خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
آغاز اجرای طرح «تابستانه کتاب۹۸» در شهر تهران        اعضای جدید شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت مشخص شدند        لاوروف: اینستکس پاسخگوی منافع اقتصادی ایران در چارچوب برجام نیست        آسیب‌های اجتماعی زیادی در سراهای دانشجویی وجود دارد       محمدعلی نجفی: قتل عمد را قبول ندارم/ مهدورالدمی را من نگفتم       اقدام عليه ایران،فروپاشی منطقه را در پي دارد        سولقان میزبان دومین جشنواره شاتوت        شرکت‌های هواپیمایی ملزم به رعایت نرخنامه        درخواست نمایندگان آمریکا برای بازگشت به برجام        برنامه موشکی قابل مذاکره نیست        وزیر خزانه داری آمریکا از خجالت ارزهای دیجیتالی درآمد!       همتی: نرخ ارز را ما تعیین نمی‌کنیم       دیدار ائمه جمعه سراسر کشور با رهبر انقلاب       بازداشت و بازجویی تعدادی در سازمان غذا و دارو       تولید ملی امسال رونق نگرفت       برایان هوک: هیچ مقام آمریکایی با ظریف در نیویورک دیدار نخواهد کرد       خودمان از مرزهایمان دفاع می کنیم/ مرزبان بلوچ استخدام کنید       انتخابات شوراها زیر نظر نهاد ملی       بیژن و منیژه ؛ انتخاب روایتی درست برای زمانه ای درست       بیژن و منیژه، داستانی برای همه نسل ها/ انس با شاهنامه دلیل ساخت دو اثر داستانی/ کتاب صوتی مخاطبان خوبی دارد      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  

جمعی از دانشجویان در حمایت از «شیخ زکزاکی» مقابل وزارت خارجه تجمع کردند

جمعی از دانشجویان در حمایت از «شیخ زکزاکی» مقابل وزارت خارجه تجمع کردند

جزئیات فراخوان جذب هیئت علمی اعلام شد/آغاز ثبت‌نام از شهریور ماه

جزئیات فراخوان جذب هیئت علمی اعلام شد/آغاز ثبت‌نام از شهریور ماه

تمدید مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد

تمدید مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد

اعلام زمان مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اعلام زمان مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه آزاد

برنامه محوری و شور و نشاط آموزشی دو رکن آینده ساز دانشگاه است

برنامه محوری و شور و نشاط آموزشی دو رکن آینده ساز دانشگاه است

ایجاد سامانه جامع خرید و فروش مواد مازاد شیمیایی، بیولوژیکی و تجهیزات آزمایشگاهی

ایجاد سامانه جامع خرید و فروش مواد مازاد شیمیایی، بیولوژیکی و تجهیزات آزمایشگاهی

ابلاغ آئین‌نامه پیشگیری از تخلفات علمی تا هفته آینده/ علل افزایش داوطلبان کنکور امسال

ابلاغ آئین‌نامه پیشگیری از تخلفات علمی تا هفته آینده/ علل افزایش داوطلبان کنکور امسال


معرفی آثار اساتید  


 

1398/04/04 3:22:21 AM

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: حنای آمریکایی‌ها در تحریم ایران رنگی ندارد  

حجت الاسلام ذوالنور معتقد است که تحریم‌های جدید آمریکایی‌ها علیه ایران بی‌خاصیت است و به تعبیری، حنای تحریم‌هایشان رنگی ندارد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: حنای آمریکایی‌ها در تحریم ایران رنگی ندارد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز، حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی اعلام کرد: دور جدید تحریم‌های آمریکا، گفت: تشدید تحریم های آمریکا علیه ایران یک امر طبیعی است، آمریکا نسبت به ما خصومت و دشمنی جدی دارد، تا الآن هم که اگر کاری نکرده، نتوانسته است، نه اینکه نخواسته، همه تلاشش را به کار گرفته و از این به بعد هم همین جور خواهد بود.وی با بیان اینکه تحریم‌های اخیر آمریکا، جدید نیست، اظهار داشت: این تحریم‌ها از گذشته نیز بوده است، اینها در چند مرحله سپاه را جزئی و کلی تحریم کردند، مثلا گوشه دیگری را بگیرد و تحریم کند، مضحک است، حتی کل سپاه را به عنوان سازمان تروریستی تحریم کرده و معنایی ندارد که دوباره تحریم کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: آمریکایی‌ها شب گذشته وزیر امور خارجه ما را تحریم کردند، وی یک مقام رسمی دیپلماتیک است و بالاترین جایگاه دیپلماسی را در کشور ما دارد و براساس هیچ قانون و روابط بین‌المللی، نمی‌توانند این کار را بکنند.

حجت‌الاسلام ذوالنور با تأکید بر اینکه مسیر این تحریم‌ها تأثیری در اراده ملت ایران ندارد و آمریکایی‌ها باید بدانند که با این تحریم‌ها ایستادگی مردم ایران بیشتر از گذشته خواهد شد، گفت: این تحریم‌ها نشان‌دهنده اوج استیصال آمریکایی‌ها در تحریم جمهوری اسلامی ایران است.

وی اضافه کرد: این تحریم‌های آمریکا تکراری، بی‌خاصیت و بی‌ثمر است، آمریکایی‌ها هیمنه و اقتدارشان پیاپی و مسلسل‌وار شکسته شده است. انتصاب سرلشکر سلامی در فرماندهی سپاه نیز موجب ترس آمریکایی‌ها شد، بی‌اعتنایی ایران به پیام آمریکا که از طریق  "شینزو آبه" اعلام شده بود،نیز موجب تزلزل جایگاه آمریکایی‌ها شد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: آمریکایی‌ها ادعا می‌کردند که پهپادشان رادارگریز است و وقتی توسط پدافند نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران سرنگون شدند، نزد حامیان منطقه‌ای‌شان نیز شرمنده شدند، در این شرایط برای جبران این تحقیرها و برای التیام دلشان، کینه‌شان را از طریق تحریم‌ها بروز می‌دهند.

حجت‌الاسلام ذوالنور با تأکید بر اینکه این تحریم‌های آمریکا چیز جدیدی نیست و اتفاق خاصی نخواهد افتاد، گفت: مسیر مقاومت در برابر زورگویی‌های آمریکایی‌ها همچنان ادامه دارد، زیرا اینها صداقت ندارند و دچار استاندارد دوگانه و رفتار چندگانه در منطقه هستند.

وی تأکید کرد: آمریکایی‌ها باید بدانند که با این تحریم‌ها راهی برای مذاکره با جمهوری اسلامی ایران باز نخواهند کرد، زمانی می‌توانند با جمهوری اسلامی ایران مذاکره کنند که از موضع احترام با مردم ایران صحبت کنند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با تأکید بر اینکه حنای آمریکایی‌ها در تحریم ایران رنگی ندارد، گفت: با توجه به اینکه تحریم‌ها بی‌اثر بوده، به تحریم افراد روی آورده‌اند که نشان می‌دهد خودشان هم به بی‌اثر بودن تحریم‌ها پی برده‌اند.

حجت‌الاسلام ذوالنور در پاسخ به این سوال که آیا تحریم‌های آمریکا جمهوری اسلامی ایران را پای میز مذاکره می‌آورد، افزود: میز مذاکره تحریم‌ها را برنمی‌دارد، بلکه امتیاز بیشتری به دشمن خواهد داد، چون آنها نمی‌خواهند با ما تفاهم کنند، بلکه می‌خواهند ما را محدود کنند.

وی اضافه کرد: آنها برای مذاکره، از اول موضوع تعیین می‌کنند، در این شرایط مذاکره امکان‌پذیر نیست، مذاکره باعث می‌شود تا قدرت مانور ما محدود شود و هر چه قدرت ما محدودتر شود، آسیب بیشتری خواهیم دید، بنابراین هیچ رفتار آمریکایی‌ها، جمهوری اسلامی ایران را پای میز مذاکره نخواهد کشاند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس اضافه کرد: مذاکره در شرایطشی صورت می‌گیرد که آمریکا از خر شیطان پیاده شود، از موضع احترام با ملت ایران برخورد کند، گذشته سیاه‌شان را جبران و تطهیر و با نگاه به منافع متقابل با ملت ایران صحبت کنند.


نماینده مردم قم در مجلس در پایان خاطرنشان کرد:  هر چقدر آمریکایی‌ها از موضع قلدری و زورگویی ورود کنند، قطعا تنفر مردم ما از آنها بیشتر خواهد شد. 
انتهای خبر///


منبع؛ تسنیم


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز