خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
با همه توان در برابر تحریم‌ها و تهدید‌ها ایستاده‎‌ایم       اعاده اموال نامشروع با اولویت پرونده ثروتمندان        ادعاهای کمیته چهارجانبه عربستان،امارات، انگلیس و آمریکا علیه ایران       اگراروپا اقدامی نکند گام دوم را قاطعانه آغاز می‌کنیم/ مذاکرات با مقام فرانسوی قدری متفاوت بود       نشر الکترونیک در آستانه صادرات به کشورهای همسایه/ آیا نشر سنتی ایران بالاخره پوست‌اندازی می‌کند؟        دادستان تهران: دادسرای متمرکز ویژه امور اقتصادی تشکیل می‌شود       نوبخت: دولت بنای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی را ندارد        جدول رده‌بندی لیگ ملت‌های والیبال در پایان هفته چهارم/ برزیل جای ایران را در صدر گرفت        دریادار خانزادی: ‌ساقط کردن پهپاد آمریکایی جوابی دندان شکن و قابل تکرار است        نامه مجلس به رهبر انقلاب برای استفاده از صندوق توسعه جهت تقویت پالایشگاه‌ها        مالیات حباب سکه را از بین می برد؟       رقابت شدید برای ورود به مدارس غیر انتفاعی       والیبالیست‌ها و سفری تاریخی به شیکاگو        توقف فعالیت نمایندگی‌های اطلاع‌رسانی گردشگری ایران        در کشور‌های کمتر توسعه یافته از هر ۵ کودک یک کودک کار می‌کند        وصول بیش از ۱۰ هزار میلیاردی از معوقات بانکی        حفظ واحدهای تولیدی موجود، اولویت اصلی وزارت صمت        آمریکا و دارودسته‌اش بدانند ایران تسلیم نمی‌شود        رویکرد دستگاه قضا را در جهت حفظ حقوق عامه تغییر می‌دهیم       دهمرده: دولت در زمینه برجام از حالت انفعال خارج شود      
 
آخرین اخبار  

با همه توان در برابر تحریم‌ها و تهدید‌ها ایستاده‎‌ایم

اعاده اموال نامشروع با اولویت پرونده ثروتمندان

ادعاهای کمیته چهارجانبه عربستان،امارات، انگلیس و آمریکا علیه ایران

اگراروپا اقدامی نکند گام دوم را قاطعانه آغاز می‌کنیم/ مذاکرات با مقام فرانسوی قدری متفاوت بود

نشر الکترونیک در آستانه صادرات به کشورهای همسایه/ آیا نشر سنتی ایران بالاخره پوست‌اندازی می‌کند؟

دادستان تهران: دادسرای متمرکز ویژه امور اقتصادی تشکیل می‌شود

نوبخت: دولت بنای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی را ندارد


اساتید و دانشگاه  

تجلیل از 14 استاد تراز انقلاب اسلامی

تجلیل از 14 استاد تراز انقلاب اسلامی

سرلشکر موسوی از دانشگاه پدافند هوایی ارتش بازدید کرد

سرلشکر موسوی از دانشگاه پدافند هوایی ارتش بازدید کرد

انتصاب معاون اداری و پشتیبانی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها

انتصاب معاون اداری و پشتیبانی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها

نقش مهم اندیشه ورزان در حفظ تفکر و آرمان انقلاب اسلامی

نقش مهم اندیشه ورزان در حفظ تفکر و آرمان انقلاب اسلامی

تسلط بر متون و نظریه‌پردازی؛ لازمه نگارش تاریخ فلسفه اسلامی/ همچنان در دانشگاه‌ها منابع جعلی تدریس می‌شود

تسلط بر متون و نظریه‌پردازی؛ لازمه نگارش تاریخ فلسفه اسلامی/ همچنان در دانشگاه‌ها منابع جعلی تدریس می‌شود

روز قدس یادآور جراحت‌های ملت فلسطین و بازگوکننده توطئه‌های بین‌المللی علیه امت اسلامی است

روز قدس یادآور جراحت‌های ملت فلسطین و بازگوکننده توطئه‌های بین‌المللی علیه امت اسلامی است

دانشجویان حاضر به پرداخت هزینه حضور در فعالیت‌های سیاسی نیستند

دانشجویان حاضر به پرداخت هزینه حضور در فعالیت‌های سیاسی نیستند


معرفی آثار اساتید  


 

1398/03/12 5:00:09 AM

نبود فیلم مناسب عاملی برای کاهش مخاطبان سینما 

بر اساس تحقیقات به عمل آمده بسیاری از افراد نبود فیلم خوب را عاملی برای نرفتن به سینما عنوان کرده اند.

نبود فیلم مناسب عاملی برای کاهش مخاطبان سینما


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز، سرویس اجتماعی: متاسفانه امروزه آمار افرادی که به سینما می روند بسیار کاهش یافته است که دلیل این امر را می توان در وضعیت اقتصادی نامناسب مردم و همچنین انگیزه نداشتن آنها برای رفتن به سینما جستجو کرد هر چند در این میان عوامل دیگری نیز دخیل می باشد.

گفتنی است بر اساس تحقیقات به عمل آمده بسیاری از افراد نبود فیلم خوب را عاملی برای نرفتن به سینما عنوان کرده اند، چرا که متاسفانه امروزه بسیاری از فیلم به روی پرده سینما رفته از محتوای چندانی برخوردار نیست و فیلم های طنز نیز متاسفانه برای تمام سنین مناسب نمی باشد از این رو خانواده ها نمی توانند به صورت دست جمعی و در کنار هم به سینما بروند چرا که استفاده از الفاظ رکیک و یا بیان برخی از مسائل می تواند بر روی کودکان و نوجوانان آثار منفی بسیاری را به دنبال داشته باشد هر چند این موارد در جامعه نیز وجود دارد اما بیان و نمایش آن در سینما می توان تائیدی بر قبول این مسائل داشته باشد. به عنوان مثال امروزه فیلم های مخصوص کودکان بسیار کم است و در فیلم های که مخصوص کودکان است نیز بسیاری از نکات رعایت نمی شود که این خود می تواند آثار منفی بر تربیت کودکان داشته باشد.

از سوی دیگر باید خاطر نشان کرد که افزایش قیمت بلیط سینما نیز در کاهش میزان مراجعه افراد به سینما بسیار تاثیر گذار می باشد چرا که در حال حاضر با توجه به شرایط نامناسب اقتصادی دیگر بسیاری از افراد توانایی مالی رفتن به سینما را ندارند و یا اینکه میزان رفتن به سینما را در طول ماه به یک بار کاهش داده اند که این نیز می تواند در کاهش آمار افرادی که به سینما می روند موثر باشد.

 
50 درصد از جمعیت تهران به سینما نمی روند
 

بر اساس آمار موجود امروزه نزدیک به 50 درصد از جمعیت تهران به سینما نمی روند که البته متاسفانه این آمار در شهرستان ها بسیار بیشتر می باشد که این خود جای بسی تامل دارد.

بدیهی است نبود قانون کپی رایت نیز می تواند در کاهش آمار افرادی که به سینما می روند تاثیرگذار باشد چرا که در حال حاضر بسیاری از افراد به سینما نمی روند و صبر می کنند تا آن را از شبکه های اجتماعی و یا شبکه های ماهواره ای ببیند که این خود می تواند  تبعات منفی اقتصادی بسیاری را برای عوامل سازنده فیلم به دنبال داشته باشد چرا که طبق آمار موجود ایران یکی از کشورهای است که متاسفانه بسیاری از مردم تمایل دارند بدون پرداخت هیچ هزینه ای فیلم مورد نظر خود را مشاهده نمایند.

متاسفانه برخی از افراد نبودن فضای مناسب سینما را نیز در زمره دیگر دلایل عدم استقبال از سینما عنوان می کنند و بر این باور هستند که در حال حاضر سینما محل مناسبی برای حضور خانواده ها نمی باشد.

 
دانشجویان و اهالی هنر بیشترین مخاطبان سینما هستند
 

پر واضح است که امروزه بیشتر دانشجویان و اهالی هنر به سینما می رود که این خود می تواند نشان از عدم فرهنگ سازی به سینما رفتن و تماشای فیلم به صورت دسته جمعی باشد چرا که بسیاری از افراد بر این باور هستند که تماشای فیلم در سینما به مراتب بهتر از دیدن یک فیلم در خانه می باشد.
از سوی دیگر باید یادآور شد که طبق آمار موجود زنان بیشتر از مردان به سینما می روند که این خود از نبود تفریحات مناسب برای زنان خبر می دهد چرا که در حال حاضر هیچ تفریح مناسبی برای زنان در نظر نگرفته شده است که این خود می تواند عاملی برای گرایش هر چه بیشتر به نمایش فیلم در سینما شود.

الهام صمدزاده

انتهای خبر///


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز