خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
تداوم مبارزه جدی قوه قضائیه با فساد در کشور       مصرف بهینه سوخت با صدور دستورالعمل ممکن نیست       باور رهبرانقلاب بی‌دلیل نیست       بزرگ شدن حریم شهر ساری اشتباه است       دریا، در انتظار برنامه پژوهشی و مطالعه وضعیت محیط زیست       افزایش خودکشی در سایه رنگ باختن کارکرد خانواده       اقتصاد نفتی و فرهنگ کار| دولت سازندگی با کلیدواژه «رفاه» به دهه طلایی بعد از انقلاب پایان داد       روستاها سهمی از درآمد معادن ندارند       جلب اعتماد و مشارکت عمومی و حل مشکلات مردم از کارکردهای شورای شهرهاست       استراتژی امنیت ملی آمریکا در منطقه با شکست مواجه شده است / بازی جنگ با ایران، بزن در رو نخواهد بود       زنگ‌خطر خالی شدن روستاها به صدا درآمد       رونق اقتصاد روستایی با توسعه بوم گردی       پای هر میز مذاکره‌ای که به نفعمان باشد، می‌نشینیم       مسئله فساد برای همه رنج‌آور شده است       تلاش ما مشارکت پررنگ‌ مردم در انتخابات است       کاهش نقش خانواده عاملی برای رواج ازدواج سفید       آوار برداری تمام شد/ تخریب هشتاد روستا        مقصد جدید راهزنی نفتی       نبود شغل عاملی برای افزایش مهاجرت       مدال وقف طلایی تر از مدال پاراالمپیک      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/07/21 12:38:57 AM

رئیس کمیسیون آموزش، پژوهش و فناوری شورای عالی استان‌ها:

شبکه آموزش رسانه ملی برای ترویج فرهنگ شورایی آستین بالا می زند 

حمید بادامی نجات رئیس کمیسیون آموزش، پژوهش و فناوری شورای عالی استان‌ها با اعلام خبر تهیه پیش نویس تفاهم نامه میان این شورا و رسانه ملی گفت: در تلاشیم تا از ظرفیتهای شبکه آموزش صدا و سیما برای آموزش شوراها و شهروندان استفاده کنیم.

شبکه آموزش رسانه ملی برای ترویج فرهنگ شورایی آستین بالا می زند


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز؛ بادامی نجات با تشریح جلسه این کمیسیون گفت: طرح‌های نحوه تشکیل فراکسیون‌ها در شورای عالی استان‌ها اولین طرح در دستور کار کمیسیون بود که با اصلاحات مدنظر اعضا به تصویب رسید.

 بادامی نجات با اشاره به بررسی طرح تفاهم‌نامه شبکه آموزش صداوسیما توضیح داد: با توجه به اینکه شبکه آموزش در پیش‌نویس تفاهم‌نامه تغییراتی ایجاد کرده بود این پیش‌نویس بار دیگر موردبررسی قرار گرفت و اعضا با این تغییرات موافقت کردند و امیدواریم همین تفاهم‌نامه منعقد شود تا ما از ظرفیت شبکه آموزش در راستای آموزش شوراها و شهروندان بهره‌برداری کنیم.

 رئیس کمیسیون آموزش، پژوهش و فناوری شورای عالی استان‌ها ادامه داد: همچنین تفاهم‌نامه وزارت آموزش‌وپرورش موردبررسی قرار گرفت که سال‌ها پیش با این وزارت خانه امضا شده بود اما تاکنون استفاده‌ای از این تفاهم‌نامه صورت نگرفته بود؛ بنابراین ما با این تفاهم‌نامه را بازنویسی کردیم تا بتوانیم از ظرفیت وزارت آموزش‌وپرورش در استان‌ها و شهرها استفاده کنیم و هم مجموعه مدیریت شهری در شهرداری‌ها و شوراها بتوانند به آموزش‌وپرورش کمک کنند و هم آموزش‌وپرورش در فرهنگ‌سازی حوزه‌های مدیریت شهری به شوراها و شهرداری‌ها کمک کند. این تفاهم‌نامه با اصلاحاتی مصوب شد تا در صحن علنی شورای عالی استان‌ها به شور گذاشته شود.

 وی همچنین با اشاره به تغییرات مرکز آموزش و پژوهش شورای عالی استان‌ها در سطح مدیریتی گفت: امیدواریم این تغییر موجب تحولات مثبت در مرکز آموزش و پژوهش شود. همچنین اساسنامه مرکز پژوهش‌ها موردبررسی قرار گرفت و با توجه به اینکه مرکز آموزش و پژوهش ادغام‌شده و هر دو حوزه به‌عنوان یک مرکز مستقل ذیل هیئت‌رئیسه و ریاست شورای عالی استان‌ها تشکیل می‌شود نیازمند تغییر اساسنامه بود بنابراین مقرر شد اساسنامه مرکز پژوهش‌ها با تغییراتی در مفاد آن تبدیل به اساسنامه مرکز آموزش و پژوهش شورای عالی استان‌ها تبدیل شود.

گفتنی ست شورای عالی استانها با بهره گیری از ظرفیت این شبکه می تواند در جهت ترویج فرهنگ شورایی در اقصی نقاط کشور گام بردارد.

انتهای خبر///
 


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز