خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
کار سپاه در دستگیری روح الله زم یک شاهکار بود       مدهای بسیار مبتذلی در طراحی ساختمان‌ها حاکم شده است       شوک ۱۰ هزار واحدی به تازه واردان بورس       شفافیت موجب ریزش دیوار بی اعتمادی می شود       جهانگیری: سَر و سِری با بخش خصوصی ندارم       کشف 2 مورد از عملیات بمب گذاری در مسیر زائرین اربعین       شغل های غیر مرتبط با رشته های تحصیلی عاملی برای کاهش راندمان کاری       رنج زنان کولبر تمامی ندارد / شهرداری‌های استان کردستان در آستانه ورشکستگی       کامبک جواب کامبک!       خوب و بد افزایش نرخ حامل‌های انرژی/ بار گرانی انرژی بر دوش اقشار کم‌درآمد است       آینده پژوهی پاشنه آشیل تصمیم گیری مدیران است       امنیت در مراسم اربعین برقرار است       عیادت مقام معظم رهبری از آیت الله مکارم شیرازی       روستا كانون تولید و حیات جامعه است       حیوان آزاری نشان از خشونت های پنهان جامعه دارد       نباید از تصویب لایحه ای که موجب کاهش اختیارات مدیریتهای محلی می شود حمایت کرد       کاهش جمعیت عشایر خطر آفرین است       حضور فرمانده کل قوا در دانشگاه افسری امام حسین (ع)       از قصور‌ در خدمت‌رسانی عذرخواهی می‌کنیم       دو بال پرواز برای ایجاد ارتباط واقعی بین دانشگاه و صنعت      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/07/15 4:01:16 AM

در گفت و گو با معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران مطرح شد:

مصرف صحیح و مدیریت‌شده انرژی در ساختمان‌ها الزامی است 

عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با اشاره به لزوم حرکت به سمت احداث ساختمان های سبز و پایدار گفت: ساختمان سبز ساختمانی است که بحث پایداری ساختمان در آن مورد توجه قرار گرفته است.

مصرف صحیح و مدیریت‌شده انرژی در ساختمان‌ها الزامی است


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز؛ عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با اشاره به لزوم حرکت به سمت احداث ساختمان های سبز و پایدار گفت: ساختمان سبز ساختمانی است که بحث پایداری ساختمان در آن مورد توجه قرار گرفته است.

عبدالرضا گلپایگانی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ما با بیان این مطلب افزود: معمولا برای پایداری ساختمان سه محور اقتصادی بودن، توجه به مسائل زیست محیطی و مسائل اجتماعی را در نظر می گیرند که هر سه مورد پایداری در شهر و ساختمان را شامل می شود و نیز اتفاقاتی که در محیط پیرامون رخ می دهد.


ساختمان ها باید قابلیت برگشت به محیط زیست را داشته باشند

وی ادامه داد: پایداری ساختمان به این معناست که در ساخت و سازها به مسائل محیطی توجه شود و در بحث محیط زیست بتوانیم انرژی کمتری را به محیط وارد کنیم و نیز مصرف بهینه انرژی را در ساختمان‌ها داشته باشیم که درنهایت منجر به صرفه جویی و باعث پاکیزگی بهتر محیط زیست شود.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران افزود: ساختمانی که تولید می شود، باید دوباره قابلیت برگشت به محیط زیست را داشته باشد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در ادامه اظهارات خود تاکید کرد: در فرآیند تولید ساختمان، باید کل جهان را به عنوان یک زیست پایدار در نظر بگیریم و تمامی این موارد به هم وابسته است.

گلپایگانی ادامه داد: در واقع نمی توان گفت که وقتی یک ساختمان ساخته می شود، فقط یک ساختمان است و تاثیری بر کل کره زمین ندارد. همه ساختمان ها بر محیط زیست موثر هستند و درصورت ارتباط درست آنها با محیط زیست، می توانیم بگوییم که یک ساخت و ساز پایدار را شکل داده ایم.


ساخت ساختمان های پایدار در معماری و شهرسازی سنتی

این مسئول با تاکید بر اینکه مصرف انرژی در ساختمان ها باید به حداقل برسد، بیان کرد: زمانی یک ساختمان سبز است که مصرف انرژی در آن ساختمان به حداقل برسد و ساختمان زیرو انرژی باشد و به عبارت دیگر آن ساختمان از محیط انرژی نگیرد و بتواند با استفاده از انرژی های تجدیدپذیر نیاز خود به انرژی را تامین کند.  

وی همچنین تصریح کرد: در تاریخ معماری و شهرسازی سنتی ما نیز ساخت چنین ساختمان های پایدار و سبز وجود داشته و رایج بوده است و امروزه نیز یک الزام است که بتوانیم انرژی را به درستی مصرف کنیم و حداقل مصرف انرژی و بهترین نوع مصرف انرژی را در ساختمان ها داشته باشیم.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در پایان تاکید کرد: باید مصرف صحیح و مدیریت شده انرژی در ساختمان ها و شهرهای کشور ما حاکم و جاری شود.

انتهای پیام///
هانیه نعیمی


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز