صدای تظاهر کنندگان ضد ترامپ در لندن و شهرهای دیگر انگلیس طنین انداز شد.

 

صدای تظاهر کنندگان ضد ترامپ در لندن و شهرهای دیگر انگلیس طنین انداز شد.آدمک بادکنکی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که وی را به شکل یک کودک عصبانی نشان می داد که پوشک به تن دارد جمعه در میان فریاد شادی تظاهر کنندگان بر فراز ساختمان پارلمان در لندن به هوا فرستاده شد.

خبرنگار شبکه بی بی سی در گزارش خود درباره تظاهرات ضد ترامپ گفت نام ترامپ در سرتاسر شهر لندن طنین انداز شد. این نام روی پوسترهایی که تظاهر کنندگان در دست گرفته بودند، و نیز روی تیشرت هایی که به تن داشتند هم به چشم می خورد. صدای تظاهر کنندگان و تعداد آنها بسیار زیاد بود اما هنگامی که دهها هزار نفر در خیابان های لندن علیه سفر رئیس جمهور ترامپ به انگلیس تظاهرات می کردند او حتی در لندن حضور نداشت که آنها را ببیند یا صدای خشم آنها را بشنود. روابط انگلیس و آمریکا به صورت معمول روابطی ویژه است و رئیس جمهور آمریکا این روابط را عالی ترین سطح روابط ویژه توصیف کرد، اما تظاهر کنندگان برای استقبال از رئیس جمهور آمریکا به خیابان ها نیامده بودند، بلکه آمده بودند تا اعتراض خود را به او نشان دهند.
یکی از زنان سیاهپوست شرکت کننده در این تظاهرات گفت :”من فکر می کنم سیاست های او وحشتناک است. همچنین نحوه حرف زدن او با مردم، نحوه حرف زدن او درباره زنان، نحوه حرف زدن او درباره معلولان ، سیاست او در خصوص تغییرات اقلیمی. فهرست کارهای غلط او فهرستی طولانی است. “
یک زن آمریکایی شرکت کننده در تظاهرات لندن نیز در پاسخ به این سوال که چه احساسی از تظاهرات مردم انگلیس علیه رئیس جمهور کشورش دارد، گفت :”این خیلی خوب است که آنها این قدر اهمیت می دهند.”
تظاهرات لندن با به هوا فرستادن جاذبه گردشگری جدید این شهر آغاز شد. آدمک بادکنکی شش متری ترامپ در بیرون ساختمان پارلمان به هوا فرستاد شد. اندازه این بادکنک شاید آنقدر هم بزرگ نبود اما تاثیر آن چشمگیر بود.
بعد هم تظاهرات اصلی بزرگ ضد ترامپ آغاز شد و خیابان های مرکز لندن پر از جمعیت شد. هیچ خبری از کاروان ریاست جمهوری آمریکا در اینجا نبود بلکه خیابان ها به تصرف انبوه جمعیت تظاهر کنندگان درآمده بود.
خبرنگار بی بی سی در ادامه گزارش خود در میان جمعیت تظاهر کنندگان گفت هرچند رئیس جمهور آمریکا ممکن است در این زمان اینجا نبوده باشد و جمعیت تظاهر کنندگان را ندیده باشد، اما قطعا از این تظاهرات خبر داشته است. او گفت به این دلیل وقت زیادی را در پایتخت انگلیس نگذارد چون ممکن است فکر کند که چندان از او استقبال نمی شود. وی در عین حال گفت به اعتقاد وی مردم واقعی انگلیس روسای جمهور آمریکا را بسیار دوست دارند.
اما این تظاهرات فقط به لندن محدود نشد و سرتاسر انگلیس را در بر گرفت. در گلاسکو در اسکاتلند که ترامپ جمعه شب وارد آن شد، و در دیگر شهرها مانند بیرمنگام و شفیلد نیز تظاهرات ضد ترامپ برگزار شد.
البته برخی از طرفداران ترامپ نیز از سفر او به انگلیس استقبال کردند. یک زن طرفدار او گفت :”من فکر نمی کنم استقبال میهمان دوستانه ای از او شده باشد. من فکر می کنم این کمی ناشی از کوته بینی برخی از انگلیسی هاست که این تظاهرات را برگزار کردند. آنها انرژی خودشان را به هدر دادند.”
یک مرد از طرفداران ترامپ نیز گفت :”آنها (تظاهر کنندگان) می گویند ترامپ را به کشور راه ندهید. من نمی دانم این تا کجا می خواهد ادامه یابد. کشور ما از اتحادیه اروپا خارج شده است و حالا هم می خواهد از آمریکا دور شود.”
اما در میدان ترافالگار لندن که مملو از جمعیت تظاهر کنندگان ضد ترامپ بود کسی از رئیس جمهور آمریکا استقبال نمی کرد.

بازدید کننده گرامی : شما هم اکنون این خبر را در شبکه خبری تحلیلی استادنیوز مشاهده میکنید

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد