شهابیان افزود: حتی ممکن است مردم از فضای یک ساختمان در داخل کشور و یا خارج از ایران مثل یک مرکز تجاری خوششان بیاید و حس بسیار مطلوبی به آن ساختمان داشته باشند، اما دلیل آن را ندانند. در حالی که این حس مطلوب به معماری آن فضا برمی گردد.

این معمار با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی در زمینه معماری ساختمان ها یادآور شد: در رسانه های عمومی و رادیو و تلویزیون باید معماری تبلیغ شود. به طوری که ویژگی های یک معماری خوب گفته شود تا مردم آگاه شوند که معماری خوب به چه معناست و چه مشخصاتی دارد. در این صورت می توان امیدوار بود که مردم به دنبال این نماهای ظاهری در ساختمان ها نروند.

شهابیان در پایان خاطر نشان کرد: موضوع مهم این است که مردم باید نسبت به معماری آگاهی پیدا کنند. مخصوصا کسانی که در بخش ساختمان و مسکن سرمایه گذاری می کنند، باید از این مهم آگاهی پیدا کنند که اصولا در این زمینه بسیار ناآگاه هستند.
 
 انتهای گفتگو///
هانیه نعیمی


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز