خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
آغاز اجرای طرح «تابستانه کتاب۹۸» در شهر تهران        اعضای جدید شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت مشخص شدند        لاوروف: اینستکس پاسخگوی منافع اقتصادی ایران در چارچوب برجام نیست        آسیب‌های اجتماعی زیادی در سراهای دانشجویی وجود دارد       محمدعلی نجفی: قتل عمد را قبول ندارم/ مهدورالدمی را من نگفتم       اقدام عليه ایران،فروپاشی منطقه را در پي دارد        سولقان میزبان دومین جشنواره شاتوت        شرکت‌های هواپیمایی ملزم به رعایت نرخنامه        درخواست نمایندگان آمریکا برای بازگشت به برجام        برنامه موشکی قابل مذاکره نیست        وزیر خزانه داری آمریکا از خجالت ارزهای دیجیتالی درآمد!       همتی: نرخ ارز را ما تعیین نمی‌کنیم       دیدار ائمه جمعه سراسر کشور با رهبر انقلاب       بازداشت و بازجویی تعدادی در سازمان غذا و دارو       تولید ملی امسال رونق نگرفت       برایان هوک: هیچ مقام آمریکایی با ظریف در نیویورک دیدار نخواهد کرد       خودمان از مرزهایمان دفاع می کنیم/ مرزبان بلوچ استخدام کنید       انتخابات شوراها زیر نظر نهاد ملی       بیژن و منیژه ؛ انتخاب روایتی درست برای زمانه ای درست       بیژن و منیژه، داستانی برای همه نسل ها/ انس با شاهنامه دلیل ساخت دو اثر داستانی/ کتاب صوتی مخاطبان خوبی دارد      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  

جمعی از دانشجویان در حمایت از «شیخ زکزاکی» مقابل وزارت خارجه تجمع کردند

جمعی از دانشجویان در حمایت از «شیخ زکزاکی» مقابل وزارت خارجه تجمع کردند

جزئیات فراخوان جذب هیئت علمی اعلام شد/آغاز ثبت‌نام از شهریور ماه

جزئیات فراخوان جذب هیئت علمی اعلام شد/آغاز ثبت‌نام از شهریور ماه

تمدید مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد

تمدید مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد

اعلام زمان مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اعلام زمان مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه آزاد

برنامه محوری و شور و نشاط آموزشی دو رکن آینده ساز دانشگاه است

برنامه محوری و شور و نشاط آموزشی دو رکن آینده ساز دانشگاه است

ایجاد سامانه جامع خرید و فروش مواد مازاد شیمیایی، بیولوژیکی و تجهیزات آزمایشگاهی

ایجاد سامانه جامع خرید و فروش مواد مازاد شیمیایی، بیولوژیکی و تجهیزات آزمایشگاهی

ابلاغ آئین‌نامه پیشگیری از تخلفات علمی تا هفته آینده/ علل افزایش داوطلبان کنکور امسال

ابلاغ آئین‌نامه پیشگیری از تخلفات علمی تا هفته آینده/ علل افزایش داوطلبان کنکور امسال


معرفی آثار اساتید  


 

1398/04/04 6:35:01 AM

کنفرانس منامه؛ از رویای عادی‌سازی تا سرنوشت مشترک تل‌آویو و رژیم‌های عربی  

در دوره های اخیر به دلیل شراکت و همکاری برخی از کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی عادی سازی تقریبا به مرحله عمل رسیده و کنفرانس منامه نیز تلاشی در جهت تقویت آن است.

کنفرانس منامه؛ از رویای عادی‌سازی تا سرنوشت مشترک تل‌آویو و رژیم‌های عربی


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز، اختلافات میان اعراب، مشخص کردن منافع آنها با توجه به خواسته های حاکمان و اطاعت تقریبا کامل از نفوذ خارجی ها به خاطر ترس در رابطه با رژیم خود، از مهم ترین ستون های امنیت ملی رژیم صهیونیستی است. رژیم صهیونیستی در ماهیت خود از مقابله با پتانسیل اعراب و توانایی آنها ناتوان است؛ اما سیاست های این کشورها آن را قادر می کند تا در منطقه نفوذ کرده و نیز به دنبال چشم اندازهای فراتر از آن هم باشد. این شرایط اعراب به رژیم اشغالگر اجازه می دهد که رژیم خود را در زمین فلسطین برپا کرده و به دنبال آن ثباتش را نیز تسهیل کند. شرایط کنونی عرب‌ها به جایی رسیده است که آنها برای رضایت رژیم صهیونیستی عمل می کنند. درواقع این موضوع از مرز عادی سازی فراتر رفته و به سرنوشت مشترک رسیده است.بنیامین نتانیاهو نخست وزیر دشمن در سال 2016 در یک مصاحبه تلویزیونی با شبکه سی ان ان اعلام کرد که موضع رژیم صهیونیستی در کشورهای عربی و به ویژه کشورهای حاشیه خلیج فارس این است که کشورهای عربی به دید یک دشمن به رژیم صهیونیستی نگاه نکنند بلکه هم پیمان و شریک آن باشند. نتانیاهو در این مصاحبه اشاره کرد که با تعدادی از مسئولین اتحادیه اروپا دیدار کرده و از آنها خواسته که رژیم صهیونیستی را همانند همسایه اعراب بدانند. وی خطاب به این مسئولین اعلام کرد که با رژیم صهیونیستی و فلسطینیان به منزله همسایه اعراب برخورد کنند. دوماه پس از این مصاحبه نتانیاهو در کنیست اعلام کرد که گمان می کنم که کشورهای عربی می دانند که مشارکت با رژیم صهیونیستی فرصتی است که فلسطینیان را مجبور می کند تا در نهایت به سمت موضع سازش با ما کشیده شوند.

حذف آرمان فلسطین امروز به طور رسمی در منامه و از طریق معامله قرن آغاز می شود که نتیجه طبیعی مشارکت اعراب با رژیم صهیونیستی است. خوب است بدانیم که دو چشم دیدگاه تاریخی، رژیم صهیونیستی را به سمت حذف مسئله فلسطین کشانده است.

اشغالگری هدیه ای است که اعراب به رژیم صهیونیستی تقدیم کرده اند و خودش نیز آن را انکار نمی کند.

درگیری میان رژیم صهیونیستی و فلسطین بر اساس خواسته های متغیر منطقه ای و گرایش کشورهای عربی به سمت رژیم صهیونیستی تشدید یافت که نتیجه آن ظهور یک گرایش افراطی شدید بود: ماندن بر مقدار زیادی از زمین های اشغالی تحت حاکمیت صهیونیستی. این چشم انداز در جبهه راست گرای رژیم صهیونیستی حاکم شد و اخیرا با طرف فلسطینی مذاکره ای انجام دادند که نتیجه ای نداشت. حذف مسئله فلسطین نه از راه مذاکره با تشکیلات خودگردان بلکه از طریق عادی سازی با کشورهای عربی صورت می گیرد که راه را برای سازش با فلسطینیان بازکرده اند. به عبارت دیگردرواقع قلب معادله تاریخی که منطق حذف مسئله فلسطین بر آن بناشده این است که به جای اینکه سازش با فلسطینیان راهی برای عادی سازی با اعراب باشد، عادی سازی با اعراب راهی برای سازش شده است.اما این که منظور از سازش چیست، در حال حاضر آمریکا با همکاری اعراب در منامه این مسئله را دنبال می کند

طبیعتا رژیم صهیونیستی از طریق تحریک کشورهای عربی به عادی سازی به دنبال پیداکردن یک دشمن جایگزین برای کشورهای عربی است که آنها را در برابر شروطی که مانع از ورود آنها به عادی سازی کامل با رژیم صهیونیستی می شود سست کند. رژیم اشغالگر به دنبال این است که با این سناریو مسئله فلسطین را در دایره کم اهمیت ترین مسائل کشورهای عربی قرار دهد.

در حال حاضر عادی سازی تبدیل به واقعیتی شده که مقامات کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز آن را انکار نمی کنند. دیدارهای متقابل و توافقات از زیر و روی میز، تصاویر دست دادن و آغوش و روبوسی ها تاکیدی بر وجود روابط میان آنهاست که جایی برای بحث باقی نمی گذارد.

معامله قرن که امروز فعالیت های اقتصادی خود را در منامه آغاز می کند تنها در خیالات و رویاهای صهیونیست ها نبود؛ صهیونیستی نیست؛ بلکه در فکر و ذهن همه کسانی است که ایده مذاکره با هدف شانه خالی کردن از سازش با فلسطین را پذیرفته اند. اما این چشم انداز که قبلا فقط یک خیال و رویا بود اکنون به سطح تطبیق عملی رسیده است.
انتهای خبر///

منبع؛ تسنیم


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز