خانه سیاسی بین الملل اقتصادی اجتماعی حوزه و دانشگاه علم و فناوری فرهنگ و هنر ورزشی یادداشت
 
رهبر معظم انقلاب: روز انتخابات روز احقاق حق مدنی ملت است       روحانی: در مسئله شهادت سردار سلیمانی، مردم یک کار اعجاب‌آور کردند       راهیابی ۲۵۰ اثر فاخر از مرحله استانی به کشوری در نخستین استارت‌آپ انتخاباتی       رقابتی‌ترین انتخابات       حضور ۳ تا ۷ نفر ناظر در هر شعبه اخذ رأی       جدیدترین شماره دوفصلنامه علمی پژوهشی مطالعات قدرت نرم منتشر شد       روحانی: انقلاب ایران برای تثبیت و استمرارش همواره به مردم متکی بوده است       اولین همایش ملّی اربعین پژوهی       محتوای کتب درسی کاربردی نیست / انتقاد از وضعیت معلمان حق التحریر       شهید سلیمانی میراث‌دار قرن‌ها پیروزی تمدن ایرانی       از مکتب خمینی تا مکتب سلیمانی       توسعه پایدار در گرو یادگیری و جهش علمی ست / دگرگونی چهره واقعی جامعه با تحول در یادگیری       دستور رئیس قوه قضائیه برای نظارت بر قیمت کالاها       شورای نگهبان زمینه لازم برای استفاده حداکثری از ظرفیت شوراها را پدید آورد       تبدیل "حاج قاسم ملی" به "حاج قاسم بین المللی" نتیجه رهبری آموزشی آیت الله خامنه ای است       اگر معامله قرن آپارتاید نیست، پس چیست؟        شورای نگهبان زمینه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کند/ انعقاد تفاهم نامه میان شورای عالی استانها و وزارت آموزش و پرورش       اقدام محققان کشور برای توسعه مرز فناوری بافت‌های زیستی       پاس طلایی جهانبخش برای نجات برایتون       چگونه قوی شدن سایه جنگ را از سر کشور بر می‌دارد؟      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  

جدیدترین شماره دوفصلنامه علمی پژوهشی مطالعات قدرت نرم منتشر شد

جدیدترین شماره دوفصلنامه علمی پژوهشی مطالعات قدرت نرم منتشر شد

اولین همایش ملّی اربعین پژوهی

اولین همایش ملّی اربعین پژوهی

نخستین رویداد استارت‌آپی شتاب (قطعات خودرو، خدمات و صنایع وابسته)

نخستین رویداد استارت‌آپی شتاب (قطعات خودرو، خدمات و صنایع وابسته)

پیامد مهم شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی؛ ارتقا و خوانش مجدد هویت انقلابی، ملی و ایرانی اسلامی است

پیامد مهم شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی؛ ارتقا و خوانش مجدد هویت انقلابی، ملی و ایرانی اسلامی است

شهید سپهبد سلیمانی؛ تجسم حقیقی عملگرایی و مخاطب شناسی در اوج معنویت است

   شهید  سپهبد سلیمانی؛ تجسم  حقیقی عملگرایی  و مخاطب شناسی در اوج   معنویت  است

دومین نشست تخصصی بررسی قیام عمومی پسا تشییع شهید سلیمانی

دومین نشست تخصصی بررسی قیام عمومی پسا تشییع شهید سلیمانی

تلاش جبهه‌ پایداری برای ارائه لیست مشترک در انتخابات

تلاش جبهه‌ پایداری برای ارائه لیست مشترک در انتخابات


معرفی آثار اساتید  


 

1398/07/23 5:03:11 AM

عضو هیئت رییسه شورای شهر تهران:

شفافیت موجب ریزش دیوار بی اعتمادی می شود 

زهرا نژادبهرام عضو هیئت رییسه شورای شهر تهران در جریان رونمایی از سامانه هوشمندسازی شهرسازی گفت: هوشمند زمانی شکل می‌گیرد که شهروندان هوشمندی داشته باشد و آنان در تحقق برنامه‌ها مشارکت کنند. ۸۰ گام برای صدور پروانه وجود دارد که تنها ۲۵ مرحله آن امروز الکترونیک شده است.

شفافیت موجب ریزش دیوار بی اعتمادی می شود


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز، روز چهارشنبه 17مهرماه با حضور اعضای شورای شهر تهران از سامانه شفافیت و هوشمندسازی شهرسازی رونمایی شد.

زهرا نژادبهرام با اشاره به لزوم هوشمندسازی شهر و شهروند گفت: چند نفر از شهروندانی که می‌خواهند ساخت و ساز کنند از مفاهیم بَر، کف، ارتفاع و چیزهای دیگر مطلع هستند؟ مگر می‌شود شهر هوشمند داشته باشیم اما شهروند هوشمند نداشته باشیم؟  این سوال مطرح است که چند درصد از مردم می‌توانند از سامانه هوشمند استفاده کنند. یا باید گروه‌هایی را برای کمک به مردم تربیت کرد و یا باید آموزش‌های همگانی در راستای استفاده از این سامانه هوشمند به مردم ارائه شود.

وی با طرح این پرسش خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد تا زمانی که عملکرد شهروندان را ارتقا ندهیم هیچ کدام از فرآیندهای هوشمندسازی موثر نیست. نکته دیگر این است که خروجی هوشمندسازی در حوزه معماری و شهرسازی چیست؟ باید یک خروجی در حوزه کسب و کار داشته باشیم و فرآیندهای کسب و کار هم تسریع شود.

رئیس کمیته شهرسازی و بافت فرسوده شورای شهر با بیان اینکه برای فروریختن کردن دیوار بی‌اعتمادی و حل آشفتگی اطلاعاتی موجود در شهرداری شفافیت تنها راه حل است، گفت : در کشوری مثل امارات ۱۴ روزه مجوز ساخت داده می‌شود اما در تهران در خوشبینانه‌ترین حالت بیش از شش ماه برای صدور پروانه زمان لازم است که امیدواریم با استفاده از ظرفیت سامانه «تهران من» مشکلات صدور پروانه و پایان کار را به حداقل برسانیم.

زهرا نژادبهرام عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران نیز در این برنامه با تاکید بر ضرورت توجه به داشتن شهروندان هوشمند گفت:‌ هوشمندسازی بدون شهروند هوشمند ناقص است و باید شهروندان نیز از مفاهیم و کاربرد آن آگاه باشند.

نژادبهرام اظهارامیدواری کرد که با فراهم شدن ابزار هوشمندسازی زمان برخی فعالیت ها از جمله صدور پروانه ها کوتاه شود.

گفتنی ست  همزمان با هفته تهران(۱۲ تا ۱۸ مهر)، سه سامانه هوشمند شهرسازی با امکان خدمات استعلام طرح تفصیلی، آخرین وضعیت پرونده شهرسازی و نمایش اطلاعات شهرسازی در سامانه "تهران من" شهرداری پایتخت رونمایی شد. در این سامانه دسترسی همگانی به اطلاعات شهرسازی پایتخت فراهم شده است و شهروندان می توانند از طریق سامانه «تهران من» به این خدمات دسترسی داشته باشند.

انتهای خبر///
 


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز