خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
کار سپاه در دستگیری روح الله زم یک شاهکار بود       مدهای بسیار مبتذلی در طراحی ساختمان‌ها حاکم شده است       شوک ۱۰ هزار واحدی به تازه واردان بورس       شفافیت موجب ریزش دیوار بی اعتمادی می شود       جهانگیری: سَر و سِری با بخش خصوصی ندارم       کشف 2 مورد از عملیات بمب گذاری در مسیر زائرین اربعین       شغل های غیر مرتبط با رشته های تحصیلی عاملی برای کاهش راندمان کاری       رنج زنان کولبر تمامی ندارد / شهرداری‌های استان کردستان در آستانه ورشکستگی       کامبک جواب کامبک!       خوب و بد افزایش نرخ حامل‌های انرژی/ بار گرانی انرژی بر دوش اقشار کم‌درآمد است       آینده پژوهی پاشنه آشیل تصمیم گیری مدیران است       امنیت در مراسم اربعین برقرار است       عیادت مقام معظم رهبری از آیت الله مکارم شیرازی       روستا كانون تولید و حیات جامعه است       حیوان آزاری نشان از خشونت های پنهان جامعه دارد       نباید از تصویب لایحه ای که موجب کاهش اختیارات مدیریتهای محلی می شود حمایت کرد       کاهش جمعیت عشایر خطر آفرین است       حضور فرمانده کل قوا در دانشگاه افسری امام حسین (ع)       از قصور‌ در خدمت‌رسانی عذرخواهی می‌کنیم       دو بال پرواز برای ایجاد ارتباط واقعی بین دانشگاه و صنعت      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/07/14 6:46:23 AM

بهروز کمالوندی:

گام بعدی ایران برای کاهش تعهدات برجام در راه است 

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران در حالی صحبت از برداشتن گام‌های بعدی ایران در کاهش تعهدات هسته‌ای را مطرح می‌کند که جمهوری اسلامی در سه مرحله تعهدات خودش در برجام را کم کرده بود.

گام بعدی ایران برای کاهش تعهدات برجام در راه است


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز، بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران در   مراسم افتتاحیه دوره آموزشی حقوق هسته‌ای گفته که «تصمیم ایران مبنی بر کاهش بخشی از تعهدات برجامی برای توازان بوده است».

او به گام‌های مهم ایران بعد از خروج آمریکا از برجام اشاره می‌کند. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در اوایل سال ۱۳۹۶ از برجام خارج شد. ایران هم از فروردین سال ۱۳۹۷ در سه گام تعهدات خودش در توافق هسته‌ای با ۶ کشور خارجی را کم کرد.

ایران در ابتدا گام اول توافق نامه هسته‌ای غنی سازی اورانیوم را به بیش از ۳,۶۷ درصد رساند و در گام سوم هم محدودیت‌های تحقیق و توسعه را برداشته است.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران به همین موضوع اشاره داشت که کاهش تعهدات هسته‌ای ایران در راستای صحبت‌های رهبر معظم انقلاب بوده است. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در چندین سخنرانی از سازمان انرژی اتمی دولت حسن روحانی خواسته بود که تعهدات خودش در برجام را کاهش دهد. 

کمالوندی البته خطاب به غربی‌ها یادآور شده که ایران در صورت برداشتن تحریم‌ها و عمل اروپا به تعهداتش در برجام حاضر است روند کاهش تعهدات خود را متوقف کند. او گفته گام‌های بعدی در صورت عدم اقدام طرف‌های مقابل در راه است.

انتهای خبر///
منبع؛ آنا


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز