خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
کشف 2 مورد از عملیات بمب گذاری در مسیر زائرین اربعین       شغل های غیر مرتبط با رشته های تحصیلی عاملی برای کاهش راندمان کاری       رنج زنان کولبر تمامی ندارد / شهرداری‌های استان کردستان در آستانه ورشکستگی       کامبک جواب کامبک!       خوب و بد افزایش نرخ حامل‌های انرژی/ بار گرانی انرژی بر دوش اقشار کم‌درآمد است       آینده پژوهی پاشنه آشیل تصمیم گیری مدیران است       امنیت در مراسم اربعین برقرار است       عیادت مقام معظم رهبری از آیت الله مکارم شیرازی       روستا كانون تولید و حیات جامعه است       حیوان آزاری نشان از خشونت های پنهان جامعه دارد       نباید از تصویب لایحه ای که موجب کاهش اختیارات مدیریتهای محلی می شود حمایت کرد       کاهش جمعیت عشایر خطر آفرین است       حضور فرمانده کل قوا در دانشگاه افسری امام حسین (ع)       از قصور‌ در خدمت‌رسانی عذرخواهی می‌کنیم       دو بال پرواز برای ایجاد ارتباط واقعی بین دانشگاه و صنعت       شبکه آموزش رسانه ملی برای ترویج فرهنگ شورایی آستین بالا می زند       شهرداری به انتظار مردم برای صدور پروانه ساختمانی پایان دهد       هماهنگی وجوه نمادین و نرم افزاری       رشد حدود ۳۰ درصدی صادرات       موج جدید تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در آینده نزدیک       
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/04/10 11:05:27 PM

استاد دانشگاه المصطفی نیجریه:

آمریکا می خواهد نیجریه را تجزیه کند/ بوکوحرام زاییده آمریکا ست 

محمد شعیب موسی استاد دانشگاه المصطفی از نیجریه در جریان همایش آمریکا و‌جنایتهای قرن، گروه تروریستی بوکوحرام را زاییده آمریکا خواند و افزود: سعودی‌ها و آمریکایی‌ها تلاش می کنند، حریت و آزادی دینی را از بین برده و تفرقه را در نیجریه ایجاد کنند.

آمریکا می خواهد نیجریه را تجزیه کند/ بوکوحرام زاییده آمریکا ست


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز؛ محمد شعیب موسی استاد نیجریه ایی با اشاره به جنایات آمریکا در کشورهای آفریقایی گفت: آمریکایی ها وقتی می‌خواستند جنایت خود را در کشورهای آفریقایی انجام دهند در امور اقتصادی و سپس امور نظامی، سیاسی و امنیتی دخالت کردند به طور مثال آنها ابتدا به دولت نیجریه وام دادند. ارتش نیجریه تحت کنترل آمریکا و به ویژه اسرائیل است و افرادی که می‌خواهند به مقام بزرگی برسند باید در اسرائیل آموزش ببینند.

استاد دانشگاه المصطفی با اشاره به نقش آمریکا در ایجاد گروه تروریستی بوکو حرام گفت: بوکوحرام را آمریکا ایجاد کرده و آموزش دادند تا بر کشور مسلط شوند. هدف آنها تخریب اسلام است. شیخ زکزاکی هم می‌گفت که هدف بوکوحرام تخریب اسلام است.

این استاد نیجریه‌ای با تقبیح عملکرد بوکوحرام ادامه داد: وقتی آنها دیدند با بوکوحرام به موفقیت نمی‌رسند به طور گسترده به شیعیان حمله کردند. البته شیعیان تنها هدف‌شان نیست بلکه هدفشان تخریب کل اسلام است.

شعیب موسی با تشریح مخالفت جامعه دینی مسیحی و اهل سنت نسبت به حمله به شیعیان گفت: پس از حمله به شیعیان، اهل سنت و حتی مسیحیان هم به آن اعتراض کردند، پس از حمله عربستان گفت پشتیبان حمله هستیم. سعودی‌ها و آمریکایی‌ها تلاش می‌کردند حریت و آزادی دینی را از بین برده و تفرقه را در کشور ایجاد کنند.

وی با اشاره به وخامت حال شیخ زکزاکی گفت: پس از حمله به شیعیان، مسیحیان اعتراض کردند و فهمیدند که خارجی‌ها یعنی آمریکایی‌ها دستور به این کارداده‌اند.

گفتنی ست این همایش با هدف بررسی جنایلت آمریکا با عنوان حقوق بشر آمریکایی برگزارشد و اساتیدی از کشورهای مختلف در آن حضور داشتند.

سمیرا حسن

انتهای خبر///


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز