خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
کار سپاه در دستگیری روح الله زم یک شاهکار بود       مدهای بسیار مبتذلی در طراحی ساختمان‌ها حاکم شده است       شوک ۱۰ هزار واحدی به تازه واردان بورس       شفافیت موجب ریزش دیوار بی اعتمادی می شود       جهانگیری: سَر و سِری با بخش خصوصی ندارم       کشف 2 مورد از عملیات بمب گذاری در مسیر زائرین اربعین       شغل های غیر مرتبط با رشته های تحصیلی عاملی برای کاهش راندمان کاری       رنج زنان کولبر تمامی ندارد / شهرداری‌های استان کردستان در آستانه ورشکستگی       کامبک جواب کامبک!       خوب و بد افزایش نرخ حامل‌های انرژی/ بار گرانی انرژی بر دوش اقشار کم‌درآمد است       آینده پژوهی پاشنه آشیل تصمیم گیری مدیران است       امنیت در مراسم اربعین برقرار است       عیادت مقام معظم رهبری از آیت الله مکارم شیرازی       روستا كانون تولید و حیات جامعه است       حیوان آزاری نشان از خشونت های پنهان جامعه دارد       نباید از تصویب لایحه ای که موجب کاهش اختیارات مدیریتهای محلی می شود حمایت کرد       کاهش جمعیت عشایر خطر آفرین است       حضور فرمانده کل قوا در دانشگاه افسری امام حسین (ع)       از قصور‌ در خدمت‌رسانی عذرخواهی می‌کنیم       دو بال پرواز برای ایجاد ارتباط واقعی بین دانشگاه و صنعت      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/07/10 3:35:47 AM

در گفت و گو با نایب رئیس اتحادیه املاک استان تهران مطرح شد:

افت بی‌سابقه معاملات مسکن در 25 سال گذشته/ پیش‌بینی بازار مسکن در پاییز و زمستان 98 

نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران با اشاره به افزایش نزدیک به 120 درصدی قیمت مسکن گفت: این افزایش قیمت منجر به کاهش توان خرید مردم و متعاقبا افت معاملات خرید و فروش مسکن شده است.

افت بی‌سابقه معاملات مسکن در 25 سال گذشته/ پیش‌بینی بازار مسکن در پاییز و زمستان 98


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز؛ حسام عقبایی در گفت و گو با خبرنگار ما با بیان این مطلب اظهار داشت: در پی این افزایش قیمت ها قدرت خرید مردم در بازار مسکن کاهش یافت و به دنبال آن، کاهش تقاضا و افت معاملات خرید و فروش مسکن اتفاق افتاد.

وی با اعلام اینکه در فصل تابستان سال جاری افت معاملات خرید و فروش مسکن به مرز 80 درصد رسید، اظهار داشت: این میزان افت معاملات رقم بسیار قابل توجهی است که در 25 سال گذشته بی سابقه بوده است.

عقبایی در ادامه سخنان خود درخصوص پیش بینی بازار مسکن در نیمه دوم سال جاری اظهار داشت: پیش بینی ما این است که در فصل های پاییز و زمستان قیمت مسکن تا 30 درصد کاهش پیدا کند.

عقبایی همچنین در پاسخ به اینکه آیا احتمال افزایش قیمت در ماه های پیش رو وجود دارد، عنوان کرد: کاهش قیمت ها در بازار مسکن تداوم دارد و پیش بینی ما این است که نرخ مسکن در شش ماهه پیش رو تا پایان سال، سیر نزولی خود را طی کند و احتمال افزایش قیمت ها بسیار ضعیف است.

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک در عین حال با اشاره به رکود تورمی حاکم بر بازار مسکن اظهار داشت: در فصل های پاییز و زمستان بازار مسکن به طور کامل در رکود تورمی فرو خواهد رفت و افزایش قیمت به هیچ وجه مورد انتظار نیست.

وی همچنین خروج سرمایه ‌گذاران از بخش ساخت و ساز را یکی دیگر از عوامل کاهش قیمت مسکن برشمرد و تاکید کرد: خروج سرمایه ‌گذاران و کاهش توان خرید مسکن در بین متقاضیان، موجب شکسته شدن حباب قیمت و کاهش ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن در برخی از مناطق خواهد شد.

عقبایی در همین حال پیامد خروج سرمایه ‌گذاران از بازار مسکن را وارد شدن آسیب به بازار مسکن برشمرد و تصریح کرد: طی سال‌های گذشته ساخت و ساز مسکنی در قالب هیچ گونه طرحی انجام نگرفت و شاهد کناره گیری بسیاری از انبوه‌سازان از تولید مسکن بوده ایم که این رویه نقش بسزایی در کاهش تولید و  عرضه مسکن دارد.

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به ورود جدی دولت به بخش تولید مسکن عنوان کرد: هم اکنون با گذشت 6 سال از عمر دولت یازدهم و دوازدهم، دیگر زمان کافی برای اجرای برنامه‌ها و طرح‌های کارشناسی شده وجود ندارد. بنابراین انتظار می رود که دولت در مدت زمان باقی مانده خروجی مناسبی را از طرح های ارائه شده خود نمایان کند.

وی با تاکید بر ضرورت تامین مسکن اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه گفت: با توجه به شرایط اقتصادی نامناسب، تامین مسکن برای اقشار ضعیف و و صاحب خانه کردن کارگران باید در اولویت برنامه ریزی سیاست‌گذاران و مسئولان بخش مسکن قرار بگیرد.

انتهای خبر///
هانیه نعیمی
 


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز