خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
کار سپاه در دستگیری روح الله زم یک شاهکار بود       مدهای بسیار مبتذلی در طراحی ساختمان‌ها حاکم شده است       شوک ۱۰ هزار واحدی به تازه واردان بورس       شفافیت موجب ریزش دیوار بی اعتمادی می شود       جهانگیری: سَر و سِری با بخش خصوصی ندارم       کشف 2 مورد از عملیات بمب گذاری در مسیر زائرین اربعین       شغل های غیر مرتبط با رشته های تحصیلی عاملی برای کاهش راندمان کاری       رنج زنان کولبر تمامی ندارد / شهرداری‌های استان کردستان در آستانه ورشکستگی       کامبک جواب کامبک!       خوب و بد افزایش نرخ حامل‌های انرژی/ بار گرانی انرژی بر دوش اقشار کم‌درآمد است       آینده پژوهی پاشنه آشیل تصمیم گیری مدیران است       امنیت در مراسم اربعین برقرار است       عیادت مقام معظم رهبری از آیت الله مکارم شیرازی       روستا كانون تولید و حیات جامعه است       حیوان آزاری نشان از خشونت های پنهان جامعه دارد       نباید از تصویب لایحه ای که موجب کاهش اختیارات مدیریتهای محلی می شود حمایت کرد       کاهش جمعیت عشایر خطر آفرین است       حضور فرمانده کل قوا در دانشگاه افسری امام حسین (ع)       از قصور‌ در خدمت‌رسانی عذرخواهی می‌کنیم       دو بال پرواز برای ایجاد ارتباط واقعی بین دانشگاه و صنعت      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/06/23 10:27:00 AM

قرارداد 1.3 میلیارد دلاری زیمنس برای ساخت نیروگاه برق در بیجی عراق 

مقامات عراقی و دو شرکت زیمنس آلمان و اوراسکوم مصر امروز قراردادی به ارزش 1.3 میلیارد دلار را برای ساخت نیروگاه بیجی و دو نیروگاه دیگر در شمال بغداد امضا کردند.

قرارداد 1.3 میلیارد دلاری زیمنس برای ساخت نیروگاه برق در بیجی عراق


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز، به نقل از میدل ایست آنلاین، مقامات وزارت نیروی عراق و دو شرکت زیمنس آلمان و اوراسکوم مصر طی روز جاری قراردادی به ارزش 1.3 میلیارد دلار را برای ساخت دوباره نیروگاه تخریب شده بیجی در شمال بغداد و دو نیروگاه دیگر امضا کردند.بر اساس توافقی که اوایل سال جاری بین زیمنس و دولت عراق امضا شده این شرکت آلمانی قرار است در مجموع چند نیروگاه با ظرفیت کلی 11 هزار مگاوات در این کشور جنگ زده بسازد.

در حال حاضر عراق به 24 هزار مگا وات برق نیاز دارد که ظرفیت کل نیروگاه های این کشور 15 هزار مگاوات است که بخش قابل توجهی از این کمبود برق از طریق واردات برق از ایران تامین میَ‌ود.

قرار است یک پالایشگاه نفت در قالب قرارداد امروز نیز در منطقه مذکور ساخته شود.

این تأسیسات در حمله داعش به عراق در سال 2014 تخریب شده‌اند.

البته بخش قابل توجهی از مناطق اطراف شهر بیجی همچنان جولانگاه تروریست هاست و وجود مین‌ها و مواد منفجره عمل نکرده فعالیت در این حوزه‌ را با مشکل مواجه کرده است.

عراق نه تنها از ایران برق وارد می‌کند، بلکه با واردات گاز از کشورمان دیگر نیروگاه های برق خود را نیز تغذیه می‌کند.

آمریکا برای ادامه واردات برق و گاز از ایران به عراق معافیت از تحریم داده، اما در عین حال تلاش می‌کند، نیاز عراق به ایران را کاهش دهد.

انتهای خبر///

منبع؛ فارس


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز