سایز متن   /

هرچه زمان مى‌گذرد، جامعیت و جاذبه شریعت و سیره نبوى و منطق مستحکم اسلام عزیز براى بشریت تشنه عدالت، معنویت، امنیت و پاکى بیشتر عیان مى‌گردد.

به گزارش استادنیوز، متن یادداشت حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم علیزاده با عنوان «وحدت ضرورت اول جهان اسلام» به شرح ذیل است:

هرچه زمان مى‌گذرد، جامعیت و جاذبه شریعت و سیره نبوى و منطق مستحکم اسلام عزیز براى بشریت تشنه عدالت، معنویت، امنیت و پاکى بیشتر عیان مى‌گردد. ولادت پیامبر اکرم(ص)، آخرین پیامبر و سفیر الهی (دوازدهم و یا هفدهم ربیع‌الاول)، نویدبخش پایان مأموریت رسالت و نبوت بود چه آن‌که در راستاى هدایت و بیدارى و نجات بشریت زیر بار ظلم و ستم، فسق و فجور و جهل و تباهى، آخرین پیامها و رهنمودها را در قالب کتابى کامل همچون قرآن کریم و شریعتی جامع و همیشه جاوید همچون اسلام عزیز در طى ۲۳ سال رسالت خود، تقدیم بشریت نمود.
خدمتى که پیامبر خاتم(ص) به بشریت از اول تا آخر کرد، به‌واقع منحصر به فرد و تنها از ناحیه شخصیتى همچون وجود مبارکش امکان‌پذیر بود.
یکى از مهم‌ترین رسالتهاى پیامبر خاتم(ص) امیدبخشى به مستضعفان و مظلومان عالم بود چه آن‌که فرمود: «نُرِیدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَى الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا ….» و این ممکن نخواهد شد مگر با مجاهدت و مقاومت فراگیر آحاد انسانهاى مستضعف و تحت ظلم اعم از مسلمان و غیرمسلمان.
اکنون که پس از قرنها از دوران حیات حضرتش مى‌گذرد، به فضل الهى تشکیل تمدن عظیم اسلامى علی‌رغم میل بدخواهان و دشمنان کینه‌ورز امت اسلام و ملت ایران، کلید خورده است. به‌واقع مى‌توان گفت که این حقیقت بزرگ، تنها با خمیرمایه وحدت جهان اسلام امکان‌پذیر خواهد بود.
از این‌روست که جبهه کفر و شرک و الحاد و عوامل استکبار و صهیونیزم بین‌المللى، به‌دلیل بى‌منطقى و دنیاگرایى و روحیه سلطه‌طلبى، همواره وحدت و بیدارى و مقاومت امت و جهان اسلام را براى خویش مزاحم مى‌دانستند و لذا بیشترین توطئه‌ها و حیلت‌ها را به شکستن وحدت امت اسلام اختصاص داده‌اند. کافى است نیم‌نگاهى به نوع نگرشها و اقدامات سخت و نرم دشمنان اسلام داشته باشیم، به‌خوبى خواهیم یافت که هیچ موضوعى در دنیا و جهان رسانه و تبلیغات و حتى سیاست و قدرت، بیشتر از اتحاد و انسجام جهان اسلام مطرح و مورد تهاجم نبوده و نیست.
اگر بخواهیم تنها عنوان توطئه‌هاى جبهه کفر و استکبار را در عصر و زمان خودمان بررسى و تحلیل نمائیم، قطعاً مثنوى صد من کاغذ هم پاسخگو نخواهد بود.
صف‌بندى‌ها و خلق سلفى‌گرى و ترویج اندیشه‌هاى پوسیده وهابیت از طرفى، تشویق و ترغیب شیعه‌نمایان انگلیسى که جز خوش‌خدمتى به جبهه کفر و استکبار هنر دیگرى نداشته و ندارند از جهت دیگر، به‌جاى تقویت اردوگاه عظیم موحدان عالم اعم از شیعه و سنى، سرگرم گستراندن دامنه تفرقه و اختلاف و برافروختن آتش فتنه‌هاى گوناگون در بین فرق مختلف اسلامى هستند.
یکى از موضوعات عبرت‌انگیزى که اگرچه پس از حدود ۶ سال فتنه‌گرى به فضل الهى با صلابت و استقامت جبهه مقاومت اسلامى و ایثارگرى مجاهدان مدافع حرم اهل بیت(ع) به‌طور کامل جمع گردید، تشکیل داعش بود که کافى است فلسفه تشکیل داعش و اهداف شوم و مرموز پشت پرده پرورش‌دهندگان داعش، یکبار دیگر مورد توجه قرار گیرد که قطعاً یکى از اساسى‌ترین آن‌ها ایجاد اختلاف و شکاف بیشتر در صفوف به‌هم فشرده امت اسلام بوده است.
عملیات و توطئه‌ى مشغول‌سازى جهان اسلام و تشدید جنگهاى نیابتى و فرقه‌اى و قومى و مذهبى به همراه حرکت مرموز اسلام‌هراسى و شیعه‌هراسى و در نهایت ایران‌هراسى، اقدام پیچیده و خطرناکى بوده و هست که هدفهاى مرموزى را دنبال مى‌نماید، ازجمله:

جلوگیرى و کند کردن حرکت بیدارى جهان اسلام و بلکه بیدارى مستضعفان عالم‌

رونق دادن به بازار سلاح و تحمیل فروش تسلیحات گوناگون به کشورهاى هدف‌

ترمیم اقتصاد کشورهاى وابسته به جبهه غرب و استکبار از رهگذر فروش سلاح و دیگر تجهیزات مورد نیاز

و البته از آن‌جا که حیات سیاسى غرب و نان و آب جبهه استکبار در رأس آن آمریکا و اسرائیل در گرو تشتت و تفرّق جهان اسلام مى‌باشد، لذا انتظاری جز این نیز از دشمنان بشریت نمى‌رود، بنابراین وحدت، اکسیرى است که همواره باید اولویت اول سبد زندگى و حیات اجتماعى و سیاسى آحاد مسلمانان جهان در کشورهاى مختلف قرار داشته باشد چه آن‌که با وجود داشتن دومین آمار جمعیتى پس از مسیحیت در دنیا و ظرفیتها و سرمایه‌هاى مادى و معنوى فوق‌العاده‌اى که در اختیار دارند، نمی‌باید هم‌اکنون مسلمانان در بسیارى از نقاط جهان دچار چالشها و درد و رنج‌هاى طاقت‌فرسایى باشند که یمن، بحرین، نیجریه، میانمار، کشمیر، افغانستان، عراق، سوریه و فلسطین تنها بخشهایى از این قصه‌هاى پرغصه‌اى است که هر روز شاهد آن بوده و هستیم.
ایران اسلامى افتخار دارد با تأسى به امام راحل که منادى وحدت امت اسلام بود و خلف صالح وى امام خامنه‌اى(مدظله‌العالى) که اکنون امید جهان اسلام است، ضمن تأکید بر این‌که هر صداى تفرقه‌افکن و هر نشان اختلافى که از هر حلقوم و یا قلم و رسانه‌اى صادر بشود، محکوم و در جهت خوشایند جبهه کفر و استکبار مى‌باشد، همواره و پیوسته آحاد امت اسلام را به وحدتى راهبردى و فراگیر و عمیق دعوت نموده تا به یارى خداى متعال، تحت سایه وحدت جهان اسلام بر مجد و عظمت و عزت و اقتدار همه کشورها و ملتهاى مسلمان افزوده گردد؛ ان‌شاءالله.‌

منبع:تسنیم

بازدید کننده گرامی : شما هم اکنون این خبر را در شبکه خبری تحلیلی استادنیوز مشاهده میکنید

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
آرشیو چند رسانه ای
حماسه غرورافرین مردم تهران در وداع با شهید بی سر،محسن حججی
مافیای داروی ایران کیست؟/ طب سنتی در کشورهای پیشرفته
دروغ جهانگیری درباره احمدی نژاد/ دولت ۱۲۰ هزار میلیارد تومان را کجا برد؟
فقدان تخصص در شورای شهر؛ مدیریت شهری نیاز به تخصص جامع دارد

آرشیو کاریکاتور
وعده نوبخت برای ایجاد یک میلیون و ۳۳ هزار شغل در سال ۹۷!
مشت کوبنده بر دهان ترامپ
طنین فریاد مرگ بر آمریکا در ۲۲ بهمن
سامسونگ، تحت لیسانس سیاست غرب!

آرشیو گزارش تصویری
در حاشیه راهپیمایی ۲۲بهمن ۱۳۹۶
امضا تفاهم نامه بین بانک مهر اقتصاد و سایپا
دیدار فرماندهان نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش با رهبر انقلاب
جلسه امروز هیئت دولت

آرشیو