خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
آزادسازی نفتکش «آدریان دریا» بیانگر اقتدار کشور در عرصه بین‌المللی است       رئیس‌جمهور قانون تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را ابلاغ کرد       بازداشت 2 مدیر ارشد ایران‌خودرو/ تیم بازرسی در بخش مالی شرکت مستقر شد       دمشق: ترکیه در حال کمک‌رسانی به النصره در ادلب است       حمله به تاسیسات نفتی عربستان قمیت نفت را افزایش داد       مسؤولیت هر مداخله‌ای در بازار ارز با دولت است/ جریانی که بحرین را واگذار کرد شایعه واگذاری چابهار را مطرح می‌کند       ترامپ: ایرانی‌ها به خاطر غرورشان به ما زنگ نمی‌زنند       رفع مشکل قرار وثیقه جامعه پزشکی با برنامه ملی بیمه پزشکان       آغاز دور چهارم رسیدگی به پرونده بانک سرمایه       موافقت رهبر انقلاب با عفو و تخفیف مجازات تعدادی از محکومان به‌مناسبت عید غدیر       نگاه کاسب‌کارانه در حوزه آموزش نیروهای فنی و مهندسی       قرائتی خطاب به منبری‌ها: اصل منبر وعاظ باید براساس قرآن باشد       ترخیص 8640 خودروی توقیفی در طرح تقسیط جرایم پلیس راهور       هدیه رهبر انقلاب به مردم تهران در آستانه عید غدیر       نتانیاهو: ضرورت داشته باشد علمیات گسترده‌ای علیه غزه انجام می‌دهیم       بازار داغ مشاوران املاک       مرکز آسیا و اقیانوسیه برای توسعه مدیریت اطلاعات بلایا در ایران تاسیس می‌شود       طرح ساماندهی صنعت خودرو در مجلس اصلاح شد       بعیدی نژاد:نفتکش حامل نفت ایران تحت هیچگونه تحریمی قرار ندارد       موافقان و مخالفان رمزارزها چه گفتند؟/تردید درباره ظرفیت رمزارزها برای دور زدن تحریم‌ها      
 
آخرین اخبار  

آزادسازی نفتکش «آدریان دریا» بیانگر اقتدار کشور در عرصه بین‌المللی است

رئیس‌جمهور قانون تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را ابلاغ کرد

بازداشت 2 مدیر ارشد ایران‌خودرو/ تیم بازرسی در بخش مالی شرکت مستقر شد

دمشق: ترکیه در حال کمک‌رسانی به النصره در ادلب است

حمله به تاسیسات نفتی عربستان قمیت نفت را افزایش داد

مسؤولیت هر مداخله‌ای در بازار ارز با دولت است/ جریانی که بحرین را واگذار کرد شایعه واگذاری چابهار را مطرح می‌کند

ترامپ: ایرانی‌ها به خاطر غرورشان به ما زنگ نمی‌زنند


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/04/25 12:03:24 AM

نایب رییس شورای عالی استانها:

انتخابات شوراها زیر نظر نهاد ملی 

عبدالرزاق موسوی نایب‌رئیس شورای عالی استان‌ها در تشریح نشست اعضای این شورا با عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان درخصوص قانون شوراها گفت: نهادی ملی مرکب از قوای سه‌گانه، نهادهای مدنی حقوقی ملی و شورای عالی استان‌ها باید نظارت بر انتخابات شوراها را بر عهده داشته باشد که در لایحه اصلاحی قانون شوراها در حال بررسی است.

انتخابات شوراها زیر نظر نهاد ملی


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز، موسوی با اشاره به طرح اصلاح قانون شوراها گفت: در بیستمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها طرح اصلاح قانون شوراها در دستور صحن بود که ازنظر بنده برای شوراها می‌تواند بسیار مهم باشد.  یکی از مباحث مهم موردتوجه شوراها موضوع اصلاح و بازنگری قانون شوراها بود.

نایب‌رئیس شورای عالی استان‌ها افزود: یکی از مباحث مهم موردتوجه شوراها موضوع اصلاح و بازنگری قانون شوراها بود؛ زیرا در طول سال­های گذشته و در مقام اجرا و تحولات سیاسی و اجتماعی، لزوم بازنگری قانون شوراها در شورای عالی استان­ها مورد اجماع قرارگرفته بود. دریکی از جلسات شورای عالی استان­ها مصوب شد کمیته‌ای با مسئولیت نایب‌رئیس شورای عالی تشکیل شود تا پس از بررسی و بازنگری طرح اصلاح را تهیه و تقدیم هیئت‌رئیسه نماید.

 موسوی ادامه داد: جلسات کمیته با مسئولیت نایب‌رئیس شورای عالی و با حضور حقوق‌دانان داخل و بیرون شورای عالی استان­ها تشکیل و طرح اصلاح قانون با ۱۵۶ ماده تهیه و در جلسه کمیسیون تلفیق با اصلاحاتی تصویب شد. در صحن شورا نیز پس از تصویب کلیات آن، بررسی جزئیات آن در شورا شروع و تا ماده ۳۳ تصویب شد. انشا الله بقیه مواد در جلسه آینده مصوب و جهت سیر مراحل به مجلس تقدیم شود.

 نایب‌رئیس شورای عالی استان‌ها در اهمیت این طرح گفت: سعی شده است در این اصلاحیه اشکالات و ایراداتی که در قانون مذکور وجود داشته برطرف شود. در حوزه‌های آموزش اعضای شوراها، نظارت بر عملکرد شوراها و اعضای آن‌ها، مأموریت شورای عالی استان‌ها در حوزه جلوگیری از تبعیض، جلب مشارکت مردمی و افزایش اعتماد عمومی مواد خاص و مهمی پیش‌بینی ‌شده است.

 نماینده استان فارس در شورای عالی استان‌ها در خصوص درخواست نمایندگان شورای عالی استان‌ها از آقای کدخدایی شورای نگهبان توضیح داد: جمعی از دوستان اعضای شورای عالی استان‌ها با ایشان دیدار داشته‌اند، اگر در این زمینه درخواستی داشته‌اند. بنده اطلاعی ندارم. البته توضیح ایشان، خوب بوده است. ایشان گفته‌اند، نهادی ملی باید نظارت بر انتخابات شوراها را بر عهده داشته باشد، اتفاقاً در اصلاحیه قانون شوراها که در حال بررسی در صحن شورای عالی استان‌ها است، نهادی ملی با ترکیب و البته محوریت مجلس، قوای سه‌گانه، نهادهای مدنی حقوقی ملی و شورای عالی استان‌ها برای نظارت بر برگزاری انتخابات پیش‌بینی‌شده است. امیدوار هستم پس از بررسی و تصویب در شورای عالی استان‌ها با کمک نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و همراهی سایر نهادهای حاکمیتی و تأثیرگذار به تصویب برسد.

گفتنی است اجلاس بیستم شورای عالی استانها صبح روز پنجشنبه 20تیرماه در ساختمان قدیمی مجلس شورای اسلامی با حضور اعضا و نمایندگان از سراسر کشور برگزار شد. 

انتهای خبر///
سمیرا حسن


 

 
یادداشت  


گفتگو  

حباب قیمت مسکن در برخی از شهرها می‌شکند/ کمبود مصالح ساختمانی به گرانی مسکن دامن زده است

حباب قیمت مسکن در برخی از شهرها می‌شکند/ کمبود مصالح ساختمانی به گرانی مسکن دامن زده است

برنامه‌های دولت در بخش مسکن «دلخوش کنک» است / وعده ارزانی مسکن با ساخت سالانه 100هزار واحد عملی نمی‎شود

برنامه‌های دولت در بخش مسکن «دلخوش کنک» است / وعده ارزانی مسکن با ساخت سالانه 100هزار واحد عملی نمی‎شود

سه شنبه های بدون خودرو، از ایده تا اجرا

سه شنبه های بدون خودرو، از ایده تا اجرا

کودکان بی هویت زمینه ساز بروز افزایش آسیب های اجتماعی

کودکان بی هویت زمینه ساز بروز افزایش آسیب های اجتماعی

لزوم اولویت بندی پروژه های نیمه تمام براساس توجیه فنی و اقتصادی

لزوم اولویت بندی پروژه های نیمه تمام براساس توجیه فنی و اقتصادی

کاهش قیمت مسکن درپی ناتوانی مالی خریداران / ساخت 400هزار واحد به آشفتگی بازار مسکن دامن می‌زند

کاهش قیمت مسکن درپی ناتوانی مالی خریداران / ساخت 400هزار واحد به آشفتگی بازار مسکن دامن می‌زند

باید مردم را نسبت به جنایتهای آمریکا آگاه کنیم / دعوت از اساتید مسلمان برای مقابله با تروریسم جهانی

باید مردم را نسبت به جنایتهای آمریکا آگاه کنیم / دعوت از اساتید مسلمان برای مقابله با تروریسم جهانی


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز