خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
تداوم مبارزه جدی قوه قضائیه با فساد در کشور       مصرف بهینه سوخت با صدور دستورالعمل ممکن نیست       باور رهبرانقلاب بی‌دلیل نیست       بزرگ شدن حریم شهر ساری اشتباه است       دریا، در انتظار برنامه پژوهشی و مطالعه وضعیت محیط زیست       افزایش خودکشی در سایه رنگ باختن کارکرد خانواده       اقتصاد نفتی و فرهنگ کار| دولت سازندگی با کلیدواژه «رفاه» به دهه طلایی بعد از انقلاب پایان داد       روستاها سهمی از درآمد معادن ندارند       جلب اعتماد و مشارکت عمومی و حل مشکلات مردم از کارکردهای شورای شهرهاست       استراتژی امنیت ملی آمریکا در منطقه با شکست مواجه شده است / بازی جنگ با ایران، بزن در رو نخواهد بود       زنگ‌خطر خالی شدن روستاها به صدا درآمد       رونق اقتصاد روستایی با توسعه بوم گردی       پای هر میز مذاکره‌ای که به نفعمان باشد، می‌نشینیم       مسئله فساد برای همه رنج‌آور شده است       تلاش ما مشارکت پررنگ‌ مردم در انتخابات است       کاهش نقش خانواده عاملی برای رواج ازدواج سفید       آوار برداری تمام شد/ تخریب هشتاد روستا        مقصد جدید راهزنی نفتی       نبود شغل عاملی برای افزایش مهاجرت       مدال وقف طلایی تر از مدال پاراالمپیک      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/07/23 5:03:11 AM

عضو هیئت رییسه شورای شهر تهران:

شفافیت موجب ریزش دیوار بی اعتمادی می شود 

زهرا نژادبهرام عضو هیئت رییسه شورای شهر تهران در جریان رونمایی از سامانه هوشمندسازی شهرسازی گفت: هوشمند زمانی شکل می‌گیرد که شهروندان هوشمندی داشته باشد و آنان در تحقق برنامه‌ها مشارکت کنند. ۸۰ گام برای صدور پروانه وجود دارد که تنها ۲۵ مرحله آن امروز الکترونیک شده است.

شفافیت موجب ریزش دیوار بی اعتمادی می شود


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز، روز چهارشنبه 17مهرماه با حضور اعضای شورای شهر تهران از سامانه شفافیت و هوشمندسازی شهرسازی رونمایی شد.

زهرا نژادبهرام با اشاره به لزوم هوشمندسازی شهر و شهروند گفت: چند نفر از شهروندانی که می‌خواهند ساخت و ساز کنند از مفاهیم بَر، کف، ارتفاع و چیزهای دیگر مطلع هستند؟ مگر می‌شود شهر هوشمند داشته باشیم اما شهروند هوشمند نداشته باشیم؟  این سوال مطرح است که چند درصد از مردم می‌توانند از سامانه هوشمند استفاده کنند. یا باید گروه‌هایی را برای کمک به مردم تربیت کرد و یا باید آموزش‌های همگانی در راستای استفاده از این سامانه هوشمند به مردم ارائه شود.

وی با طرح این پرسش خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد تا زمانی که عملکرد شهروندان را ارتقا ندهیم هیچ کدام از فرآیندهای هوشمندسازی موثر نیست. نکته دیگر این است که خروجی هوشمندسازی در حوزه معماری و شهرسازی چیست؟ باید یک خروجی در حوزه کسب و کار داشته باشیم و فرآیندهای کسب و کار هم تسریع شود.

رئیس کمیته شهرسازی و بافت فرسوده شورای شهر با بیان اینکه برای فروریختن کردن دیوار بی‌اعتمادی و حل آشفتگی اطلاعاتی موجود در شهرداری شفافیت تنها راه حل است، گفت : در کشوری مثل امارات ۱۴ روزه مجوز ساخت داده می‌شود اما در تهران در خوشبینانه‌ترین حالت بیش از شش ماه برای صدور پروانه زمان لازم است که امیدواریم با استفاده از ظرفیت سامانه «تهران من» مشکلات صدور پروانه و پایان کار را به حداقل برسانیم.

زهرا نژادبهرام عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران نیز در این برنامه با تاکید بر ضرورت توجه به داشتن شهروندان هوشمند گفت:‌ هوشمندسازی بدون شهروند هوشمند ناقص است و باید شهروندان نیز از مفاهیم و کاربرد آن آگاه باشند.

نژادبهرام اظهارامیدواری کرد که با فراهم شدن ابزار هوشمندسازی زمان برخی فعالیت ها از جمله صدور پروانه ها کوتاه شود.

گفتنی ست  همزمان با هفته تهران(۱۲ تا ۱۸ مهر)، سه سامانه هوشمند شهرسازی با امکان خدمات استعلام طرح تفصیلی، آخرین وضعیت پرونده شهرسازی و نمایش اطلاعات شهرسازی در سامانه "تهران من" شهرداری پایتخت رونمایی شد. در این سامانه دسترسی همگانی به اطلاعات شهرسازی پایتخت فراهم شده است و شهروندان می توانند از طریق سامانه «تهران من» به این خدمات دسترسی داشته باشند.

انتهای خبر///
 


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز