معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تا پایان عملیات امداد و نجات نمی‌توان درباره سرنوشت خدمه کشتی نفتکش و احتمال زنده بودن آنها اظهار نظر کرد، گفت: اطلاعی از حضور کمک‌های آمریکایی برای عملیات امداد و نجات و اطفای حریق ندارم.

به گزارش استادنیوز , محمد راستاد، رییس سازمان بنادر و دریانوردی  ، در پاسخ به این پرسش که آیا احتمال زنده ماندن کارکنان کشتی نفکتش ایرانی حادثه دیده در آب‌های شانگهای وجود دارد؟ ، گفت: در حال حاضر عملیات امداد و نجات در حال انجام است و نمی‌توان درباره احتمال زنده ماندن یا نماندن این افراد اظهار نظر کرد.

وی ادامه داد: تا کنون جسد یکی از کارکنان این کشتی در آب یافت شده است و  تا اتمام عملیات امداد و نجات نمی‌توان درباره احتمالات صحبت کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اجرای عملیات امداد و نجات و تجسس با حضور ناوگان چینی و کره جنوبی اظهار داشت: طبق آخرین اطلاعات، در حال حاضر ۸ فروند شناور چینی، یک فروند شناور کره جنوبی و یک بالکرد از کره جنوبی عملیات امداد و تجسس را انجام می‌دهند.

راستاد در پاسخ به این سوال که آیا بالگرد آمریکایی هم در صحنه امداد و تجسس حضور دارد، گفت: در این باره اطلاعی ندارم.

وی با بیان اینکه هنوز عملیات اطفای حریق به پایان نرسیده است، ادامه داد:   ۱۳۶ هزار تن میعانات گازی حریق بسیار گسترده‌ای را ایجاد کرده و متاسفانه آتش به سایر مخازن هم سرایت کرده است، بنا بر این اطفای حریق بسیار دشوار است و عملیات اطفا و تجسس ادامه دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که عملیات تجسس چه زمانی به پایان می رسد، تاکید کرد: تا زمانی که عملیات اطفای حریق به پایان نرسد نمی‌توان در این باره هم اظهار نظر کرد.

 ساعت ۱۶ روز شنبه به وقت ایران، یک فروند کشتی نفتکش تحت پرچم کشور پاناما در آب‌های شانگهای با کشتی باری چینی برخورد می کند که در این سانحه حمل ۱۳۶ هزار تن میعانات گازی باعث ایجاد حریق گسترده می شود. ۳۲ خدمه در کشتی نفتکش حضور داشتند که تا کنون جسد یکی از آنها پیدا شده و سرنوشت مابقی افراد اطلاعی در دست نیست.

منبع:ایلنا

بازدید کننده گرامی : شما هم اکنون این خبر را در شبکه خبری تحلیلی استادنیوز مشاهده میکنید