خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
ویلموتس بیشتر از ۷۵۰ هزار دلار غرامت می‌خواهد       پلیس آمادگی برخورد با هرگونه ناامنی را در کشور دارد       کسب درآمد ۹۵۰ میلیارد تومانی تنها از پارک حاشیه ای خودرو در منطقه 2تهران/ دولت به شهرداری ها بدهکار است       استقلال و بازهم خطر حذف از آسیا!        پرورش خلاقیت کودکان مهمترین وظیفه والدین       سرمایه گذاری و تامین منابع پایدار؛محور نشست هم اندیشی شهرداران کلانشهرهای کشور       رهبر فرزانه انقلاب: رافت اسلامی مبنا باشد       انتصاب نماینده جدید ولی‌فقیه در استان لرستان از سوی امام خامنه‌ای       حنای آمریکا برای ملت ایران رنگی ندارد       وقتی دولت سراغ راحت‌ترین طرح رفت       درآمد ۳۱ هزار میلیارد تومانی طرح اصلاح قیمت بنزین در اختیار اقشار آسیب‌پذیر قرار می‌گیرد       ایران هیچ مشکلی برای تجدید روابط با عربستان سعودی ندارد       هدف آل‌سعود این است که جنگ شیعه و سنی ایجاد کند       ۱۰ مجلس ، ۱۰ تصویر       کسانی که صرفاً معترض و نگران آینده بودند آشوبگر نیستند       فضای مجازی زمینه ساز رونق گرفتن بساط رمالها       جایزه بهترین فوتبالیست سال ایتالیا به رونالدو رسید       مهلت مراجعه به سامانه حمایت معیشتی تا 20 آذر است       توپ طلای ششم برای ستاره آرژانتینی       پرداخت ۴۰ میلیون یورو به ۱۰۰ دانشگاه      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/05/21 10:07:41 PM

مدیرعامل خبرگزاری ایرنا:

رسانه فرصت ساز است نه تهدید 

سید ضیاء هاشمی مدیرعامل خبرگزاری ایرنا در جمع خبرنگاران حوزه شهری با تبیین نقش رسانه گفت: رسانه ها ذاتاً ایجادکننده فرصت و سرمایه هستند اما در جامعه به عنوان تهدید نگریسته می شود که این تهدیدانگاری نه به نفع رسانه است و نه جامعه.

رسانه فرصت ساز است نه تهدید


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز، سید ضياء هاشمي مديرعامل خبرگزاري ايرنا با اشاره به تفاوت نقش رسانه و روابط عمومی گفت: رسانه و روابط عمومی دو نقش متفاوت دارند. رسانه نمی‌تواند و نباید نقش روابط عمومی را داشته باشد؛ روابط عمومی هم نباید تصور کند که در حوزه رسانه است. این دو، دو ماموریت و نقش دارند که مکمل یکدیگر اند، اما یکسان نیستند. رسانه رسمی نمی‌تواند صرفا بازگو و بازتاب دهنده خبرهای خوشایند باشد. رسانه اگر نتواند نگاه جامع داشته باشد و از استقلال حرفه‌ای برخوردار باشد آنگاه نمی‌تواند رسانه مرجع باشد.

مدیرعامل خبرگزاری ایرنا با اشاره به نقش رسانه ها تصریح کرد: رسانه‌ها در جامعه ما فرصت هستند نه تهدید؛ تهدیدانگاری رسانه‌ها نه به نفع رسانه‌ است نه به نفع جامعه. زمانی‌ که رسانه را تحلیل می‌کنیم بیشتر نگران چالش‌ها و عوارضی هستیم که از سمت رسانه می‌تواند ایجاد شود. رسانه ذاتا ایجادکننده فرصت و سرمایه است. اگر این نگاه اصلاح و‌ تقویت شود می‌توان امیدوار بود که رسانه‌هایی در شأن و تراز کشور داشته باشیم؛ متأسفانه نتوانسته‌ایم در سطح جهانی جایگاه خود را پیدا کنیم.

هاشمی با تکیه بر نقش منابع انسانی در رسالت رسانه افزود: زمانی می توانیم رسانه‌های جهانی داشته باشیم که در عرصه‌های فراملی حضور مستمر و موفق داشته باشیم. رسانه‌ها فراز و فرودهای متفاوتی دارند، گاهی اتفاقات مختلف مانند وضعیت اقتصادی و ... رسانه‌ها را دچار فرود می‌کنند و همین موجب می‌شود رسانه نتواند در عرصه‌های جهانی و بین المللی ظاهر شود. منابع انسانی و نیروهای ارزشمندی که در رسانه‌های مختلف وجود دارند، می‌توانند قوی‌تر بدرخشند. امیدوارم با نگاه رو به بهبودی که برای رسانه‌های ایجاد شده، رسانه بتواند نقش قوی تر ایفا کند و در موضع خود نه روابط عمومی ظاهر شود.

انتهای خبر///


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز