سایز متن   /

مسعودی، با انتقاد شدید از آقازادگی و ویژه خواری در کشور اظهار داشت: چرا بهترین زندگی، رفاه و آسایش برای آقازاده است؟ چرا این ها باید اسکله شخصی داشته و نبض واردات و صادرات در دست این ها باشد؟

جواد مسعودی، استاد دانشگاه پیام نور سمنان در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی استادنیوز، مهم ترین سرمایه هر نظامی را اعتماد مردم دانست و بیان داشت: از دست دادن اعتماد ملی بزرگترین ضربه را به نظام سیاسی هر کشوری وارد می کند.
وی افزود: نوع خدمت رسانی دولت ها می تواند عامل جذب یا دفع اعتماد عمومی شود و اگر این اعتماد از بین برود نظام، دولت و دستگاه حاکمیت باید منتظر عواقب بسیار سختی باشد. چون در این صورت هر فردی خود را زعیم دانسته و تصمیم گیرنده می شود. نتیجه این کار نیز هرج و مرج خواهد بود همان چیزی که امروزه شاهد آن هستیم.
مسعودی، مهم ترین دلیل افزایش مشکلات فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی همانند قتل، اختلاس، دزدی و… در جامعه را بی اعتمادی عنوان کرد و یادآور شد: افرادی همانند احمدی نژاد با رفتارهای خود می توانند این بی اعتمادی را به جامعه تزریق کنند. وقتی مردم رفتارهای افرادی همانند احمدی نژاد را می ببینند به نظام سیاسی بی اعتماد می شوند که نتیجه این بی اعتمادی نیز گرفتار شدن نظام در بحران مشروعیت و مشارکت خواهد بود.
این استاد دانشگاه، راهکار رفع انسدادهای سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و… نظام را بازگرداندن اعتماد ملی و عمومی به جامعه برشمرد و افزود: نظام سیاسی باید دست به اصلاح ساختارهای کهنه، پوسیده و غلط بزند. هر جا قانونی زائد است یا آن را اصلاح کند و یا تغییر دهد.
وی ادامه داد: یکی از مهم ترین راه های بازگرداندن اعتماد ملی به جامعه برخورد قاطع با رانت خواران، ویژه خواران و آقازاده ها است. ایجاد فضای بیشتر دموکرات در جامعه نیز از دیگر راه های بازگرداندن اعتماد عمومی است. برای نمونه اکنون آقای سپنتا یک زرتشتی است ولی اجازه حضور این فرد را در شورای شهر یزد نمی دهند. مشکل کجاست؟ مگر زرتشت جزو ادیان الهی نیست که در قانون اساسی نسبت به آن اشاره شده است؟ چگونه است فردی که زرتشت است می تواند در مجلس شورای اسلامی حضور داشته باشد ولی در شورای شهر نمی تواند؟ تمام این مسائل نشان می دهد نظام حتی لازم باشد قانون اساسی را نیز زیر پا می گذارد. این خودسری‌ها، خودمحوری ها و چند دستگی های سیاسی و… باید برچیده شود تا اعتماد ملی باز گردد.
مسعودی، با انتقاد شدید از آقازادگی و ویژه خواری در کشور اظهار داشت: چرا بهترین زندگی، رفاه و آسایش برای آقازاده است؟ چرا این ها باید اسکله شخصی داشته و نبض واردات و صادرات در دست این ها باشد؟چرا پروژه های عظیم کشور باید دست سازمان ها و نهادهای خاص باشد، در حالی که شرکت های خصوصی با چندین سال سابقه، تجربه و زبدگی بیکار بمانند؟ اگر با این مشکلات به صورت ضربتی برخورد شود مسلماً ترمیمی در جامعه صورت می گیرید وگرنه مشکلات رفع نشده و اعتماد ملی نیز باز نمی گردد. اگر این مشکلات را حل نکنیم گرفتار سراشیبی سقوط اخلاقی، سیاسی و اجتماعی خواهیم شد همان گونه که اکنون شدیم. تا فرصت است باید آب رفته را به جوی باز گرداند.
وی در پایان یادآور شد: پادشاه عربستان در چند حرکت ضربتی و فوری چندین اصلاحات در کشور خود انجام داد، چون می دید جامعه در حال سقوط است، یعنی ما کمتر از عرب های عربستانی هستیم که نتوانیم چنین حرکاتی بزنیم؟!

انتهای پیام/

راستگردانی

بازدید کننده گرامی : شما هم اکنون این خبر را در شبکه خبری تحلیلی استادنیوز مشاهده میکنید

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
آرشیو چند رسانه ای
حماسه غرورافرین مردم تهران در وداع با شهید بی سر،محسن حججی
مافیای داروی ایران کیست؟/ طب سنتی در کشورهای پیشرفته
دروغ جهانگیری درباره احمدی نژاد/ دولت ۱۲۰ هزار میلیارد تومان را کجا برد؟
فقدان تخصص در شورای شهر؛ مدیریت شهری نیاز به تخصص جامع دارد

آرشیو کاریکاتور
وعده نوبخت برای ایجاد یک میلیون و ۳۳ هزار شغل در سال ۹۷!
مشت کوبنده بر دهان ترامپ
طنین فریاد مرگ بر آمریکا در ۲۲ بهمن
سامسونگ، تحت لیسانس سیاست غرب!

آرشیو گزارش تصویری
دومین روز جستجوی محل سقوط هواپیمای ATR ۷۲
نشست خبری وزیر آموزش و پرورش
در حاشیه راهپیمایی ۲۲بهمن ۱۳۹۶
امضا تفاهم نامه بین بانک مهر اقتصاد و سایپا

آرشیو