خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
کشف 2 مورد از عملیات بمب گذاری در مسیر زائرین اربعین       شغل های غیر مرتبط با رشته های تحصیلی عاملی برای کاهش راندمان کاری       رنج زنان کولبر تمامی ندارد / شهرداری‌های استان کردستان در آستانه ورشکستگی       کامبک جواب کامبک!       خوب و بد افزایش نرخ حامل‌های انرژی/ بار گرانی انرژی بر دوش اقشار کم‌درآمد است       آینده پژوهی پاشنه آشیل تصمیم گیری مدیران است       امنیت در مراسم اربعین برقرار است       عیادت مقام معظم رهبری از آیت الله مکارم شیرازی       روستا كانون تولید و حیات جامعه است       حیوان آزاری نشان از خشونت های پنهان جامعه دارد       نباید از تصویب لایحه ای که موجب کاهش اختیارات مدیریتهای محلی می شود حمایت کرد       کاهش جمعیت عشایر خطر آفرین است       حضور فرمانده کل قوا در دانشگاه افسری امام حسین (ع)       از قصور‌ در خدمت‌رسانی عذرخواهی می‌کنیم       دو بال پرواز برای ایجاد ارتباط واقعی بین دانشگاه و صنعت       شبکه آموزش رسانه ملی برای ترویج فرهنگ شورایی آستین بالا می زند       شهرداری به انتظار مردم برای صدور پروانه ساختمانی پایان دهد       هماهنگی وجوه نمادین و نرم افزاری       رشد حدود ۳۰ درصدی صادرات       موج جدید تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در آینده نزدیک       
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/04/10 11:27:28 PM

مرضیه هاشمی:

رفتار آمریکا با من نمونه حقوق بشر آمریکایی است/ استقبال جوانان غربی از نامه و پیام رهبری 

مرضیه هاشمی فعال رسانه ای آمریکایی الاصل و‌ مجری شبکه پرس تی وی در جریان همایش آمریکا و جنایتهای قرن گفت: رفتار آمریکا با من نمونه حقوق بشر آمریکایی است. آمریکایی ها روش کنترل و محدود کردن آزادی ها را بلدند چون سالها اینکار را انجام داده اند

رفتار آمریکا با من نمونه حقوق بشر آمریکایی است/ استقبال جوانان غربی از نامه و پیام رهبری


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز؛ مرضیه هاشمی فعال رسانه ای آمریکایی الاصل است که چندی پیش در خاک این کشور به بهانه های واهی زندانی شد.وی با حضور در همایش آمریکا و جنایتهای قرن خود را نمونه و نماینده اجرای حقوق بشر امریکایی خواند.
 
هاشمی با بیان تجربه اش از زندانهای آمریکا گفت: باید بگویم که من از نزدیک حقوق بشر آمریکایی را دیده ایم.سالها فعالیت در کسوت خبرنگار باعث شده که دیدگاه من در برابر ژست حقوق بشری آمریکا عوض شود.آنها در برابر اقدامات خلاف حقوق بشر دولت‌شان در کشورهای دیگر سکوت می‌کنند.
فعال رسانه ای با تاکید بر همراهی رسانه ایی در آمریکا گفت: من حقوق بشر آمریکایی را دیده و حس کردم. من دیدم چقدر راحت در آمریکا افراد ناپدید می‌شوند. خوشبختانه فرزندم در سفر آمریکا همراهم بود و سروصدا زیاد شد اما افراد بسیاری بودند که بدون سروصدا ناپدید شدند.

وی با رمزگشایی از ترس زندانیان امریکایی گفت: در زندانهای امریکا خیلی‌ها می‌ترسند زندانی شدن اقوام و خانواده‌هایشان را مطرح کنند. خیلی از زندانیان که ساکت هستند سیاه‌پوست یا لاتین‌تبار بودند. آن افراد بیشتر اوقات کم‌بضاعت بوده و وکیل دولتی می‌گیرند و افراد برای اینکه زمان کمتری زندانی شود، مجبور به پذیرش اتهام می‌شود.

خبرنگار پرس‌تی‌وی با بیان شعار آمریکا در نداشتن زندانی سیاسی ادامه داد: هیچ وقت از زندانی سیاسی در آمریکا نمی‌شنوید چراکه افراد را با اتهام های دیگر محاکمه می‌کنند در حالی که ما زندانیان سیاسی سیاهپوست و سرخپوست زیادی داریم که متهم به قتل شده‌اند. من فقط ۱۱ روز در زندان بودم و نمی‌دانم چگونه می‌خواهند انسانیت را از شما بگیرند. آنها در زندان می‌خواهند افراد را بشکنند. من را در زندان با پابند و دستبند جابه جا می‌کردند. مگر من چه کرده بودم؟ همان کشور مدعی حقوق بشری است.

هاشمی با یادآوری سالگرد حمله به هواپیمای ایرانی از سوی ناو آمریکایی وینسس خاطرنشان کرد: دو روز دیگر سالگرد حمله به هواپیمای مسافربری ایران است. آنها هیچ وقت عذرخواهی نکردند و نگفتند ما اشتباه کردیم. پنج سال پیش پلیس آمریکا یک سیاهپوست را در شهر فرگوسن کشت مردم اعتراض کردند ولی آنها تانک آوردند.

وی با اشاره به ساخت مستندی درباره فرگوسن گفت: مستندی درباره فرگوسن که حدود پنجسال پیش در مقابله با پلیسها کشته شد در حال ساخت است.در این موضوع پلیس به همراه تانکها به این شهر آمدند و به صورت مستقیم مردم را نشانه گرفتند.آنهم تنها به این دلیل که آنها سیاه پوست هستند.
 
این فعال رسانه‌ای با بیان اینکه برای آمریکا نسبت به کشورها حقوق‌بشر مهم نیست، ابراز داشت: رسانه‌های اصلی آمریکایی با دولت همراه هستند. آنها برابر خلاف دولت‌شان در کشورهای دیگر سکوت کرده و درباره حقوق بشر سکوت می‌کنند.

هاشمی با بیان اینکه من نمی‌دانم چطور برخی افراد و جوانان به آمریکا علاقه‌مند هستند، عنوان کرد: ای کاش می‌توانستم بگویم آمریکا به دنبال حقوق بشر است ولی آمریکا به هیچ وجه به دنبال حقوق بشر نیست.

وی با بیان اینکه مردم آمریکا چندان اطلاعات سیاسی ندارند و هرچه رسانه‌های آمریکایی بگویند قبول دارند، یادآور شد: من فکر نمی‌کنم اکثر مردم آمریکا قبول کنند که آمریکا همدست ناقضین حقوق‌بشر است زیرا فکر می‌کنند که کشورشان به دنبال دمکراسی آزادی و عدالت است.

خبرنگار پرس‌تی وی اضافه کرد: ریاست جمهوری ترامپ موجب تغییر فضا شده ولی فکر نمی‌کنم بیش از ۵۰ درصد مردم قبول کنند که آمریکا داعش را شکست داده است. آمریکا با تظاهرکنندگان به طور مستقیم رفتار و برخورد نمی کنند. آنها روش کنترل و محدود کردن آزادی بیان را بلدند زیرا چندین دهه است که این کار را انجام می دهند.

مرضیه هاشمی در پاسخ به سوال حضار در خصوص مواجهه مردم آمریکا با اخبار این جنایتها گفت: آموزه ها از کودکی به جامعه آمریکایی این است که به سیاست دخالتی نداشته باشید.جامعه آمریکا علی رغم فعالیت بسیار در سالهای 60 اکنون رویکرد منفعلانه دارند. دولتها بعد از سال 60و رفتارهای نژادپرستانه صورت گرفته این آموزه را نهادینه و پیاده سازی کردند که در سیاست دخالتی نباشد.و وقتی اینگونه فرد و جامعه تربیت شود همه عملکردها را باور می کنند. ماسک دموکراسی و خیرخواهی آمریکا را باور کردند که البته شاهدیم جامعه آمریکا در حال تغییر است.

وی با اشاره به اطلاع رسانی اخبار گفت: دونالد ترامپ بر اخبار و اطلاع رسانی تاکید دارد و سبب شده مردم بیشتر در جریان امور قرار بگیرند که این امر ریشه در حوادث پس از یازده سپتامبر دارد. البته افرادی هستند در ایالتهای مختلف که برای جنگ داخلی آمادگی دارند که سبب شده دولت مرکزی با احتیاط بیشتری عمل کند.

هاشمی در پاسخ به سوالی در خصوص پیام رهبری به جوانان غرب گفت: باید بدانیم که چهل سال علیه ایران زمینه سازی صورت گرفته و واقعا شکستن موانع کار آسانی نیست. پیغام مقام معظم رهبری و سخنان ایشان تاثیر بسزایی در جوامع دارد. مثلا سخن رهبری درباره جنگذبا آمریکا که بیان کردند «جنگ نمی شود» در تمام دنیا شنیده شد و مورد استقبال قرار گرفت. البته جوانان مسلمان فعال در امریکا هستند که ارتباط خوبی با سایرین برقرار می کنند و مقاومت را درک می کنند.

خبرنگار پرس تی وی با اشاره به باور جوانان غربی به رهبری ایران گفت: با جوانانی مرتبطم که می گویند مقام معظم رهبری برای ایرانیان نعمت است. و البته پیام رهبر در همه جوامع و خصوصا در بین جوانان تسری پیدا کرده و‌ مورد استقبال قرار گرفته است.
 
 
گفتنی است این همایش با هدف بررسی مظاهر حقوق بشر آمریکایی در دانشگاه امیرکبیر تهران و به همت مجمع بین المللی اساتید مسلمان دانشگاه ها برگزار شد.

سمیرا حسن

انتهای خبر///


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز