سایز متن   /

وزیر دادگستری در خصوص اظهارات رئیس دولت‌های نهم و دهم گفت: عقده گشایی‌های شخصی و تخریب شخصیت‌های نظام نباید به جریان اجتماعی تبدیل شود.

به گزارش استادنیوز, علیرضا آوایی  در خصوص انتقادات احمدی‌نژاد به قوه قضائیه و وزارت دادگستری گفت: تخریب قوا،‌ شخصیت‌های نظام و مسئولان خلاف قانون، اخلاق و همچنین خلاف مصالح ملی و عقل است.

وی با بیان این که ما نقد را قبول داریم، عنوان کرد: گاهی اوقات افراد به مجموعه و روسای قوا نقدی دارند مثلا می‌گویند اگر به طریق دیگری تمشیت کنید، بهتر است و ماهم این روند را قبول داریم. نقد دلسوزانه از لوازم جمهوری اسلامی ایران است و همه آن را پذیرفته‌اند اما اینکه عقده‌گشایی‌های شخصی و تخریب شخصیت‌های نظام را تبدیل به یک جریان اجتماعی کنیم، درست نیست.

وزیر دادگستری در پاسخ به سوالی مبنی بر این که بازنگری در قانون تعزیرات به کجا رسید، گفت: باید نکته‌ای را بگویم، ما قرار است در شیوه‌هایی که در رابطه با نحوه برخود با افراد وجود دارد، بازنگری داشته باشیم.

وی ادامه داد: گاهی اوقات افراد مدعی می‌شوند که به خاطر نبود دلایل کافی حقی از آن تضییع شده و همه راه‌های تجدیدنظر بسته است.

آوایی با بیان این که بر اساس همین ادعا و شنیده‌ها، با دوستان جلساتی را تشکیل دادیم، گفت: برخی از شیوه‌ها را مورد ارزیابی و بررسی قرار دادیم و تعدادی از پرونده‌ها را دوباره بازبینی کردیم.

وی تاکید کرد: تلاشمان این است که مشی اعتدال را در پرونده‌ها رعایت کنیم، قرار نیست مسامحه داشته باشیم. مدارا کردن با این افراد باعث ظلم به مردم، کشور، نظام و اقتصاد می‌شود.

آوایی با اشاره به اینکه نباید بخواهیم به نام برخورد با متخلفان بی‌احتیاطی کنیم، عنوان کرد: نباید بر مبنای دلایل ضعیف و گزارشاتی که خیلی مستند هم نیستند به عنوان قاطعیت یک انسان، خانواده و یا طائفه‌ای را نابود کنیم.

وزیر دادگستری خاطرنشان کرد: سعی کردیم حد تعادل را رعایت کنیم و دوستان ما در سازمان تعزیرات هم به سمت تعادل گام برداشته‌اند.

وی تاکید کرد: اگر در حین کار به این نتیجه برسیم که باید اصلاحاتی را انجام دهیم، حتما این کار را می‌کنیم.

منبع:ایلنا

بازدید کننده گرامی : شما هم اکنون این خبر را در شبکه خبری تحلیلی استادنیوز مشاهده میکنید

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
آرشیو چند رسانه ای
حماسه غرورافرین مردم تهران در وداع با شهید بی سر،محسن حججی
مافیای داروی ایران کیست؟/ طب سنتی در کشورهای پیشرفته
دروغ جهانگیری درباره احمدی نژاد/ دولت ۱۲۰ هزار میلیارد تومان را کجا برد؟
فقدان تخصص در شورای شهر؛ مدیریت شهری نیاز به تخصص جامع دارد

آرشیو کاریکاتور
وعده نوبخت برای ایجاد یک میلیون و ۳۳ هزار شغل در سال ۹۷!
مشت کوبنده بر دهان ترامپ
طنین فریاد مرگ بر آمریکا در ۲۲ بهمن
سامسونگ، تحت لیسانس سیاست غرب!

آرشیو گزارش تصویری
در حاشیه راهپیمایی ۲۲بهمن ۱۳۹۶
امضا تفاهم نامه بین بانک مهر اقتصاد و سایپا
دیدار فرماندهان نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش با رهبر انقلاب
جلسه امروز هیئت دولت

آرشیو