سایز متن   /

     دکتر مجتبی زارعی – رییس سازمان بسیج اساتید کشور – صبح امروز با حضور در مشهد مقدس با استادان بسیجی دانشگاه های خراسان رضوی دیدار کرد و در ادامه در نشستی خبری، به پرسش های خبرنگاران رسانه های مختلف، پاسخ گفت. وی در این دیدار ضمن تبریک اعیاد ماه شعبان و ابراز خرسندی […]

 

 

 دکتر مجتبی زارعی – رییس سازمان بسیج اساتید کشور – صبح امروز با حضور در مشهد مقدس با استادان بسیجی دانشگاه های خراسان رضوی دیدار کرد و در ادامه در نشستی خبری، به پرسش های خبرنگاران رسانه های مختلف، پاسخ گفت.

وی در این دیدار ضمن تبریک اعیاد ماه شعبان و ابراز خرسندی از حضور در جمع اساتید متعهد و پرتلاش خراسان رضوی، تأکید کرد: رویکرد مدیران سازمان بسیج اساتید در دوره جدید برپایه حلّ مسائل ملّی، منطقه‌ای و محلّی خواهد بود.

عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس در این نشست صمیمانه پس از تحلیل وضعیت کنونی ایران و جهان، گفت: مسئله ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی، پیچ مهم تاریخی که در آن قرار داریم و رقبای انقلاب اسلامی ازجمله مسائل مهمی هستند که باید حتماً در تحلیل­ها مدّنظر قرار گیرند.

 

انقلاب اسلامی؛ پیشنهاد نو و جدید ایرانیان به جهان

وی همچنین یادآور شد: هم اکنون دو جریان اصلی تمدنی در دنیا وجود دارد؛ یکی جریان لیبرال – دموکراسی است که کمیسیون تدوین امنیت ملی امریکا برنامه ۲۰۲۵ امریکا را برای این جریان آماده کرده است و دیگری جریان انقلاب اسلامی و برش جمهوری اسلامی است که برنامه آن چشم انداز ۱۴۰۴ است و فاصله چندانی با موعد آن نداریم.

وی همچنین شیوه مدیریتی امامین انقلاب اسلامی را به دو شیوه اجمالی و تفصیلی تقسیم کرده و افزود: معمار کبیر انقلاب اسلامی با وجود دوره پرتنش و پرآشوب ایران و جهان، به نحوی هوشمندانه و در عین حال اجمالی مدیریت شد. در دوره جدید، امامِ دوره تفصیل شیوه ای نو در پیش گرفته است. اما مخاطبین این دوره با شیوه دوره اجمال دنباله رو ایشان هستند. چشم انداز امامِ تفصیل به نحو حکیمانه ای به سمت قله های پیشرفت و ترقی است و نگاه تمدنی دارد. اما با وجود فرمان ایشان به تغییر روش، ما همچنان با نمادهای دوره اجمال با ایشان حرف می زنیم. لذا ایشان مجبور است هم نظریه پردازی کندف هم نهادسازی کند و …

دکتر زارعی ضمن اعلام حمایت از حرکت‌های نو و خلاقانه اساتید بسیجی در راستای حلّ معضلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه تصریح کرد: ظرفیت‌های علمی بسیار خوبی در کشور وجود دارد که باید در خدمت تولید کشور قرار گیرد. استادان متعهد و وطن­خواه کشور نیز باید به این امر کمک کنند.

وی در ادامه با یادآوری طمع غرب به ایده ها و صاحبان ایده در کشورمان، گفت: رهبر حکیم و فرزانه انقلاب با هوشمندی از سالها قبل برای این مسئله تدبیر داشتند و با اعلام جنبش نرم افزاری و تشکیل نهادهایی همچون بنیاد ملی نخبگان، معاونت علمی و فنّاوری ریاست جمهوری و … با این حربه، مقابله کردند.

دکتر مجتبی زارعی از دانشگاهها و استادان بسیجی در سراسر کشور درخواست کرد با اجتهاد منطقه ای و درنظر گفتن محورهای توسعه در هر استان، اندیشکده های راهبردی و مسئله محور را در استان تشکیل داده و به پیشبرد اهداف کلان انقلاب اسلامی و حلّ معضلات ملّی و محلّی کمک کنند.
رییس سازمان بسیج اساتید کشور پس از این دیدار، در نشستی با نمایندگان رسانه های مختلف، به پرسش های خبرنگاران پاسخ گفت.

بازدید کننده گرامی : شما هم اکنون این خبر را در شبکه خبری تحلیلی استادنیوز مشاهده میکنید

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آرشیو چند رسانه ای
آمریکا دیدار ترامپ و کیم را لغو کرد
نامه علمای اهل سنت به رهبر انقلاب در پی خروج آمریکا از برجام
وزیر اطلاعات: هیچ یک از مسئولان ما دو تابعیتی نیستند

آرشیو کاریکاتور
آمریکا دیدار ترامپ و کیم را لغو کرد
نامه علمای اهل سنت به رهبر انقلاب در پی خروج آمریکا از برجام
وزیر اطلاعات: هیچ یک از مسئولان ما دو تابعیتی نیستند

آرشیو گزارش تصویری
آمریکا دیدار ترامپ و کیم را لغو کرد
نامه علمای اهل سنت به رهبر انقلاب در پی خروج آمریکا از برجام
وزیر اطلاعات: هیچ یک از مسئولان ما دو تابعیتی نیستند

آرشیو