خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
دمشق: ترکیه در حال کمک‌رسانی به النصره در ادلب است       حمله به تاسیسات نفتی عربستان قمیت نفت را افزایش داد       مسؤولیت هر مداخله‌ای در بازار ارز با دولت است/ جریانی که بحرین را واگذار کرد شایعه واگذاری چابهار را مطرح می‌کند       ترامپ: ایرانی‌ها به خاطر غرورشان به ما زنگ نمی‌زنند       رفع مشکل قرار وثیقه جامعه پزشکی با برنامه ملی بیمه پزشکان       آغاز دور چهارم رسیدگی به پرونده بانک سرمایه       موافقت رهبر انقلاب با عفو و تخفیف مجازات تعدادی از محکومان به‌مناسبت عید غدیر       نگاه کاسب‌کارانه در حوزه آموزش نیروهای فنی و مهندسی       قرائتی خطاب به منبری‌ها: اصل منبر وعاظ باید براساس قرآن باشد       ترخیص 8640 خودروی توقیفی در طرح تقسیط جرایم پلیس راهور       هدیه رهبر انقلاب به مردم تهران در آستانه عید غدیر       نتانیاهو: ضرورت داشته باشد علمیات گسترده‌ای علیه غزه انجام می‌دهیم       بازار داغ مشاوران املاک       مرکز آسیا و اقیانوسیه برای توسعه مدیریت اطلاعات بلایا در ایران تاسیس می‌شود       طرح ساماندهی صنعت خودرو در مجلس اصلاح شد       بعیدی نژاد:نفتکش حامل نفت ایران تحت هیچگونه تحریمی قرار ندارد       موافقان و مخالفان رمزارزها چه گفتند؟/تردید درباره ظرفیت رمزارزها برای دور زدن تحریم‌ها       دادگاه‌های برخورد با مفاسد نشان داد جمهوری اسلامی با هیچ‌کس تعارف ندارد       درگیری پلیس هند با ساکنان کشمیر، چندین مجروح برجای گذاشت       هشدار قانونگذار روس درباره استقرار نظامیان آمریکا در لهستان      
 
آخرین اخبار  

دمشق: ترکیه در حال کمک‌رسانی به النصره در ادلب است

حمله به تاسیسات نفتی عربستان قمیت نفت را افزایش داد

مسؤولیت هر مداخله‌ای در بازار ارز با دولت است/ جریانی که بحرین را واگذار کرد شایعه واگذاری چابهار را مطرح می‌کند

ترامپ: ایرانی‌ها به خاطر غرورشان به ما زنگ نمی‌زنند

رفع مشکل قرار وثیقه جامعه پزشکی با برنامه ملی بیمه پزشکان

آغاز دور چهارم رسیدگی به پرونده بانک سرمایه

موافقت رهبر انقلاب با عفو و تخفیف مجازات تعدادی از محکومان به‌مناسبت عید غدیر


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/05/22 7:07:29 AM

فشردگی جمعیت دختران در مقطع کارشناسی به دوره تحصیلات تکمیلی رسید 

رئیس دانشگاه تربیت مدرس گفت: در حالی که قبلا 15 درصد متقاضیان دکتری را دختران تشکیل می‌دادند، امسال این آمار به 40 درصد رسیده و بیش از 50 درصد متقاضیان ارشد دختر هستند.

فشردگی جمعیت دختران در مقطع کارشناسی به دوره تحصیلات تکمیلی رسید


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز، محمدتقی احمدی رئیس دانشگاه تربیت مدرس در یک نشست خبری از تصویب طرح راهبردی تحول این دانشگاه خبر داد و گفت:‌ تا پایان سال تغییر انقلابی در این دانشگاه به وقوع خواهد پیوست.وی ادامه داد:‌ در راستای چابک‌سازی و انعطاف‌پذیری دانشگاه تربیت مدرس و خروج از لختی این دانشگاه از دانشگاه یک و دو خارج می‌شود و به 7 دانشکده جامع دارای اختیارات در حد دانشگاه کوچک تقسیم می‌شود. پس از آن تمامی اختیارات تصدی‌گری بخش ستادی به دانشکده‌ها تبدیل می‌شود و دانشکده‌ها بودجه سالانه خواهند داشت و امور را پیش خواهند برد. این طرح با مطالعه دانشگاه‌های برتر جهان با مشورت 13 دانشگاه گروه یک تدوین شده است.

* با حکم دیوان عدالت اداری درباره استخدام بورسیه‌ها مقابله نکردیم

احمدی درباره موضوع اخیر استخدام بورسیه‌ها که منجر به حضور حکم انفصال از خدمت شده بود که یکی از دانشگاه‌ها دانشگاه تربیت مدرس بود، توضیح داد: در گذشته نیز چنین روابطی را با دیوان عدالت اداری داشتیم که حل و فصل شده بود.

رئیس دانشگاه تربیت مدرس گفت:‌ در این موضوع دیوان 70 شکایت را بررسی کرده و از روسای دانشگاه‌های مربوطه کسب اطلاع و سوال و جواب کرده است.

وی ادامه داد: طی این روند که 2 تا 3 سال طول کشیده دانشگاه بنابر قانون شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره مقررات هیات جذب معتقد است که متولی جذب، هیات جذب در دانشگاه‌ها است.

احمدی اضافه کرد:‌ تعدادی از پرونده‌ها خاتمه پیدا کرده و دانشگاه تربیت مدرس 7 یا 8 مورد بورسیه داشت که مکلف به استخدام پیمانی آنها شد. در نهایت پرونده‌هایی که به مرحله قطعی رسیده بودند، حکم در مورد آنها اجرا شد.

رئیس دانشگاه تربیت مدرس اظهار داشت: یکی از این افراد به دلیل نداشتن شماره استخدامی شکایت کرده که قاضی بر اساس آن حکم بدوی برای انفصال رئیس دانشگاه صادر کرده است اما نداشتن شماره استخدامی خللی در استخدام این فرد ایجاد نکرده بود، همچنان که 70 تا 80 نفر هیات علمی دیگر این دانشگاه که زودتر از این فرد مراحل استخدام را طی کرده‌اند هنوز شماره استخدامی ندارند و این موضوع جزو فرایندهای سازمان امور استخدامی است.

وی تاکید کرد: اما در نهایت با مساعدت وزیر علوم شماره استخدامی برای این فرد زودتر از موعد اخذ شد که البته کار نامتعارفی بود و تقاضا داریم دیوان مدیریت دانشگاه را بپذیرد و در بقیه فرایندها با این افراد مشابه سایرین رفتار شود.

* تکرار رفتار جمعیتی دختران در مقطع کارشناسی این بار در دوره تحصیلات تکمیلی

احمدی از رشد 1.5 درصدی پذیرش دانشجویان ارشد در سال جاری در این دانشگاه خبر داد و گفت: امسال آهنگ رشد جمعیت دانشجویی را کاهش داده‌ایم.

رئیس دانشگاه تربیت مدرس اظهار داشت: امسال کمی بیش از 2000 نفر جدید وارد این دانشگاه خواهند شد.

به گفته وی، امسال همچنین شاهد رشد چشمگیر جمعیت دختران به بیش از 50 درصد در مقطع ارشد هستیم؛ در مقطع دکتری هم که قبلا سهم دختران 15 درصد بود، اکنون به 40 درصد رسیده است و به طور کلی رفتار جمعیتی دختران در مقطع کارشناسی اکنون به دوره تحصیلات تکمیلی رسیده است. 

وی یادآور شد: از این رو متناسب با جمعیت دانشگاه سه خوابگاه جدید در دست ساخت است که تا مهر به اتمام می‌رسد و یک خوابگاه هم برای خارجی‌ها در نظر گرفته شده است.

* تعداد دانشجویان خارجی دو برابر شد

رئیس دانشگاه تربیت مدرس از رشد تقاضای دانشجویان خارجی برای حضور در این دانشگاه خبر داد و گفت: در 4 ماهه ابتدای امسال 3 برابر کل پارسال دانشجوی خارجی داشتیم که این افراد شهریه‌پرداز هستند و عمدتا از عراق، افغانستان و آسیای میانه می‌آیند.

به گفته احمدی، تعداد 180 نفر دانشجوی خارجی به 300 نفر افزایش خواهد یافت. 

* مزیت دوره صلاحیت مدرسی در انتخاب اعضای هیات علمی اعمال نمی‌شود

احمدی خاطرنشان کرد: هر سال نزدیک به 500 دانشجوی دکتری در این دانشگاه حضور دارند که 20 درصد آنها متقاضی دوره اختیاری صلاحیت مدرسی هستند.

به گفته وی، اگرچه این دوره‌ها امکان درخواست دو پایه در زمان استخدام رسمی را برای هیات علمی‌ها فراهم می‌کند، اما در اجرا توسط وزارت علوم فراز و نشیب‌هایی وجود دارد. 

به گفته وی، 2500 نفر از دانش‌آموختگان این دانشگاه در دانشگاه‌های کشور تدریس می‌کنند.

وی همچنین از اختلاف نظر دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه فردوسی مشهد بر سر شعار این دانشگاه خبر داد و گفت: شعاری که اکنون توسط دانشگاه تربیت مدرس به صورت رسمی استفاده می‌شود، قبل از انقلاب توسط دانشگاه فردوسی با شباهت‌هایی استفاده می‌شده است.
انتهای خبر///

منبع؛ فارس


 

 
یادداشت  


گفتگو  

حباب قیمت مسکن در برخی از شهرها می‌شکند/ کمبود مصالح ساختمانی به گرانی مسکن دامن زده است

حباب قیمت مسکن در برخی از شهرها می‌شکند/ کمبود مصالح ساختمانی به گرانی مسکن دامن زده است

برنامه‌های دولت در بخش مسکن «دلخوش کنک» است / وعده ارزانی مسکن با ساخت سالانه 100هزار واحد عملی نمی‎شود

برنامه‌های دولت در بخش مسکن «دلخوش کنک» است / وعده ارزانی مسکن با ساخت سالانه 100هزار واحد عملی نمی‎شود

سه شنبه های بدون خودرو، از ایده تا اجرا

سه شنبه های بدون خودرو، از ایده تا اجرا

کودکان بی هویت زمینه ساز بروز افزایش آسیب های اجتماعی

کودکان بی هویت زمینه ساز بروز افزایش آسیب های اجتماعی

لزوم اولویت بندی پروژه های نیمه تمام براساس توجیه فنی و اقتصادی

لزوم اولویت بندی پروژه های نیمه تمام براساس توجیه فنی و اقتصادی

کاهش قیمت مسکن درپی ناتوانی مالی خریداران / ساخت 400هزار واحد به آشفتگی بازار مسکن دامن می‌زند

کاهش قیمت مسکن درپی ناتوانی مالی خریداران / ساخت 400هزار واحد به آشفتگی بازار مسکن دامن می‌زند

باید مردم را نسبت به جنایتهای آمریکا آگاه کنیم / دعوت از اساتید مسلمان برای مقابله با تروریسم جهانی

باید مردم را نسبت به جنایتهای آمریکا آگاه کنیم / دعوت از اساتید مسلمان برای مقابله با تروریسم جهانی


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز