سایز متن   /

اکنون فضایی پیش آمده که همه طیف های داخلی در شادمانی روزهای پیروزی شراکت دارند و در کنار رهبری، مدافعان حرم و آحاد مردم قرار گرفته اند.

محسن غروی، استاد دانشگاه پیام نور فرمهین در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی استادنیوز، درباره پیروزی جبهه مقاومت در برابر داعش اظهار داشت: بعد از چند سال مبارزه مستمر، مبارزه با گروهک تکفیری _تروریستی داعش، به آخر رسید و طومار حکومت توهمی نسل سوم القاعده در عراق و شام به هم پیچیده شد.

وی افزود: گرچه در تمام سالهای مبارزه چهره های سیاسی و نظامی کشورهای مختلف سناریوهای مختلف و یا پیش بینی های زمان مند متفاوتی در مورد پایان جنگ جدید مطرح کرده بودند، اما در نهایت این پیشبینی سردار سلیمانی بود که دقیق و درست از آب درآمد تا یکبار دیگر میزان اعتبار وعده های محاسبه شده پیشگامان جبهه مقاومت را نشان دهد و خود عاملی شود برای ایجاد ترس در دل دشمنان که وعد و وعید نیروهای انقلابی را جدی بپندارند.

غروی تأکید کرد: اکنون فضایی پیش آمده که همه طیف های داخلی در شادمانی روزهای پیروزی شراکت دارند و در کنار رهبری، مدافعان حرم و آحاد مردم قرار گرفته اند. حتی آنها که با جهاد علیه داعش توافق و همراهی نداشتند.گرچه این یکصدایی وهمدلی نمادی از تجلی وحدت ملی و امری مغتنم است اما «اولواالالباب» هرگز از بازکاوی واقعیت های موجود غافل نمی شوند تا زمینه عبرت گرفتن برای آینده از بین نرود. این است که در این روزها حتما باید گوشه چشمی هم به مواضع و عملکرد جریان ها و افراد مختلف در طی سالهای گذشته داشته باشیم.

وی ادامه داد: نقش راهبردی مقام معظم رهبری در تحصیل این پیروزی بین المللی امری است که در برخی پیام ها و اظهارات، دانسته یا نادانسته نادیده گرفته شده است! در مقابل یک جریان مشکوک که ژست جامعه شناسی می گیرد و با برخی سنتی های غیرانقلابی همراه است، در برخورد با عملکرد مرحعیت اعلی در عراق موضعی متفاوت می گیرد تا به نوعی به یک دو قطبی کاذب و مقایسه مع الفارغ دست یابد!

این استاد دانشگاه بیان داشت: حال آنکه تحلیل های آب دوغ خیاری جریان غیرانقلابی (که وجهه همتش را بازگرداندن حوزه به قبل از انقلاب قرار داده) با واقعیت های ایران و عراق فرسنگ ها فاصله دارد و آنها به واسطه موضع شفاف و مدبرانه مقام معظم رهبری و مرجعیت اعلی عراق دچار نوعی بحران تحلیل شده اند و فعلا تلاش دارند در صفوف مجاهدان و انقلابیون جایی برای خویش دست و پا کنند تا روز مبادا دوباره سرزنش ها و مخالف خوانی های تضعیف کننده را از سر گیرند!

وی اضافه کرد: برخی که برای بی ارزش ترین امور بیانیه های آتشین دادند و بارها قلم فرسایی کردند در تمام سالهای جنگ به طرز ماهرانه ای موفق شدند که در زیر تابوت هیچ شهید مدافع حرم حاضر نشوند، در هیچ مناسبت و مراسمی که از آن بوی تقویت جبهه مقاومت استشمام شود، مشارکت ننمایند! گروهی که خود را متولی انحصاری دفاع از حریم اهل بیت و سینه چاک ایشان نشان دادند اما حاضر نشدند در مقابل پیشروی داعش تا مسیب(۳۰ کیلومتری کربلا) و وارد شدن به سامرا و یا تخریب قبور مطهر برخی امامزادگان و اصحاب خاص ائمه(ع) هیچ نگفتند و قدمی برنداشتند تا مبادا جبهه مقاومت به رهبری جمهوری اسلامی تقویت شود! کارنامه این حضرات را نباید از یاد برد.

غروی در پایان خاطرنشان کرد: حضرات عافیت نشینی که خود را پدرخوانده همه می پندارند اما در روز سختی در کنار مردم و رهبری نیستند اما همیشه بر سفره انقلاب اسلامی و دسترنج مردم متدین روزی خورده اند. آنهایی که در مقابل تکفیری ها و دشمنان اهل بیت(ع) و سلفی ها تنها به فحاشی و لعن اکتفا می کنند اما سلفی گرفتن با مجاهدان را فراموش نمی کنند!

انتهای پیام/

راستگردانی

بازدید کننده گرامی : شما هم اکنون این خبر را در شبکه خبری تحلیلی استادنیوز مشاهده میکنید

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
آرشیو چند رسانه ای
حماسه غرورافرین مردم تهران در وداع با شهید بی سر،محسن حججی
مافیای داروی ایران کیست؟/ طب سنتی در کشورهای پیشرفته
دروغ جهانگیری درباره احمدی نژاد/ دولت ۱۲۰ هزار میلیارد تومان را کجا برد؟
فقدان تخصص در شورای شهر؛ مدیریت شهری نیاز به تخصص جامع دارد

آرشیو کاریکاتور
وعده نوبخت برای ایجاد یک میلیون و ۳۳ هزار شغل در سال ۹۷!
مشت کوبنده بر دهان ترامپ
طنین فریاد مرگ بر آمریکا در ۲۲ بهمن
سامسونگ، تحت لیسانس سیاست غرب!

آرشیو گزارش تصویری
دومین روز جستجوی محل سقوط هواپیمای ATR ۷۲
نشست خبری وزیر آموزش و پرورش
در حاشیه راهپیمایی ۲۲بهمن ۱۳۹۶
امضا تفاهم نامه بین بانک مهر اقتصاد و سایپا

آرشیو