خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
فلسفه تراشی مصطفی ملکیان برای جوکرهای ایرانی در شورش های خیابانی       ابداع نواری که نقش دستکش را ایفا می‌کند       پرداخت تسهیلات به ایثارگران سیل‌زده در سیستان و بلوچستان        تنها راه نجات، ادامه دادن راه شهیدان است       تاکید شهرداران کلانشهرهای کشور به همدلی و وحدت مردم ایران       ارتقای درجه شهرداری ها هرمزگان با ابلاغ وزارت کشور       قدرت آمریکا پوشالی و فراواقعی ست       تعطیلی لانه جاسوسی انگلیس و اخراج سفیر فاسدش در اسرع وقت       جزئیات جدید از دستگیری سفیر انگلستان       اعتراض شدید‌اللحن شورای راهبردی جنبش استادی ایران به شمخانی،ظریف و رحمانی فضلی       اجرای طرح مدیریت یكپارچه شهری پاسخ مناسبی به شرایط ویژه فعلی است       ارتقای فناوری‌ ایمنی خودروی‌های الکتریکی       دستور رهبر معظم انقلاب برای پیگیری کوتاهی‌ها یا تقصیرهای احتمالی       حاج اسماعیل بهترین بدیل حاج قاسم       جزئیات و علل شلیک پدافند به هواپیمای اوکراینی       درخواست 570 استاد دانشگاه برای پیوستن به نیروی قدس سپاه       سلطان قابوس درگذشت       سقوط هواپیمای مسافربری ناشی از خطای انسانی سیستم پدافندی بود       چهارمین جشنواره فجر تلاوت برگزار شد/ سعید عبدی رتبه نخست را کسب کرد       حاج قاسم ریشه در آسمان      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/07/22 1:43:03 AM

نماینده مردم مازندران در شورای عالی استانها:

روستا كانون تولید و حیات جامعه است 

صاحب شریفی نماینده مردم مازندران در شورای عالی استانها با انتقاد از سیاستهای دولت گفت: روستا کانون تولید و گلوگاه حیات جامعه است اما این در حالی است که در کشور ما روستا به پایگاه ضعیف‌ترین اقشار اقتصادی جامعه تبدیل شده¬ است.

روستا كانون تولید و حیات جامعه است


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز، صاحب شریفی نماینده استان مازندران در شورای عالی استان‌ها به مناسبت روز روستا و عشایر با انتقاد از سیاست‌های اقتصادی دولت گفت: در سال‌های اخیر نگاهی بر کشور مستولی شد که در آن کسب درآمد به طرز لجام‌گسیخته بر هر مسئله‌ای اولویت یافته است. ذیل عنوان درآمدزایی و خودکفایی دولت تبدیل به یک کارتل بزرگ اقتصادی در کشور گردید.
 
نماینده مازندران در شورای عالی استان‌ها ادامه داد: دولت و بخش‌های مختلف به رقبای مردم در عرصه‌ی تولید و تجارت تبدیل گشتند و به این دلیل اقتصادهای خرد و طبقه‌ی متوسط روزبه‌روز کوچک‌تر و نحیف‌تر گردید. به سبب نبود مفاهیم و تعاریف درست و حضور نیروهای اداری بعضاً ناآگاه و سیاست‌گذاری‌های یک‌بعدی، این سیر قهقرایی هرروز بیشتر می‌گردد. به‌علاوه اینکه به سبب همان نگاه درآمد محور که پیش‌تر عرض شد، ما فراموش کردیم که انسان و طبیعت ‌محور هستی و توسعه هستند و کلیه‌ی امکانات و پیشرفت‌ها می‌بایست در خدمت زندگی بشری قرار گیرند.

 شریفی با بیان اینکه روستا ازجمله مفاهیمی است که در این دیدگاه جایگاه ویژه‌ای دارد گفت: روستا در ایران هرگز به جایگاهی که در تمام ملل مترقی دنیا دارد نرسید. روستا نقطه‌ی تلاقی انسان و طبیعت است. روستا کانون تولید و گلوگاه حیات جامعه است. در حالی که شوربختانه در کشور ما روستا تبدیل‌شده به‌جایی با این مشخصات که اگر توان مالی ماندن در شهرها را ندارید، بعد از حاشیه‌ی شهرها، روستا انتخاب آخر شماست و بدین ترتیب روستاها به پایگاه ضعیف‌ترین اقشار اقتصادی جامعه تبدیل شده ­اند.

انتهای خبر///
سمیرا حسن
 


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز