خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
زنگ‌خطر خالی شدن روستاها به صدا درآمد       رونق اقتصاد روستایی با توسعه بوم گردی       پای هر میز مذاکره‌ای که به نفعمان باشد، می‌نشینیم       مسئله فساد برای همه رنج‌آور شده است       تلاش ما مشارکت پررنگ‌ مردم در انتخابات است       کاهش نقش خانواده عاملی برای رواج ازدواج سفید       آوار برداری تمام شد/ تخریب هشتاد روستا        مقصد جدید راهزنی نفتی       نبود شغل عاملی برای افزایش مهاجرت       مدال وقف طلایی تر از مدال پاراالمپیک       تحریم بخش عمرانی، نقطه پایان جنگ روانی آمریکا/ ساخت و ساز ایران متکی به صنایع داخلی است       پاسخ رئیسی به اظهارات روحانی: با سیاسی‌کاری و دوقطبی‌سازی مبارزه با فساد را ترک نمی‌کنیم       یک ریال و یک دلار در این دولت گم نخواهد شد       وقف کتاب ترویج دانایی و انسانیت       وقف گردشگری رونق دهی به اقتصاد استان سیستان و بلوچستان       مدرسه سازی با وقف گره خورده است       توسعه کشورها در گرو سرمایه‌گذاری در آموزش کودکان است/ آموزش‌ پیش از مدرسه در ایران كیفیت ندارد       دشمن نمی‌تواند؛ اما برای مواجهه با تهدیدات باید پیش بینی کرد       نقش شهرها در کنترل تغییرات اقلیمی       هوشمندسازی با توجه به هویت هر شهر متمایز است      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/07/22 1:43:03 AM

نماینده مردم مازندران در شورای عالی استانها:

روستا كانون تولید و حیات جامعه است 

صاحب شریفی نماینده مردم مازندران در شورای عالی استانها با انتقاد از سیاستهای دولت گفت: روستا کانون تولید و گلوگاه حیات جامعه است اما این در حالی است که در کشور ما روستا به پایگاه ضعیف‌ترین اقشار اقتصادی جامعه تبدیل شده¬ است.

روستا كانون تولید و حیات جامعه است


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز، صاحب شریفی نماینده استان مازندران در شورای عالی استان‌ها به مناسبت روز روستا و عشایر با انتقاد از سیاست‌های اقتصادی دولت گفت: در سال‌های اخیر نگاهی بر کشور مستولی شد که در آن کسب درآمد به طرز لجام‌گسیخته بر هر مسئله‌ای اولویت یافته است. ذیل عنوان درآمدزایی و خودکفایی دولت تبدیل به یک کارتل بزرگ اقتصادی در کشور گردید.
 
نماینده مازندران در شورای عالی استان‌ها ادامه داد: دولت و بخش‌های مختلف به رقبای مردم در عرصه‌ی تولید و تجارت تبدیل گشتند و به این دلیل اقتصادهای خرد و طبقه‌ی متوسط روزبه‌روز کوچک‌تر و نحیف‌تر گردید. به سبب نبود مفاهیم و تعاریف درست و حضور نیروهای اداری بعضاً ناآگاه و سیاست‌گذاری‌های یک‌بعدی، این سیر قهقرایی هرروز بیشتر می‌گردد. به‌علاوه اینکه به سبب همان نگاه درآمد محور که پیش‌تر عرض شد، ما فراموش کردیم که انسان و طبیعت ‌محور هستی و توسعه هستند و کلیه‌ی امکانات و پیشرفت‌ها می‌بایست در خدمت زندگی بشری قرار گیرند.

 شریفی با بیان اینکه روستا ازجمله مفاهیمی است که در این دیدگاه جایگاه ویژه‌ای دارد گفت: روستا در ایران هرگز به جایگاهی که در تمام ملل مترقی دنیا دارد نرسید. روستا نقطه‌ی تلاقی انسان و طبیعت است. روستا کانون تولید و گلوگاه حیات جامعه است. در حالی که شوربختانه در کشور ما روستا تبدیل‌شده به‌جایی با این مشخصات که اگر توان مالی ماندن در شهرها را ندارید، بعد از حاشیه‌ی شهرها، روستا انتخاب آخر شماست و بدین ترتیب روستاها به پایگاه ضعیف‌ترین اقشار اقتصادی جامعه تبدیل شده ­اند.

انتهای خبر///
سمیرا حسن
 


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز