نگاه همه به بازی‌های آسیایی است/ ورزشکاران قوی و باتجربه شده‌اند

 

لوتار شفر آلمانی که بعد از سال‌ها دوباره به قایقرانی ایران بازگشته ورزشکارانش را قوی‌تر و با تجربه‌تر نسبت به گذشته می‌بیند. او می‌گوید که همه نگاه‌ها امروز به نتایج خوب در بازی‌های آسیایی است.

مربی آلمانی قایقرانی درباره حضور دوباره‌اش در ایران و شرایط پاروزنان تا بازی‌های آسیایی اظهار کرد: من شرایط ایران را می‌شناسم و دوباره تصمیم گرفتم با قایقرانی این کشور کار کنم و اکنون همه نگاه و توجه ما به بازی‌های آسیایی جاکارتا است. باید با قدرت پیش برویم و نتیجه‌ای شایسته بگیریم.

شفر با اشاره به اهمیت بازی‌های آسیایی بیان کرد: باید خیلی خوب تلاش کنیم تا در بازی‌های آسیایی موفق شویم. همه نگاه‌ها به بازی‌های آسیایی است که فرصت زیادی هم نداریم. در شروع کار تلاش ما این بود که بتوانیم با توجه به شرایط ملی‌پوشان سیستمی ایجاد کنیم تا برای قایقران‌ها بهترین باشد و آنها روند رو به رشدی داشته‌باشند.

او افزود: بازی‌های آسیایی خیلی مهم است. هر چهار سال برگزار می‌شود و همه کشورها هزینه زیادی انجام می‌دهند و منتظر هستند که نتیجه بگیرند. این رویداد برای ایران هم اهمیت بسیار زیادی دارد. ما برنامه ریزی داریم تا موفق باشیم. کارمان ساده نیست اما تلاشمان را می‌کنیم تا در اردوی آلمان و کاپ جهانی پیش رو خیلی خوب تمرین کنیم و با بهترین شرایط به اندونزی برویم.

مربی آلمانی قایقرانی ایران که در گذشته نیز با ملی‌پوشان کار کرده‌است درباره شرایط کنونی پاروزنان نسبت به گذشته بیان کرد: اولین تغییر این است که همه ورزشکاران نسبت به گذشته قوی‌تر شده‌اند که این طبیعی است. در این سال‌ها با تجربه و از نظر روانی نیز بزرگ شده‌اند. مهم‌ترین چیز این است که از نظر تجربه و روانی رشد کرده‌اند و قطعا اکنون درک بسیار زیادی دارند. شناختشان از شرایط مختلف در این رشته بیشتر شده‌است.

او درباره قایق‌هایی که ایران در بازی‌های آسیایی شرکت می‌دهد تصریح کرد: در کایاک و کانو باید در بخش‌های مختلف شرکت کنیم. ارنج‌ها هنوز مشخص نشده و در این مدت باید بهترین‌ها را شناسایی کنیم. تغییراتی هم در مواد مسابقه داشته‌ایم و برخی مسافت‌ها حذف شده که به نظرم اتفاق خوبی نبود. به هر حال باید برای قسمت‌های مختلف برای بازی‌ها آماده شویم.

شفر درباره قایق کایاک دو نفره هزار متر و رقابت بین ملی‌پوشان برای این قایق گفت: ما اکنون همه را تست می‌کنیم. هیچ قایقی تعیین نشده و فقط می‌توان گفت ۶ پارو زن داریم که در سه قایق تمرین می‌کنند. به دنبال این هستیم که بهترین قایق دو نفره را انتخاب کنیم و در این مدت نیز همه شرایط را تست می‌کنیم. در اردوی آلمان و کاپ جهانی نیز عملکردها را زیر نظر داریم تا ببینیم کدام دو نفر بهتر هستند.

مدیر تیم‌های ملی آب‌های آرام درباره کانو کانادایی بیان کرد: یک مشکل بزرگ در کانو داریم و آن دو نفره هزار متر است. هنوز نتوانسته‌ایم یک دو نفره هزار متر خیلی خوب پیدا کنیم. در یک نفره مسافت کوتاه و بلند پاروزنان خیلی خوبی داریم اما مشکل ما در کانو دو نفره هزار متر است.

او در پاسخ به این سوال که آیا با علیرضا علیمحمدی برای کایاک ۲۰۰ متر صحبت کرده یا نه؟ تصریح کرد: علیرضا علی محمدی را می شناسم اما در تست نبود. او در گذشته خیلی خوب بود اما اکنون ندیدم و نمی دانم تمرین کرده یا نه. ورزشکار باید تمرین کند و آمادگی‌اش را نشان دهد.

ارسال دیدگاه