رییس مجلس شورای اسلامی به کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی ماموریت داد که با مشورت مرکز پژوهش ها و کمیسیون های تخصصی و همفکری اتاق های بازرگانی و اصناف و دستگاه های اجرایی طرح حمایت از کالای ایرانی را ارائه کند. علی لاریجانی در ابتدای جلسه […]

رییس مجلس شورای اسلامی به کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی ماموریت داد که با مشورت مرکز پژوهش ها و کمیسیون های تخصصی و همفکری اتاق های بازرگانی و اصناف و دستگاه های اجرایی طرح حمایت از کالای ایرانی را ارائه کند.

علی لاریجانی در ابتدای جلسه علنی امروز – یکشنبه – مجلس شورای اسلامی گفت: سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در ابتدای سال جدید و تاکید معظم له بر حمایت از تولید داخلی و کالای ایرانی در همه بخش های کشور فضای جدیدی برای تلاش در جهت منافع ملت فراهم کرد واز این فرصت باید برای معطوف کردن همگان به تولیدات داخلی بهره جست.
وی با تاکید بر این که در این زمینه تولید کنندگان و عرضه کنندگان کالاها وظایف مهمی را بر عهده دارند، افزود: تولیدکنندگان باید تولیدات با کیفیت فراهم کنند و عرضه کنندگان کالا نیز باید زمینه اعتماد عمومی در مصرف کالای ایرانی را ایجاد کنند و رسانه ها به ویژه صدا و سیما در جهت تشویق مردم برای استفاده ازکالای ایرانی گام بردارند.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولت به خصوص وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت جهاد کشاورزی در جهت صیانت از تولیدات ملی و ایجاد ممنوعیت برای واردات محصولات که در داخل تولید کافی و مناسب دارند، وظایف مهمی داشته و بانک ها نیز مسئولیت سنگین برعهده دارند که در جهت تسهیلات بخش تولید دست به اصلاحات داخلی خود بزنند.
لاریجانی گفت: در همه این امور مجلس آمادگی دارد زمینه قانونی لازم را فراهم کند، در این راستا از کمیسیون ویژه تولید ملی و اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی به عنوان محور اصلاحات قانونی می خواهم با مشورت مرکز پژوهش های مجلس و کمیسیون های تخصصی، رایزنی با بخش های دولتی ذی ربط، هم فکری با اتاق عغبازرگانی و اصناف، پیشنهادهای لازم را تدوین و در مدت سه هفته آینده به مجلس ارائه کند.
وی ادامه داد: همچنین این کمیسیون با استفاده از گزارش ها مراکز نظارتی و بررسی های خود هر ماه گزارش خود در مورد پیشرفت امور را به مجلس ارائه کند.

**جوانان فلسطینی تخیلات آمریکایی ها را به سرابی تبدیل کرده اند
رییس مجلس در ادامه به اقدامات اخیر سعودی ها اشاره کرد و گفت: اخیرا مسئولان سعودی اقدامات و اظهاراتی در خصوص منطقه انجام داده اند که از جهتی بسیار تاسف آور است و از جهتی به شفافیت فضای واقعی کمک می کند.
لاریجانی ادامه داد: این موضوع که سعودی ها بعد از سال ها با هدایت و حمایت آمریکا جریان های تروریستی و تکفیری را سامان داده و هزاران نفر را به خاک و خون کشیده اند و امروز این موضوع را با صراحت اعلام می کنند که همه اقدامات با هدایت و حمایت آمریکا بوده است، یک هشدارباش برای کشورهای منطقه و جهان است که زیر پوست اظهارات با رنگ و لعاب انسان دوستانه و دینی سال های گذشته چه اقدامات پلیدی انجام داده اند.
وی افزود: باید تاسف خورد که سعودی ها با حضور در آمریکا و تلاش زیاد، بخش قابل توجهی از منابع مردم مسلمان عربستان را تقدیم دولت های دلال صفت آمریکا کرده اند اما آنها به جای تشکر اعلام می کنند اگر آمریکا از کشورهای حوزه خلیج فارس حمایت نکند درمدت دو هفته از بین می روند.
رییس قوه مقننه در ادامه این سوال را مطرح کرد که آیا مردم حجاز تحمل این تحقیر بزرگ را دارند که در قبال پولی که از مملکت آنها به جیب سیاستمداران آمریکا سرازیر شده، آن هم برای تحریک علیه کشورهای مسلمان با چنین الفاظی خوار و زبونشان کنند.
وی اضافه کرد: آمریکا برای ماندگاری سربازان خود در سوریه علاوه بر صدها میلیارد دلار که قبلا از سعودی ها به جهات مختلف اخاذی کرده بود، باز باج خواهی کرد، البته صراحت های ترامپ در این باج خواهی جدید سخافت حوزه سیاست خارجی آمریکا را بهتر بیان کرد.
وی به افتتاح رسمی پایگاه انگلیس در بحرین نیز اشاره کرد و گفت: این اقدام در روزهای گذشته امر قابل توجهی بود، دولت انگلیس بدون توجه به خواست مردم بحرین و حضور عادلانه و با رأی خود برای حکومت، با اموال مردم مظلوم و مسلمان این کشور هزینه ایجاد پایگاه و حضور سربازان خود را فراهم کرده است.
لاریجانی گفت: ملت های منطقه با سابقه سوء کشور انگلیس از دیرباز آشنایی دارند و با این روش های کهنه نمی توانند حرکت ملت های منطقه را با سر نیزه منحرف کنند.
وی افزود: تلاش های مرموزانه توسط آمریکا و برخی کشورهای عربی نظیر سعودی در جریان است که با سخت گیری بر مردم فلسطین و آشفته سازی فضای منطقه به خیال خود ملت فلسطین را در گوشه ای از کرانه باختری با محوریت غزه محصور و به قول خود ماجرا را ختم به خیر کنند.
وی ادامه داد: به نظر می رسد با اعلام ذلیلانه سعودی ها در مشروعیت بخشی به رژیم صهیونیستی و منافعی که در رابطه با رژیم صهیونیستی ذکر کرده اند، سعودی ها علاقمند هستند هم پول ملت خود را در خدمت آمریکا به تاراج دهند و هم پیش قراولی این پروژه منحوس را برعهده گیرند اما جوانان مجاهد فلسطین تخیلات آن ها را به سرابی تبدیل کرده است.

**صاحبنظران کشورهای اسلامی جلوی رسوایی بزرگ کشورهای عربی را بگیرند
رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش ضمن محکوم کردن اقدامات رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن و مجروح کردن مردم مظلوم فلسطین از صاحبنظران کشورهای اسلامی و عربی و مجالس این کشورها خواست که به مسئولیت اسلامی و انسانی خود در این مقطع حساس توجه داشته باشند و جلوی این رسوایی بزرگ کشورهای عربی را بگیرند.
لاریجانی همچنین از دبیرخانه بین المجالس اسلامی و دبیرخانه مجالس آسیایی خواست در دفاع از مردم مظلوم فلسطین در مقابل این ستم بزرگ تلاش و ایستادگی کنند.
وی در ادامه سخنانش از همه دستگاه های اجرایی که در ایام نوروز تلاش مضاعف برای آسایش ملت انجام دادند بویژه از نیروی انتظامی که در یک ماه اخیر تلاش جدی تر برای امنیت مردم داشتند ، تشکر کرد.
رییس مجلس همچنین از هلال احمر، وزارت بهداشت، صدا و سیما، نیروهای مسلح، سازمان میراث فرهنگی و وزارت راه و شهرسازی و همه بخش های اجرایی که برای اسکان مردم در سفرها و امنیت کشور خدمت کردند، سپاسگزاری کرد.

بازدید کننده گرامی : شما هم اکنون این خبر را در شبکه خبری تحلیلی استادنیوز مشاهده میکنید

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد