سایز متن   /

عضو ارشد تیم سابق مذاکره کننده هسته‌ای گفت: آمریکا چه با “اوباما” و چه با “ترامپ” قابل اعتماد نیست.

به گزارش استادنیوز،  از اهواز، علی باقری کنی  در جمع دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز اظهار داشت: هیچکس با اصل مذاکره به عنوان یکی از ابزارهای دیپلماسی مخالف نیست بلکه آنچه محل اختلاف انقلابی‌ها با غربگرایان است این است که اولاً مذاکره تنها ابزار دیپلماسی نیست.

وی افزود: ثانیا دیپلماسی تنها راه تثبیت حقوق ملی و تأمین منافع ملی نیست همچنین هر موضوعی قابل مذاکره نیست و هر طرفی نیز قابل مذاکره نیست.

عضو ارشد تیم سابق مذاکره کننده هسته‌ای ایران با بیان اینکه برجام ثابت کرد اگر صرفاً تحت پرچم دیپلماسی و تنها با سلاح مذاکره به مصاف دشمن برویم نتیجه این می‌شود، بیان کرد: ملت ایران از بسیاری از حقوق هسته‌ای تا ابد محروم شده و محدودیت‌های متعدد و شدیدی بر فعالیت‌های هسته‌ای کشور تحمیل شده‌ است.

وی در ادامه تصریح کرد: دستاوردهای متعدد هسته‌ای کشور نابود شده و یا در آستانه‌ی نابودی قرار گرفته و به اعتراف مذاکره کنندگان نتیجه‌ای بهتر از “تقریباً هیچ” عاید ملت ایران نشده است.

باقری گفت: برجام ثابت کرد که نه “آمریکای اوبامای مؤدب” و نه “امریکای ترامپ دیوانه” طرف قابل اعتمادی برای مذاکره نیست.

وی خاطرنشان کرد: غرب‌گرایان می‌خواهند همان بلایی را که بر سر حقوق و دستاوردهای هسته‌ای این ملت مظلوم آوردند، بر سر توانمندی موشکی و حضور و نفوذ منطقه‌ای ایران اسلامی نیز بیاورند.

عضو ارشد تیم سابق مذاکره کننده هسته‌ای افزود: کسانی که امروز برای مذاکره موشکی با دشمن نسخه می‌پیچند، دیروز مذاکره با تروریست‌های داعش در سوریه و قبل از آن مذاکره با تروریست‌های طالبان در افغانستان را تجویز می‌کردند.

وی بیان کرد: زیاده‌خواهی غربی‌ها در موضوع هسته‌ای پس از برجام به جایی رسیده است که حتی دانشجوی ایرانی برای این که در یک موضوع پژوهش کند به‌جای اینکه از استادش اجازه بگیرد از آمریکا باید اجازه بگیرد.

وی گفت: غرب‌گرایان نمی‌توانند این ننگ را از خود بزدایند که با برجام ایران را از اوج پیشرفت در قرن بیست و یک به حضیض عقب ماندگی در قرون وسطی فرستادند.

عضو ارشد تیم سابق مذاکره کننده هسته‌ای تصریح تاکید کرد: ما برای توافق مذاکره نمی‌کردیم بلکه به دنبال نتیجه‌ای به نفع حقوق مردم بودیم، اگر نتیجه با توافق به دست می‌آمد ما نیز توافق می‌کردیم.

وی افزود: حقوق مردم ایران تثبیت حقوق هسته‌ای و رفع تحریم بود اما در برجام حقوق هسته‌ای ما را ضایع کردیم و برای نقض برخی حقوق نیز تعهد ابدی دادیم و این در صورتی است که تعهد ابدی را تنها کشورهای مستعمره می‌دهند.

منبع:تسنیم

بازدید کننده گرامی : شما هم اکنون این خبر را در شبکه خبری تحلیلی استادنیوز مشاهده میکنید

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
آرشیو چند رسانه ای
حماسه غرورافرین مردم تهران در وداع با شهید بی سر،محسن حججی
مافیای داروی ایران کیست؟/ طب سنتی در کشورهای پیشرفته
دروغ جهانگیری درباره احمدی نژاد/ دولت ۱۲۰ هزار میلیارد تومان را کجا برد؟
فقدان تخصص در شورای شهر؛ مدیریت شهری نیاز به تخصص جامع دارد

آرشیو کاریکاتور
وعده نوبخت برای ایجاد یک میلیون و ۳۳ هزار شغل در سال ۹۷!
مشت کوبنده بر دهان ترامپ
طنین فریاد مرگ بر آمریکا در ۲۲ بهمن
سامسونگ، تحت لیسانس سیاست غرب!

آرشیو گزارش تصویری
دومین روز جستجوی محل سقوط هواپیمای ATR ۷۲
نشست خبری وزیر آموزش و پرورش
در حاشیه راهپیمایی ۲۲بهمن ۱۳۹۶
امضا تفاهم نامه بین بانک مهر اقتصاد و سایپا

آرشیو