سایز متن   /

بسیج اساتید تهران بزرگ در واکنش به تصمیم شورای شهر درباره استعفای شهردار طی بیانیه ای ضمن تمجید از شجاعت و صراحت شهردار تهران با اعلام استعفا، اعضای شورای شهر را به واقع نگری و نگاه علمی برای پیشبرد پروژه های کلان شهری دعوت کرد. بسیج اساتید تهران بزرگ درباره تصمیم غیر مسؤولانۀ شورای شهر […]

بسیج اساتید تهران بزرگ در واکنش به تصمیم شورای شهر درباره استعفای شهردار طی بیانیه ای ضمن تمجید از شجاعت و صراحت شهردار تهران با اعلام استعفا، اعضای شورای شهر را به واقع نگری و نگاه علمی برای پیشبرد پروژه های کلان شهری دعوت کرد.

بسیج اساتید تهران بزرگ درباره تصمیم غیر مسؤولانۀ شورای شهر تهران طی بیانیه ای تاکید کرد: ما اساتید بسیجی دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و مراکز آموزش عالی تهران بزرگ ضمن تمجید از نجفی شهردار تهران بابت شجاعت و صراحتی که با اعلام استعفا به خرج دادند، شورای محترم شهر تهران را به واقع نگری، نگاه علمی برای پیشبرد پروژه های کلان شهری و احترام به حق الناس و کرامت کسانی که از آنها رأی گرفته اند، دعوت می کنیم.

 

متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:

 

« وَ اِنَّ عَمَلَکَ لَیْسَ لَکَ بطعمهٍ ولکِنَّهُ فی عنقک امانهٌ و اَنْتَ مُسْتَر علی لِمَنْ فَوْقَکَ»  امام علی(ع)

کاری که به عهده توست نان و خورش تو نیست بلکه امانتی بر گردن تو است. آن که تو را بدان کار گمارده، نگهبانی امانت را به عهده‌‏ات گذارده است.

بر همگان نیک روشن است که کلانشهرها با معضلات عدیده و متنوعی درگیرند؛ چندانکه اهمال در رسیدگی به آنها و فقدان مدیریت بهینه، منجر به بروز مشکلات جدی برای شهروندان می شود. بویژه شهری مانند تهران که در حد برخی از کشورهای کوچکتر بوده و به اذعان اهل فن، دست کم توانی به اندازۀ توان مدیریت بر چندین وزارتخانه را می طلبد.

با این حال چندی است موضوع بیماری شهردار محترم تهران مطرح و درنهایت به استعفای خودخواستۀ ایشان انجامید. انتظار می رفت شورای محترم شهر تهران نیز با واقع نگری و توجه به حقوق شهروندان تهرانی با این استعفا موافقت و فردی توانمند را جایگزین نمایند.

مع الاسف تصمیم اعضای محترم شورا که با شعار مردم گرائی و اهتمام به حقوق شهروندی اعتماد عمومی را جلب کرده اند، در عمل چندان با آن ادعا هماهنگ و موافق نبوده، شائبۀ ترجیح حقوق جناحی و سیاسی بر دغدغه های مردم را تقویت می کند.

وقتی جناب شهردار اذعان می کند که مرحلۀ درمان ایشان سخت و مرحلۀ پس از درمان نیز طویل المدت بوده و بیماری، بخش زیادی از انرژی ایشان را گرفته و انرژی لازم برای مدیریت پایتخت باقی نمی ماند و اگر بخواهد با همین وضع ادامه دهد قطعاً کارنامۀ ضعیف تری از هفت ماه و نیم گذشته خواهد داشت، واقعاً چه ضرورتی برای تداوم این نوع مدیریت وجود دارد و کدام منفعتِ مهم تر مردم موجب الزام تداوم مدیریت ایشان می شود؟!

مدیریتی که گرچه جناب شهردار مدعی است بدنی نحیف از شهرداری که بخشی از آن بر زمین مانده بود را ترمیم و عملکردی موفق داشت، اما به اذعان آقای مهندس چمران رئیس محترم سابق شورای شهر تهران، در حال حاضر تهران در خوابی عمیق به سر برده و به غیر از خدمات شهری که آن هم درحد معمول صورت می گیرد، تقریباً همه امورات آن متوقف شده و فعالیت شهردار و شورای شهر نیز در حال حاضر حالتی کاملاً سیاسی به خود گرفته است.

مشکلات پیش آمده برای شهروندان محترم تهرانی در برفِ نه چندان سنگین زمستانی گواهی روشن برای میزان موفقیت شهرداری و تصمیم اخیر شورای شهر هم شاهدی گویا بر صدق نظر جناب چمران مبنی بر استیلای وضعیت سیاسی بر شورای شهر تهران است که البته دود آن به چشم شهروندان محترم خواهد رفت.

ما اساتید بسیجی دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و مراکز آموزش عالی تهران بزرگ ضمن تمجید از آقای دکتر نجفی بابت شجاعت و صراحتی که با اعلام استعفا به خرج دادند، شورای محترم شهر تهران را به واقع نگری، نگاه علمی برای پیشبرد پروژه های کلان شهری و احترام به حق الناس و کرامت کسانی که از آنها رأی گرفته اند، دعوت می کنیم. زیرا در میان جمعیت کثیر شهروندان تهرانی و در صورت نیاز کشور حتماً فردی توانمند برای تصدی مدیریت شهرداری وجود دارد و لذا هشدار می دهیم که به جای تبلیغ حقوق شهروندی، در عمل به این حقوق حقۀ مردم پایبند باشید و لزوم بهره مندی از مدیریت توانمند، عالم و جهادی را فدای تمامیت خواهی و آمال سیاسی نکنید و به رغم ادعای تدارک امید، مردم را در این حوزه نیز ناامید و ناراضی ننمائید که در دادگاه عدل الهی و در قبال خون شهیدان انقلاب اسلامی حجتی نخواهید داشت.»

بازدید کننده گرامی : شما هم اکنون این خبر را در شبکه خبری تحلیلی استادنیوز مشاهده میکنید

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آرشیو چند رسانه ای
استرالیا: سفارت خود را به قدس منتقل نمی‌کنیم
قوانین«هسته‌ای»زیر پای مجلس دهم/تعلل در روشن شدن راکتور بهارستان
چین تعرفه های جدید آمریکا را تلافی کرد
خطبه‌های نماز عید فطر به عنوان مسیر ریل گذاری سیاست‌های نظام

آرشیو کاریکاتور
استرالیا: سفارت خود را به قدس منتقل نمی‌کنیم
قوانین«هسته‌ای»زیر پای مجلس دهم/تعلل در روشن شدن راکتور بهارستان
چین تعرفه های جدید آمریکا را تلافی کرد
خطبه‌های نماز عید فطر به عنوان مسیر ریل گذاری سیاست‌های نظام

آرشیو گزارش تصویری
استرالیا: سفارت خود را به قدس منتقل نمی‌کنیم
قوانین«هسته‌ای»زیر پای مجلس دهم/تعلل در روشن شدن راکتور بهارستان
چین تعرفه های جدید آمریکا را تلافی کرد
خطبه‌های نماز عید فطر به عنوان مسیر ریل گذاری سیاست‌های نظام

آرشیو