خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
کشف 2 مورد از عملیات بمب گذاری در مسیر زائرین اربعین       شغل های غیر مرتبط با رشته های تحصیلی عاملی برای کاهش راندمان کاری       رنج زنان کولبر تمامی ندارد / شهرداری‌های استان کردستان در آستانه ورشکستگی       کامبک جواب کامبک!       خوب و بد افزایش نرخ حامل‌های انرژی/ بار گرانی انرژی بر دوش اقشار کم‌درآمد است       آینده پژوهی پاشنه آشیل تصمیم گیری مدیران است       امنیت در مراسم اربعین برقرار است       عیادت مقام معظم رهبری از آیت الله مکارم شیرازی       روستا كانون تولید و حیات جامعه است       حیوان آزاری نشان از خشونت های پنهان جامعه دارد       نباید از تصویب لایحه ای که موجب کاهش اختیارات مدیریتهای محلی می شود حمایت کرد       کاهش جمعیت عشایر خطر آفرین است       حضور فرمانده کل قوا در دانشگاه افسری امام حسین (ع)       از قصور‌ در خدمت‌رسانی عذرخواهی می‌کنیم       دو بال پرواز برای ایجاد ارتباط واقعی بین دانشگاه و صنعت       شبکه آموزش رسانه ملی برای ترویج فرهنگ شورایی آستین بالا می زند       شهرداری به انتظار مردم برای صدور پروانه ساختمانی پایان دهد       هماهنگی وجوه نمادین و نرم افزاری       رشد حدود ۳۰ درصدی صادرات       موج جدید تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در آینده نزدیک       
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/03/27 5:35:16 AM

پارک بانوان عاملی برای افزایش نشاط زنان جامعه 

پارک بانوان یکی از طرح های شهرداری است که به منظور افزایش سلامت بانوان و همچنین فراهم کردن مکانی مناسب برای دورهمی های زنانه و یا ورزش های صبحگاهی افتتاح شد.

پارک بانوان عاملی برای افزایش نشاط زنان جامعه


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز، سرویس اجتماعی: پارک بانوان یکی از طرح های شهرداری است که به منظور افزایش سلامت بانوان و همچنین فراهم کردن مکانی مناسب برای دورهمی های زنانه و یا ورزش های صبحگاهی افتتاح شد اما این در حالی است که از همان ابتدا نیز طرح مذکور با مخالفان بسیاری همراه بود.

گفتنی است که بسیاری از منتقدان طرح پارک بانوان بر این باور هستند که تفکیک جنسیتی در پارک خود می تواند پیامدهای منفی بسیاری را به دنبال داشته باشد چرا که باید شرایط را برای حضور برابر زن و مرد در اماکن عمومی فراهم کرد در غیر این صورت با جداسازی و تفکیک نمی‌توان به  ایده آل های مدنظر دست یافت.

 از سوی دیگر باید خاطر نشان کرد که وجود دیوارهای بلند در اطراف پارک‌های بانوان نیز خود می تواند بسیار جلب توجه کننده باشد چراکه ساخت دیوار های بسیار بلند به دلیل اینکه داخل پارک قابل دیدن باشد شاید در عمل توجیه کننده و عقلانی باشد اما این در حالی است که خود می تواند عاملی برای جلب توجه هر چه بیشتر افراد شود.


کاهش تعداد پارک های بانوان

آنچه مسلم است امروزه تعداد پارک های بانوان در سطح شهرها چندان زیاد نیست که این امر دلیل برای عدم استفاده تمام بانوان از این پارک ها می باشد چرا که دور بودن مسافت محل زندگی برخی از بانوان با این پارک ها  خود در عدم استفاده از این پارک ها تاثیرگذار بوده است.

یکی دیگر از قوانین حاکم بر پارک های بانوان این است که در ورودی این پارک ها تلفن همراه بانوان از آنها گرفته می‌شود البته این مهم نیست بیشتر به منظور حفظ حریم شخصی آنها می باشد چرا که این احتمال وجود دارد با فیلمبرداری و پخش آن حریم شخصی زنان خدشه دار شود.


افزایش  نشاط زنان در پارک های بانوان

باید در نظر داشت که یکی از اهداف اصلی احداث پارک بانوان افزایش نشاط زنان در جامعه می باشد که در حال حاضر متاسفانه تفریح های زنانه سالم در جامعه وجود ندارد که این خود می‌تواند عاملی برای افسردگی هر چه بیشتر آنها باشد و از آنجایی که زنان نقش تاثیرگذاری را در کانون خانواده و جامعه ایفا می‌کند بنابراین اتخاذ تدابیر لازم برای افزایش نشاط آنها امری ضروری می باشد از این رو انتظار می رود با احداث پارک های بانوان شاهد افزایش نشاط بانوان باشیم که این خود می‌تواند تاثیرات مثبت بسیاری را نیز به دنبال داشته باشد.

آزادی در نوع پوشش مهمترین عامل استقبال زنان از پارک بانوان می باشد  براساس نظرسنجی‌های به‌عمل آمده بسیاری از زنان بر این باور هستند که تنها به دلیل داشتن آزادی در نوع پوشش این پارک ها مناسب می باشد چرا که زنان برای حضور در جامعه و یا در مکان های تفریحی باید حجاب اسلامی خود را رعایت کنند اما این در حالی است که در پارک بانوان نیازی به رعایت کامل حجاب اسلامی وجود ندارد که این خود می‌تواند یکی از مهمترین دلایل استقبال زنان از این پارک‌ها باشد. هر چند در این مجال باید یادآور شد که نزدیکی محل زندگی افراد به این پارک ها خود می تواند عاملی برای افزایش استفاده از این پارک ها باشد چرا که متاسفانه برخی از افراد به دلیل دوری مسافت قادر نیستند که از پارکهای مخصوص بانوان استفاده کنند.

الهام صمدزاده

انتهای یاداشت///
 


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز