خانه سیاسی بین الملل اقتصادی اجتماعی حوزه و دانشگاه علم و فناوری فرهنگ و هنر ورزشی یادداشت
 
رهبر معظم انقلاب: روز انتخابات روز احقاق حق مدنی ملت است       روحانی: در مسئله شهادت سردار سلیمانی، مردم یک کار اعجاب‌آور کردند       راهیابی ۲۵۰ اثر فاخر از مرحله استانی به کشوری در نخستین استارت‌آپ انتخاباتی       رقابتی‌ترین انتخابات       حضور ۳ تا ۷ نفر ناظر در هر شعبه اخذ رأی       جدیدترین شماره دوفصلنامه علمی پژوهشی مطالعات قدرت نرم منتشر شد       روحانی: انقلاب ایران برای تثبیت و استمرارش همواره به مردم متکی بوده است       اولین همایش ملّی اربعین پژوهی       محتوای کتب درسی کاربردی نیست / انتقاد از وضعیت معلمان حق التحریر       شهید سلیمانی میراث‌دار قرن‌ها پیروزی تمدن ایرانی       از مکتب خمینی تا مکتب سلیمانی       توسعه پایدار در گرو یادگیری و جهش علمی ست / دگرگونی چهره واقعی جامعه با تحول در یادگیری       دستور رئیس قوه قضائیه برای نظارت بر قیمت کالاها       شورای نگهبان زمینه لازم برای استفاده حداکثری از ظرفیت شوراها را پدید آورد       تبدیل "حاج قاسم ملی" به "حاج قاسم بین المللی" نتیجه رهبری آموزشی آیت الله خامنه ای است       اگر معامله قرن آپارتاید نیست، پس چیست؟        شورای نگهبان زمینه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کند/ انعقاد تفاهم نامه میان شورای عالی استانها و وزارت آموزش و پرورش       اقدام محققان کشور برای توسعه مرز فناوری بافت‌های زیستی       پاس طلایی جهانبخش برای نجات برایتون       چگونه قوی شدن سایه جنگ را از سر کشور بر می‌دارد؟      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  

جدیدترین شماره دوفصلنامه علمی پژوهشی مطالعات قدرت نرم منتشر شد

جدیدترین شماره دوفصلنامه علمی پژوهشی مطالعات قدرت نرم منتشر شد

اولین همایش ملّی اربعین پژوهی

اولین همایش ملّی اربعین پژوهی

نخستین رویداد استارت‌آپی شتاب (قطعات خودرو، خدمات و صنایع وابسته)

نخستین رویداد استارت‌آپی شتاب (قطعات خودرو، خدمات و صنایع وابسته)

پیامد مهم شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی؛ ارتقا و خوانش مجدد هویت انقلابی، ملی و ایرانی اسلامی است

پیامد مهم شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی؛ ارتقا و خوانش مجدد هویت انقلابی، ملی و ایرانی اسلامی است

شهید سپهبد سلیمانی؛ تجسم حقیقی عملگرایی و مخاطب شناسی در اوج معنویت است

   شهید  سپهبد سلیمانی؛ تجسم  حقیقی عملگرایی  و مخاطب شناسی در اوج   معنویت  است

دومین نشست تخصصی بررسی قیام عمومی پسا تشییع شهید سلیمانی

دومین نشست تخصصی بررسی قیام عمومی پسا تشییع شهید سلیمانی

تلاش جبهه‌ پایداری برای ارائه لیست مشترک در انتخابات

تلاش جبهه‌ پایداری برای ارائه لیست مشترک در انتخابات


معرفی آثار اساتید  


 

1398/07/21 6:22:15 AM

«استادنیوز» بررسی می کند:

حیوان آزاری نشان از خشونت های پنهان جامعه دارد 

نگهداری گونه های نادر حیوانات خود می‌تواند مصداق صریح حیوان آزاری باشد چرا که نگهداری برخی از حیوانات غیر خانگی در آپارتمان های کم متراژ به یقین برای حیوان بسیار آزار دهنده و سخت می باشد‌.

حیوان آزاری نشان از خشونت های پنهان جامعه دارد


پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز، سرویس اجتماعی: امروزه متاسفانه در جامعه شاهد افزایش حیوان‌آزاری هستیم که این خود می تواند نشان از رواج بیش از اندازه خشونت در جامعه باشد.

گفتنی است برخی از روانشناسان بر این باور هستند که نگهداری گونه های نادر حیوانات خود می‌تواند مصداق صریح حیوان آزاری باشد چرا که نگهداری برخی از حیوانات غیر خانگی در آپارتمان های کم متراژ به یقین برای حیوان بسیار آزار دهنده و سخت می باشد‌.


حیوان آزاری بیانگر خشونت پنهان در جامعه

به طور کلی باید در نظر داشت که جامعه شناسان بر این باور هستند که افزایش حیوان آزاری می‌تواند نشان از افزایش خشونت پنهان در جامعه داشته باشد البته این مهم را می تواند به دلیل عدم وجود آموزش های مناسب و همچنین جای خالی قوانین بازدارنده نیز دانست چرا که امروزه متاسفانه قوانین سختی برای حیوان آزاری در جامعه وجود ندارد که این مهم عاملی برای گرایش برخی از افرادی که با مشکلات روحی و روانی مواجه هستند به آزار و اذیت حیوانات خواهد بود تا جایی که حتی برخی از افراد تنها برای جذب هرچه بیشتر فالوور در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، توییتر و یا حتی تلگرام به این کار روی می‌آورند.

آنچه مسلم است تماشای صحنه های حیوان آزاری برای بسیاری از افراد جامعه می تواند دردناک و دلخراش باشد از این رو انتظار می‌رود با افرادی که اقدام به پخش و انتشار تصاویر و فیلم‌های حیوان آزاری در شبکه های اجتماعی نیز می کنند برخورد شود تا شاید از این طریق بتوان مانع از رواج بیش از اندازه آزار و اذیت حیوان بود هر چند در این فرصت باید متذکر شد که انتشار برخی از فیلم های حیوانات آزاری خود می تواند عاملی برای مقابله با این پدیده مذموم در جامعه شود.

بدیهی است که برخی از کارشناسان بر این باور هستند که رواج بیش از اندازه نگهداری از حیوانات خود نقش بسزایی در افزایش حیوان آزاری بر جای گذاشته است چرا که امروزه متاسفانه بسیاری از افرادی که تمایل به نگهداری است حیوانات خانگی مانند سگ و گربه دارند تنها پس از گذشت چند ماه از نگهداری این حیوانات صرفنظر می‌کند و برای رهایی از حیواناتی که روزی با علاقه زیاد به خانه خود آورده اند به راه‌های غیر انسانی روی می‌آورند که او نیز می تواند عاملی برای افزایش هرچه بیشتر حیوانات جاری در جامعه شود بنابراین توصیه می‌شود که افرادی که تمایل به نگهداری از حیوانات در خانه دارند ابتدا با مشکلات آن به طور کامل آشنا شوند و سپس اقدام به انجام این کار نمایند چرا که در غیر این صورت احتمال رها کردن حیوان بسیار زیاد خواهد شد که این نیز برای حیوان بسیار مضر خواهد بود.

استفاده از پتانسیل بخش خصوصی و یا افراد دوستدار حیوانات خود می تواند تاثیر بسزایی در کاهش حیوان‌آزاری در جامعه داشته باشد چرا که تحقیقات نشان می دهد حضور مناسب بخش خصوصی تاثیر چشمگیری در نحوه جمع آوری حیوانات بدون صاحب و همچنین کاهش آزار و اذیت آنها خواهد داشت که این مهم می تواند در افزایش فرهنگ سازی نحوه نگهداری و یا نحوه برخورد با حیوانات موثر واقع شود.

از سوی دیگر باید خاطر نشان کرد که جای خالی فرهنگ حیوان دوستی در خانواده یا جامعه خود می‌تواند در زمره دیگر دلایل افزایش حیوان آزاری محسوب شود چرا که امروزه متاسفانه بنا به دلایل مختلفی مانند نجس بودن و یا ترس از حیوانات نگهداری و یا حتی نزدیک شدن به حیوانات در بسیاری از خانواده ها محدود و یا غیر ممکن می باشد که این خود می‌تواند در بلندمدت و تحت شرایط خاص عاملی برای حیوان آزاری شود.

در پایان باید خاطرنشان کرد که افرادی که بیشتر به رفتارهای خشن روی می آورند در مقایسه با دیگران نیز احتمال حیوان آزاری در آنها بیشتر خواهد بود.

انتهای یاداشت///
الهام صمدزاده


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز