خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
دمشق: ترکیه در حال کمک‌رسانی به النصره در ادلب است       حمله به تاسیسات نفتی عربستان قمیت نفت را افزایش داد       مسؤولیت هر مداخله‌ای در بازار ارز با دولت است/ جریانی که بحرین را واگذار کرد شایعه واگذاری چابهار را مطرح می‌کند       ترامپ: ایرانی‌ها به خاطر غرورشان به ما زنگ نمی‌زنند       رفع مشکل قرار وثیقه جامعه پزشکی با برنامه ملی بیمه پزشکان       آغاز دور چهارم رسیدگی به پرونده بانک سرمایه       موافقت رهبر انقلاب با عفو و تخفیف مجازات تعدادی از محکومان به‌مناسبت عید غدیر       نگاه کاسب‌کارانه در حوزه آموزش نیروهای فنی و مهندسی       قرائتی خطاب به منبری‌ها: اصل منبر وعاظ باید براساس قرآن باشد       ترخیص 8640 خودروی توقیفی در طرح تقسیط جرایم پلیس راهور       هدیه رهبر انقلاب به مردم تهران در آستانه عید غدیر       نتانیاهو: ضرورت داشته باشد علمیات گسترده‌ای علیه غزه انجام می‌دهیم       بازار داغ مشاوران املاک       مرکز آسیا و اقیانوسیه برای توسعه مدیریت اطلاعات بلایا در ایران تاسیس می‌شود       طرح ساماندهی صنعت خودرو در مجلس اصلاح شد       بعیدی نژاد:نفتکش حامل نفت ایران تحت هیچگونه تحریمی قرار ندارد       موافقان و مخالفان رمزارزها چه گفتند؟/تردید درباره ظرفیت رمزارزها برای دور زدن تحریم‌ها       دادگاه‌های برخورد با مفاسد نشان داد جمهوری اسلامی با هیچ‌کس تعارف ندارد       درگیری پلیس هند با ساکنان کشمیر، چندین مجروح برجای گذاشت       هشدار قانونگذار روس درباره استقرار نظامیان آمریکا در لهستان      
 
آخرین اخبار  

دمشق: ترکیه در حال کمک‌رسانی به النصره در ادلب است

حمله به تاسیسات نفتی عربستان قمیت نفت را افزایش داد

مسؤولیت هر مداخله‌ای در بازار ارز با دولت است/ جریانی که بحرین را واگذار کرد شایعه واگذاری چابهار را مطرح می‌کند

ترامپ: ایرانی‌ها به خاطر غرورشان به ما زنگ نمی‌زنند

رفع مشکل قرار وثیقه جامعه پزشکی با برنامه ملی بیمه پزشکان

آغاز دور چهارم رسیدگی به پرونده بانک سرمایه

موافقت رهبر انقلاب با عفو و تخفیف مجازات تعدادی از محکومان به‌مناسبت عید غدیر


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/04/26 4:03:36 AM

هشدار معاون امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان:

آسیب‌های اجتماعی زیادی در سراهای دانشجویی وجود دارد 

معاون امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه با توجه به آسیب های موجود در سراهای دانشجویی، جلوگیری و کاهش این آسیب ها وظیفه همه ما است، گفت: آسیب های اجتماعی زیادی در سراهای دانشجویی وجود دارد.

آسیب‌های اجتماعی زیادی در سراهای دانشجویی وجود دارد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیو، دکتر محمدرضا علم پیش ازظهر چهارشنبه ۲۶ تیرماه در نخستین همایش ملی زندگی دانشجویی، فرصت ها و آسیب ها در دانشگاه بوعلی سینا، با اشاره به اینکه برگزاری این همایش کار نویی است، عملکرد دانشگاه بوعلی را در برگزاری همایش تحسین کرد و افزود: به خود می بالم که دانشگاهی متولی برگزاری برنامه ای با عنوان دغدغه های زیست دانشجویی شده است.وی با بیان اینکه در این همایش به ابعاد مختلف زیست دانشجویی توجه شده و تنوع ابعاد مختلف مورد توجه قرار گرفته است، ادامه داد: امروز در یک بُعد از زندگی اجتماعی ما، زیست دانشجویی یک جریان پیچیده، سخت و همراه با ظرافت های خاص خود است که باید به آن بپردازیم و آسیب های آن را به درستی بشناسیم و کاهش دهیم.

علم با بیان اینکه متأسفانه آسیب های این حوزه کم نیستند و آسیب های اجتماعی زیادی در سراهای دانشجویی وجود دارد که به دنبال کاهش این آسیب ها هستیم، عنوان کرد: در سراهای دانشجویی افکاری مانند خودکشی ها، اختلالات روحی، روانی، بهداشت جسمانی و روانی و … وجود دارد که برای ما نگرانی ایجاد می کند و وظیفه داریم تا آنها را کاهش دهیم.

وی تأکید کرد: در مجموعه دانشجویی باید بتوانیم فرآیندی در پیش بگیریم که با دادن مسئولیت های مدنی و اجتماعی به دانشجویان آنها را جامعه پذیر کنیم اما متأسفانه آسیب ها به گونه ای است که ما را از این رویکرد مغفول می دارد.

علم با اشاره به اینکه مشکلات اختلالی، روحی، روانی و موادمخدر در کمین دانشجویان است که اگر حفاظت نکنیم و از دانشجویانمان حمایت نکنیم مثل یک مافیا آنها را در هم پیچیده ایم، ادامه داد: نیم نگاهی باید داشته باشیم که در این سراها افراد را جامعه پذیر کنیم و این رسالت ما است و آنچنان که شایسته است مورد توجه قرار نگرفته است.

وی تصریح کرد: حاصل این همایش باید به ارائه راهکارهای عملی برای بهبود سطح کیفی فرهنگی، فکری، اجتماعی، شخصیتی دانشجویان و در بُعد دوم ارائه راهکار عملی برای یک زیست بهتر و ارتقاء کیفی سطح سراهای ما بینجامد.

معاون امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان در پیشنهادی عنوان کرد: سعی کنید از دانشجویان دکترا که در این همایش شرکت کردند تیم فکری فرهنگی بچینند تا از راهکارهای ارائه شده راهکارهای عملی تهیه کرده و در اختیار دانشگاه ها قرار بگیرد و از این طریق باید نقشه راه بایسته های زیست دانشجویی به دانشگاه ها بدهیم تا زحمت شما را مانا کند.

وی با انتقاد از نبود مقالاتی در حوزه جنبش سیاسی دانشجویی، تأکید کرد: انتظار داشتم از این بُعد هم مقالاتی را مشاهده کنم چرا که جنبش سیاسی دانشجویی بُعدی از افراد است اما موردی نبود.

علم در پاسخ به این سوال که جنبش دانشجویی ما از چه زمانی آغاز شده است؟ گفت: برخی آغاز جنبش دانشجویی را به تأسیس دارالفنون و جنبش نان دانشجویان، برخی به سال ۱۳۱۳ و زمان پایه گذاری دانشگاه تهران و برخی دیگر آغاز جنبش دانشجویی را به ۱۶ آذر ۱۳۳۲ منتسب می دانند و در تاریخ دقیق تر همان ۱۶ آذر و شهادت سه تن از دانشجویان ما، نقطه آغاز و عطف جنبش دانشجویی شناخته می شود، از این رو پرداختن به این حوزه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
انتهای خبر///
منبع؛ ایسنا
 


 

 
یادداشت  


گفتگو  

حباب قیمت مسکن در برخی از شهرها می‌شکند/ کمبود مصالح ساختمانی به گرانی مسکن دامن زده است

حباب قیمت مسکن در برخی از شهرها می‌شکند/ کمبود مصالح ساختمانی به گرانی مسکن دامن زده است

برنامه‌های دولت در بخش مسکن «دلخوش کنک» است / وعده ارزانی مسکن با ساخت سالانه 100هزار واحد عملی نمی‎شود

برنامه‌های دولت در بخش مسکن «دلخوش کنک» است / وعده ارزانی مسکن با ساخت سالانه 100هزار واحد عملی نمی‎شود

سه شنبه های بدون خودرو، از ایده تا اجرا

سه شنبه های بدون خودرو، از ایده تا اجرا

کودکان بی هویت زمینه ساز بروز افزایش آسیب های اجتماعی

کودکان بی هویت زمینه ساز بروز افزایش آسیب های اجتماعی

لزوم اولویت بندی پروژه های نیمه تمام براساس توجیه فنی و اقتصادی

لزوم اولویت بندی پروژه های نیمه تمام براساس توجیه فنی و اقتصادی

کاهش قیمت مسکن درپی ناتوانی مالی خریداران / ساخت 400هزار واحد به آشفتگی بازار مسکن دامن می‌زند

کاهش قیمت مسکن درپی ناتوانی مالی خریداران / ساخت 400هزار واحد به آشفتگی بازار مسکن دامن می‌زند

باید مردم را نسبت به جنایتهای آمریکا آگاه کنیم / دعوت از اساتید مسلمان برای مقابله با تروریسم جهانی

باید مردم را نسبت به جنایتهای آمریکا آگاه کنیم / دعوت از اساتید مسلمان برای مقابله با تروریسم جهانی


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز