سایز متن   /

این موضوع اشتباه است که فکر می‌کنند ایران در مسائل داخلی یمن دخالت دارد. انصارالله هزار سال است که در یمن حضور دارد و حکومت داشته است و زیدیه انگیزه‌ها و عقاید خودشان را برای مبارزه دارند و در این بین ایران حمایت معنوی خودش را انجام می‌دهد.

به گزارش استادنیوز, اصغر قریشی سفیر سابق ایران در یمن  در واکنش به حمله موشکی ارتش یمن به نیروگاه هسته‌ای ابوظبی گفت: مردم یمن دو سال و هشت ماه است تحت شدیدترین بمباران‌ها و حملات ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی و امارات متحده عربی قرار دارند و این حمله در این شرایط صورت گرفته است.

وی افزود: در دو سال اخیر و  در نتیجه حملات ائتلاف عربی علیه یمن تقریبا تمام زیرساخت‌های این کشور از بین رفته، فشار زیادی بر مردم یمن وارد است و گرسنگی و مشکلات و بیماری ها و قحطی این کشور را در بر گرفته است.

قریشی همچنین گفت: از سوی دیگر، علی عبدالله صالح در چند ماه اخیر در یمن اقدام به قدرت‌نمایی کرده و همیشه این بحث بوده است که وی به دنبال فرصتی است که فرزندش احمد را به قدرت برساند چرا که خود شرایط ماندن در قدرت را ندارد.

وی با اشاره به اینکه مردم یمن تحت شدیدترین فشارها قرار دارند وعربستان و امارات بیش از سایر کشورها در یمن حضور نظامی دارند، گفت: خبر حمله موشکی به ابوظبی، واکنشی در برابر توطئه‌های عربستان و امارات علیه انصارالله و مردم است.

وی افزود: بسیاری درگیری‌های چند روز اخیر در صنعا میان نیروهای وفادار به علی عبدالله صالح و انصارالله را نتیجه تحریک امارات و تبلیغات رسانه‌ای عربستان می‌دانند. امارات و عربستان در توطئه جدید به دنبال اختلاف‌افکنی در یمن میان انصارالله و نیروهای حامی علی عبدالله صالح سابق هستند.

سفیر سابق ایران در یمن درباره این حمله موشکی گفت:‌ خودشان درباره درست یا غلط بودن این حمله تصمیم‌گیرنده هستند، این موضوع اشتباه است که فکر می‌کنند ایران در مسائل داخلی یمن دخالت دارد. انصارالله هزار سال است که در یمن و حضور دارد و حکومت داشته است و زیدیه انگیزه‌ها و عقاید خودشان را برای مبارزه دارند و در این بین  ایران حمایت معنوی خودش را انجام می‌دهد.

قریشی گفت:‌ عربستان نتوانست جنگ را در یمن به آنجایی که می‌خواست برساند و سرانجامی برای آن داشته باشد. این در حالی است که ریاض گمان می‌کرد تنها در چند هفته می تواند قدرت را در این کشور به دست بگیرد و جنگ را تمام کند.

وی با بیان اینکه یمن اکنون به صورت باتلاقی برای یمن درآمده و هرکس وارد این کشور شود وارد باتلاق شده است، گفت: درگذشته نیز هرکشوری وارد یمن شده بود، گرفتار باتلاق شد و جنگ در این کشور به سرانجام نمی‌رسد.

 

منبع:ایلنا

بازدید کننده گرامی : شما هم اکنون این خبر را در شبکه خبری تحلیلی استادنیوز مشاهده میکنید

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
آرشیو چند رسانه ای
حماسه غرورافرین مردم تهران در وداع با شهید بی سر،محسن حججی
مافیای داروی ایران کیست؟/ طب سنتی در کشورهای پیشرفته
دروغ جهانگیری درباره احمدی نژاد/ دولت ۱۲۰ هزار میلیارد تومان را کجا برد؟
فقدان تخصص در شورای شهر؛ مدیریت شهری نیاز به تخصص جامع دارد

آرشیو کاریکاتور
وعده نوبخت برای ایجاد یک میلیون و ۳۳ هزار شغل در سال ۹۷!
مشت کوبنده بر دهان ترامپ
طنین فریاد مرگ بر آمریکا در ۲۲ بهمن
سامسونگ، تحت لیسانس سیاست غرب!

آرشیو گزارش تصویری
در حاشیه راهپیمایی ۲۲بهمن ۱۳۹۶
امضا تفاهم نامه بین بانک مهر اقتصاد و سایپا
دیدار فرماندهان نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش با رهبر انقلاب
جلسه امروز هیئت دولت

آرشیو