خانه سیاسی بین الملل اقتصادی اجتماعی حوزه و دانشگاه علم و فناوری فرهنگ و هنر ورزشی یادداشت
 
تامین «امنیت ملی و اقتصادی» با تولید ۱۰۰میلیون تن محصول پتروشیمی       قالیباف:‌ همه منتخبان تهران برای دوری از سیاسی بازی هم‌قسم شده‌اند       محکومیت 34 نفر از اخلالگران بازار خودرو، سکه و ارز و 2 حکم اعدام       تیر عدم رعایت ایمنی بر قلب اماکن تاریخی و میراث فرهنگی       اجرای طرح ترافیک بعد از عید فطر قطعی است       آخرین فرصت ایفای تعهدات ارزی صادارتی سال ۱۳۹۸ اعلام شد        استاندار تهران : ۸۸ درصد مبتلایان کرونا در پایتخت بهبود یافتند       روحانی: سیاست اصولی ایران تقویت همکاری‌های همه جانبه با عراق است       کرونا فعلا داروی اختصاصی ندارد       اقدامات واحد تهران شرق در مبارزه با ویروس کرونا       دستاوردهای علمی دانشمندان مسلمان برای مقابله با کرونا       رباعیات خیام تجلی حالات و افکار انسان‌هاست       طرح قرآنی ۱۴۵۴ با شعار خانواده و آرامش برگزار می‌شود       انتشار چهاردهمین شماره نشریه تحلیلی بصائر       تحلیلگر عراقی: هدف آمریکا از احیای داعش باقی ماندن در عراق است       مقاومت تا همه پرسی       شناسایی 1806 مبتلای جدید به کرونا/ تنها 340 بیمار بستری شدند       سخنرانی تلویزیونی رهبر معظم انقلاب در روز جهانی قدس       کمک به مستضعفین در آمریکا انحرافی ایدئولوژیک و در ایران جزو فلسفه انقلاب اسلامی است       سانحه برای شناور «کنارک» نداجا      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/07/15 4:01:16 AM

در گفت و گو با معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران مطرح شد:

مصرف صحیح و مدیریت‌شده انرژی در ساختمان‌ها الزامی است 

عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با اشاره به لزوم حرکت به سمت احداث ساختمان های سبز و پایدار گفت: ساختمان سبز ساختمانی است که بحث پایداری ساختمان در آن مورد توجه قرار گرفته است.

مصرف صحیح و مدیریت‌شده انرژی در ساختمان‌ها الزامی است


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز؛ عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با اشاره به لزوم حرکت به سمت احداث ساختمان های سبز و پایدار گفت: ساختمان سبز ساختمانی است که بحث پایداری ساختمان در آن مورد توجه قرار گرفته است.

عبدالرضا گلپایگانی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ما با بیان این مطلب افزود: معمولا برای پایداری ساختمان سه محور اقتصادی بودن، توجه به مسائل زیست محیطی و مسائل اجتماعی را در نظر می گیرند که هر سه مورد پایداری در شهر و ساختمان را شامل می شود و نیز اتفاقاتی که در محیط پیرامون رخ می دهد.


ساختمان ها باید قابلیت برگشت به محیط زیست را داشته باشند

وی ادامه داد: پایداری ساختمان به این معناست که در ساخت و سازها به مسائل محیطی توجه شود و در بحث محیط زیست بتوانیم انرژی کمتری را به محیط وارد کنیم و نیز مصرف بهینه انرژی را در ساختمان‌ها داشته باشیم که درنهایت منجر به صرفه جویی و باعث پاکیزگی بهتر محیط زیست شود.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران افزود: ساختمانی که تولید می شود، باید دوباره قابلیت برگشت به محیط زیست را داشته باشد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در ادامه اظهارات خود تاکید کرد: در فرآیند تولید ساختمان، باید کل جهان را به عنوان یک زیست پایدار در نظر بگیریم و تمامی این موارد به هم وابسته است.

گلپایگانی ادامه داد: در واقع نمی توان گفت که وقتی یک ساختمان ساخته می شود، فقط یک ساختمان است و تاثیری بر کل کره زمین ندارد. همه ساختمان ها بر محیط زیست موثر هستند و درصورت ارتباط درست آنها با محیط زیست، می توانیم بگوییم که یک ساخت و ساز پایدار را شکل داده ایم.


ساخت ساختمان های پایدار در معماری و شهرسازی سنتی

این مسئول با تاکید بر اینکه مصرف انرژی در ساختمان ها باید به حداقل برسد، بیان کرد: زمانی یک ساختمان سبز است که مصرف انرژی در آن ساختمان به حداقل برسد و ساختمان زیرو انرژی باشد و به عبارت دیگر آن ساختمان از محیط انرژی نگیرد و بتواند با استفاده از انرژی های تجدیدپذیر نیاز خود به انرژی را تامین کند.  

وی همچنین تصریح کرد: در تاریخ معماری و شهرسازی سنتی ما نیز ساخت چنین ساختمان های پایدار و سبز وجود داشته و رایج بوده است و امروزه نیز یک الزام است که بتوانیم انرژی را به درستی مصرف کنیم و حداقل مصرف انرژی و بهترین نوع مصرف انرژی را در ساختمان ها داشته باشیم.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در پایان تاکید کرد: باید مصرف صحیح و مدیریت شده انرژی در ساختمان ها و شهرهای کشور ما حاکم و جاری شود.

انتهای پیام///
هانیه نعیمی


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز