سایز متن   /

رئیس سازمان بسیج اساتید با اشاره به سنگ‌اندازی‌های برخی رؤسای دانشگاه‌ها گفت: به طور نمونه در شیراز استاد نخبه ما محصول را تولید کرده و در سوخت موشک تغییر کیفی داده است، محصول عینیت دارد ولی دانشگاه از او ISI می‌خواهد!

 

مجتبی زارعی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در افتتاحیه نخستین اجلاس علمی، آموزشی و تشکیلاتی رؤسای مراکز استانی بسیج اساتید و مسئولان کانون‌های بسیج استادان سراسر کشور که با حضور وزیر علوم برگزار شد، گفت: بسیج اساتید سعی دارد از کسانی که اسلام را محور هدف فعالیت خود قرار داده مدد بگیرد. بسیج اساتید  می‌خواهد به اجتماعی شدن علم کمک کند و از حیث رویکرد سعی دارد شان کارسازی داشته باشد.

وی ادامه داد: ما اگر سان کارسازی نداشته باشیم از سنت اسلامی و الهی و وحیانی جدا شدیم. ما در بسیج اساتید تلاش داریم از حیث تشکیلاتی در نیروی انسانی می‌خواهد تا دانشکده‌ها گسترش پیدا کنیم.

زارعی افزود: ما از نظر تخصص بنا داریم هر کانونی مزیت داشته باشد و کانونها باید مزیت محور باشند.

رئیس سازمان بسیج اساتید تاکید کرد: ما از حیث سیاسی از خط‌کشی‌ها عبور خواهیم کرد، این بیان صریح ولی امر است و ما این را با احدی تعارف نداریم که بسیج جدای از جناح‌هاست. و ما وعده می‌کنیم.

وی گفت: ما به علوم انسانی اسلامی توجه داریم و بنا نداریم بگوییم که آیا علوم انسانی اسلامی امکان دارد؟

زارعی که وزیر علوم را خطاب سخنانش قرار داده بود، اظهار داشت: آقای وزیر علوم انسانی بومی اتفاق افتاده است برای اینکه جایگاه علوم انسانی مدرن را دستکاری کرده است.

رئیس سازمان بسیج اساتید ادامه داد: ما از حیث روش تحقیق به ابزار به اندیشکده رسیدیم. این اندیشکده‌ها ساختاری در دانشگاه ها ایجاد نمی‌کند اما از درون باید بجوشد و با استادانی که در تخصص‌های خودشان بناست در یک موضوعی حل‌المسائلی فکر کنند می‌خواهیم در استانها به کمک استانداران و فرمانداران بیائیم. ما می‌خواهیم به دولت کمک کنیم.

وی گفت: ما به آقای رئیس‌جمهور نامه دادیم و اعلام کردیم بنا داریم به دولت کمک کنیم. در وزارت علوم هم همینطور است.

زارعی تصریح کرد: آقای وزیر علوم تنها وزیری است که در دوره جدید در تمام جلسات شورای اسلامی شدن دانشگاه ها حضور داشتند و با دغدغه به مسئله نگاه می‌کنند ولی وزرای دیگر اینگونه نبودند.

رئیس سازمان بسیج اساتید تاکید کرد: ما از وزیر علوم می‌خواهیم که ظرفیت بسیج اساتید استفاده کند، ما باید کاری کنیم که بماند نه کاری کنیم که بمانیم، وزارت علوم و بسیج اساتید باید چنین کاری کنند.

وی با اشاره به لزوم ارج‌گذاری قانونی و عینی به مطالعات راهبردی، گفت: ما برای تشکیل اندیشکده‌های راهبردی از هیچ رئیس‌دانشگاهی درخواست بودجه نخواهیم کرد، اما اگر استادی توانست مشکلی را حل کند چرا دانشگاه از استادی که نخبه است استفاده نکند.

رئیس سازمان بسیج اساتید با اشاره به سنگ‌اندازی‌های برخی از روسای دانشگاه‌ها گفت: به طور نمونه در شیراز استاد نخبه ما محصول را تولید کرده و در سوخت موشک تغییر کیفی داده است، محصول عینیت دارد ولی دانشگاه از او آی اس آی می‌خواهد!

وی خطاب به وزیر علوم گفت: ما در خدمت شما به عنوان سرباز هستیم که نظام اداری علم را برای انقلاب اسلامی دور بزنیم، ما به کمک شما در دانشگاه‌ها رویدادهای استارتاپی را ما مدیریت کنیم، ایده‌ها همراه با صاحبانش در حال غارت شدن است و ما در خدمت شما رویدادهای استارتاپی را برگزار خواهیم کرد و در سبد اخلاص خدمت شما قرار خواهیم داد.

زارعی تاکید کرد: ما باید دانشگاه را از گروگان مقالات کمی کم بهره و کم ‌خاصیت آزاد کنیم، دانشگاه مصداق عینی این بیان رهبر حکیم باشد که از سنت ما نقل می‌کند که « العلم سلطان».

وی گفت: این جمع که در بسیج اساتید حضور دارد هیچ وقت نمی‌پذیرید که در دانشگاه خط انقلاب اسلامی زیر سوال برود، آقای وزیر ما وعده می‌کنیم کرسی‌های آزاداندیشی را در کمال عقلانیت و کمیت برگزار کنیم، اما او که در دانشگاه فرمان شلیک به جمهوری اسلامی را صادر می‌کند را نمی‌توانیم بپذریم، ما در این موضع با وزیر علوم هماهنگیم و وزیر علوم را متدین‌تر، متشرع‌تر و ولایی‌تر از خودم می‌دانم.

بازدید کننده گرامی : شما هم اکنون این خبر را در شبکه خبری تحلیلی استادنیوز مشاهده میکنید

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آرشیو چند رسانه ای
آمریکا دیدار ترامپ و کیم را لغو کرد
نامه علمای اهل سنت به رهبر انقلاب در پی خروج آمریکا از برجام
وزیر اطلاعات: هیچ یک از مسئولان ما دو تابعیتی نیستند

آرشیو کاریکاتور
آمریکا دیدار ترامپ و کیم را لغو کرد
نامه علمای اهل سنت به رهبر انقلاب در پی خروج آمریکا از برجام
وزیر اطلاعات: هیچ یک از مسئولان ما دو تابعیتی نیستند

آرشیو گزارش تصویری
آمریکا دیدار ترامپ و کیم را لغو کرد
نامه علمای اهل سنت به رهبر انقلاب در پی خروج آمریکا از برجام
وزیر اطلاعات: هیچ یک از مسئولان ما دو تابعیتی نیستند

آرشیو