خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
گاهی کارگزاران در حرکت اشتباهی می کنند که در جامعه شکاف بزرگ ایجاد می کند       آقای رئیس جمهور! اجازه ندهید بی اعتنایی به قرارگاه فرهنگ، علم و فناوری در حافظۀ ملی به نام شما ثبت شود!       کلینتون: آمریکا به‌ جای تهدید ایران باید به دنبال دیپلماسی بیشتر باشد        زاکانی: اساس بیانیه گام دوم تشکیل «جامعه الگو» است       رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح از افزایش حقوق سربازان در سال جاری و لحاظ شدن این افزایش حقوق از اردیبهشت خبر داد.        کتاب مشترک دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه هاروارد منتشر شد       نکاتی درباره طرح ساماندهی بازار خودرو       اجرای یکپارچه قانون مالیات بر ارزش افزوده        استعفای دوشغله ها نتیجه نظارت وزارت کار       در رسیدگی به مفاسد اقتصادی تفاوتی بین دانه درشت‌ها و ریزها نیست       بازدید رسانه‌ای‌ها از غنی‌سازی نطنز و چند نکته: دوربین‌های آژانس چگونه تاسیسات ایران را رصد می‌کنند؟       مقام روس: آمریکا مسبب تشدید وخامت اوضاع درباره برجام و ایران است        روزی به نام زنبورهای عسل       مجمع گفت وگوی منطقه ای مقابله هوشمند با فتنه جویی خارجی       ایران نسبت به تلاش های فتنه جویانه خارج از منطقه هشدار داد       مواضع رسمی کشور را چه کسی بیان می کند؟       رحمانی فضلی: امنیت مردم در مناطق مرزی برای وزارت کشور اهمیت بالایی دارد       حسین هدایتی به ۲۰ سال حبس محکوم شد/ صدور حکم برای دو جاسوس آمریکا و عربستان       نبود زیرساخت های لازم برای تولید خودروهای برقی       شوراها از ارکان اصلی نظام هستند/ توصیه به شورای استانها: وارد دعوای جناحی نشوید      
 
آخرین اخبار  

گاهی کارگزاران در حرکت اشتباهی می کنند که در جامعه شکاف بزرگ ایجاد می کند

آقای رئیس جمهور! اجازه ندهید بی اعتنایی به قرارگاه فرهنگ، علم و فناوری در حافظۀ ملی به نام شما ثبت شود!

کلینتون: آمریکا به‌ جای تهدید ایران باید به دنبال دیپلماسی بیشتر باشد

زاکانی: اساس بیانیه گام دوم تشکیل «جامعه الگو» است

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح از افزایش حقوق سربازان در سال جاری و لحاظ شدن این افزایش حقوق از اردیبهشت خبر داد.

کتاب مشترک دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه هاروارد منتشر شد

نکاتی درباره طرح ساماندهی بازار خودرو


اساتید و دانشگاه  

کتاب مشترک دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه هاروارد منتشر شد

کتاب مشترک دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه هاروارد منتشر شد

واکنش وزارت علوم به افت کیفیت غذاهای دانشجویی/افزایش قیمت گوشت، برنج و روغن برای دانشگاه‌ها مشکل ایجاد کرده‌ است

واکنش وزارت علوم به افت کیفیت غذاهای دانشجویی/افزایش قیمت گوشت، برنج و روغن برای دانشگاه‌ها مشکل ایجاد کرده‌ است

علوم انسانی اسلامی و الگوی پیشرفت مبتنی بر علم دینی از مطالبات صریح رهبران نظام اسلامی بوده است

 علوم انسانی اسلامی و الگوی پیشرفت مبتنی بر علم دینی از مطالبات صریح رهبران نظام اسلامی بوده است

راز چهل سال عقب نگهداشتن علم دینی، عدم باور به اسلام است.

راز چهل سال عقب نگهداشتن علم دینی، عدم باور به اسلام است.

طراحی مدل جامع مدیریت اجتماعی بر محور دین ضرورت دارد

طراحی مدل جامع مدیریت اجتماعی بر محور دین ضرورت دارد

سمپوزیوم "علوم ژئوماتیک و تکنولوژی اطلاعات مکانی" برگزار شد

 سمپوزیوم

همکاری همه جانبه شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با دانشگاه فرهنگیان

همکاری همه جانبه شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با دانشگاه فرهنگیان


معرفی آثار اساتید  


 

1397/08/20 3:06:25 AM

معاون وزیر کار خبر داد

حمایت وزارت کار از دانشجویان کارآفرین/ فارغ‌التحصیلان دانشگاهی دوره‌های کارورزی می‌بینند 

معاون وزیر کار از حمایت‌های این وزارتخانه از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان خلاق و ایده‌پرداز خبر داد و گفت: این وزارتخانه از دانشجویان و فارغ‌التحصیلانی که ایده‌های نوآورانه داشته باشند، علاوه بر حمایت برای اتصال به شبکه‌های نوآورانه تسهیلاتی را در قالب وام و ... ارائه خواهد داد.

حمایت وزارت کار از دانشجویان کارآفرین/ فارغ‌التحصیلان دانشگاهی دوره‌های کارورزی می‌بینند


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز؛ منصوری در نشست خبری که به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی امروز در وزارت کار برگزار شد، ایجاد هماهنگی بین بازیگران مختلف حوزه توسعه کارآفرینی را یکی از خلاءهای اصلی این عرصه توصیف کرد و گفت: خوشبختانه امسال بازیگران مختلف عرصه کارآفرینی کنار هم آمده‌اند تا هفته جهانی کارآفرینی به صورت مشترک برگزار شود. به طوری که این مراسم هفته آینده با همکاری مشترک دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران و ضمن تاکید بر رویکرد ایجاد هماهنگی بین کارآفرینان برگزار می‌شود.
وی در ادامه وضعیت کارآفرینی کشور طی چند سال اخیر را مثبت ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه طی چند سال اخیر اتفاقات خوبی در کشور در حوزه کارآفرینی و توسعه کارآفرینی  افتاده است به طوری که رتبه ایران در سطح بین‌المللی به ۱۳ بهبود یافته و در سطح منطقه نیز از رتبه ۱۴ به ۱۱ رسیدیم و وضعیت‌های بسیار خوبی در سال‌های گذشته در حوزه ایجاد قابلیت کارآفرینی به صورت علمی و اجرایی اتفاق افتاده است که البته اثرات آن را در سطح ملی می‌بینیم.
معاون توسعه، کارآفرینی و اشتغال وزیر کار همچنین خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط پیش آمده اگر که ما در سال‌های آینده در عرصه کارآفرینی با نوساناتی مواجه خواهیم شد اما همچنان تکلیف ما درحوزه ایجاد اشتیاق و افزایش ریسک‌پذیری بین کارآفرینان است و در عرصه بین‌المللی سازی کسب و کار و ایجاد قابلیت از این منظر باید بتوانیم روحیه ریسک‌پذیری را ایجاد کنیم، کارآفرینان ما بتوانند به اکوسیستم جهانی کارآفرینی متصل شوند.
به گفته منصوری، به نظر می‌رسد در کشور ما علی‌رغم حضور پرقدرت بخش خصوصی در عرصه کارآفرینی، سیاستگذاری‌ها و قانون‌های مربوط به این عرصه باید بهبود و به روزرسانی شود و متاسفانه در حال حاضر قواعد کارآفرینی در کشور ما سنتی هستند و همچنان برای حمایت از این افراد از ابزارهایی مانند وام، دریافت مجوز، گواهینامه و برخی مسائل دیگر مواجه هستیم که وزارت علوم تلاش می‌کند قواعد و قوانین مربوط به کارآفرینی به روز شود.
معاون توسعه، کارآفرینی و اشتغال وزیر کار همچنین ایجاد مزیت برای کارآفرینان کشور در لایه‌های مختلف را از دیگر برنامه‌های مورد حمایت وزارت کار در این عرصه دانست و گفت: این وزارتخانه در راستای حمایت از کارآفرینان به طور سالیانه حدود ۱۰ نفر را به عنوان کارآفرین برتر انتخاب می‌کنند اما به طور کلی مزیت ویژه‌ای برای این افراد قائل نشدیم که البته در این راستا تلاش داریم به ترویج آموزش‌های خود در عرصه کارآفرینی بپردازیم و این آموزش‌ها را که امروزه در بهترین آن حالت و نوع خود در  دانشگاه‌ها متمرکز شده، به صورت عمومی گسترش دهیم.
وی به همکاری دو وزارتخانه کار و علوم برای توسعه آموزش‌های کارآفرینی اشاره کرد و گفت: ما تفاهم‌نامه‌ای که با وزارت علوم منعقد کرده و توانستیم آموزش‌های کارآفرینی به صورت عملی و علمی را از مرحله قبل از دبستان شروع کرده و در مرحله دانشگاهی به صورت جدی پیگیری کنیم. به طوری که دانشجویی از همان ترم ابتدایی ورود به دانشگاه می‌تواند آموزش‌های متناسبی با رشته‌های تحصیلی خود دریافت نماید که البته این برنامه در گام اول در سه دانشگاه شروع شده که در نظر داریم این نوع آموزش‌ها را به صورت کلی در دانشگاه‌های دیگر اجرایی کنیم.
 معاون وزیر کار همچنین بین‌المللی سازی بحث کارآفرینی را از دیگر بحث‌های اساسی وزارت کار عنوان کرد و گفت: این برنامه به منظور ارتقای سطح کارآفرینی در کشور انجام می‌گیرد و معتقد هستیم ارائه آموزش محض در این زمینه لزوما کارآیی ندارد بلکه سعی داریم با بین‌المللی سازی این امر کارآفرینان ما در عرصه‌های جهانی حضور پیدا کنند.
به گفته وی بخش‌ زیادی از برنامه‌های کارآفرینی در مرکز و یا مراکز استان‌های دیگر جریان دارند که وزارت کار تلاش می‌کنند این نوع قابلیت‌ها را گسترش دهند و بین کارآفرینان محلی و ملی اتصال ایجاد شود. در واقع ما دنبال شکل‌گیری یک شبکه ملی کارآفرینی در کشور هستیم.
منصوری با تاکید بر اینکه برای کارآفرین شدن نیازمند نهادینه سازی در کشور هستیم، خاطرنشان کرد: خوشبختانه برخی نهادها حمایت‌های خود را از برنامه‌های وزارت کار در این زمینه اعلام کرده‌اند و ما در وزارتخانه منابعی را نیز برای حمایت از کارآفرینان در نظر داریم و البته دنبال تامین منابع از مسیرهای دیگر به منظور حمایت از این افراد هستیم.
وی همچنین به حمایت وزارت کار از دانشجویان و دانشگاه‌های مهارت‌محور و کارآفرین تاکید کرد و گفت: طی سال‌های گذشته ساختار آموزشی در کشور به گونه‌ای بود که کارآفرینی به عنوان محور قرار نمی‌گرفت و خوشبختانه این امر طی سال‌های اخیر مورد توجه وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم قرار گرفته که بر اساس آن افراد نگرش کارآفرینی و مهارت‌آموزی را از همان دوره دانش‌آموزی یاد بگیرند و در دوره دانشگاه نیز دانشجویان بتوانند از همان ابتدای ورود به تحصیل آموزش‌های لازم با رشته‌های مرتبط خود را ببینند تا در نهایت در حین تحصیل یا بعد از فارغ‌التحصیلی بتوانند کارآفرین شده و کسب و کارهای مستقیمی راه‌اندازی کنند که همان طور که اعلام شد وزارت کار برنامه مشترکی را با وزارت علوم تدوین کرده و این برنامه در فاز اول اجرایی شده و در نظر داریم اجرای آن در دانشگاه‌های بزرگ دیگر نیز آغاز شود.
 معاون وزیر کار همچنین در ادامه در خصوص حمایت‌های وزارتخانه از برنامه کارورزی دانشجویان نیز گفت: برنامه‌ای با عنوان کارورزی در دستور کار وزارت کار قرار گرفته که بر اساس آن هر فارغ‌التحصیل یک واحدی را برای آموزش انتخاب کنند و بر اساس آن حدود چهار تا شش ماه فرصت کارورزی برای یادگیری در حوزه کارآفرینی، مدیریتی یا مهارت‌های دیگری را آموزش ببینند.
وی گفت: این وزارتخانه هزینه دوره کارورزی را پوشش خواهد داد. در این مدت نیز به کارورزان دستمزد پرداخت خواهیم کرد تا فرصتی فراهم کنیم فارغ‌التحصیلان ما فضای کسب و کار و کارآفرینی را از نزدیک درک کنند.
وی ادامه داد: فارغ‌التحصیلانی که از برنامه کارورزی وزارت کار استفاده می‌کنند، می‌توانند دوره یک هفته‌ای را از آموزش‌های کارآفرینی بهره بگیرند که این آموزش‌ها در آینده‌ای نزدیک اجرایی خواهد شد اما آموزش‌های دوره‌ کارورزی دو سال است که از طریق وزارت کار برگزار می‌شود.
منصوری همچنین خاطرنشان کرد: ارائه آموزش‌های مهارت‌های کارآفرینی از دیگر برنامه‌های وزارت کار به شمار می‌رود که البته منظور ما از این آموزش‌ها طرح توجیه کارآفرینی نیست و ما با سازمان فنی- حرفه‌ای هماهنگی‌هایی را انجام دادیم تا در چارچوب تعریف شده افراد داوطلب بتوانند از آموزش‌های مهارت کارآفرینی بهره ببرند و این آموزش‌ها برای فارغ‌التحصیلان دانشگاه و همچنین دانشجویان سال آخر دانشگاه‌ نیز قابل ارائه است.
وی در ادامه از برنامه وزارت کار برای حمایت از کارآفرینان جوان و ایده‌پرداز خبر داد و گفت: بر اساس این برنامه که از آن به عنوان باشگاه کارآفرینان جوان یاد می‌شود همه افراد اعم از فارغ‌التحصیلان و ... می‌توانند از حمایت‌های معنوی و مادی وزارت کار بهره ببرند که البته ابتدای کار سعی داریم این برنامه به صورت رشته‌کارآفرین پیش ببریم اما به طور کلی حمایت‌های دولت از کارآفرینان فقط در حوزه تخفیف وام خلاصه نمی‌شود و ما تلاش داریم ابتدا با پیوند قوی با نوآوران و ایده‌پردازان ایجاد کنیم و در نهایت بعد از اینکه این اتصال ایجاد شد، تسهیلات دیگری را به صورت‌های  مختلف اعم از وام ارائه خواهیم داد.
معاون وزیر کار در پایان خاطرنشان کرد: سیاست وزارت کار این است که شرکت‌های دانش‌بنیان که ایده‌های خلاقانه و همچنین محصول محوری داشته باشند، در اولویت حمایت‌های وزارت کار برای دریافت تسهیلات قرار خواهند گرفت.
انتهای خبر///
 
منبع؛ ایسنا
 


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز